Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Poezi per 17 shkurtin shkruar nga Bleona Leci

loading...

17 Shkurti

jam nje vajz
4 vjeqare
kam identitet
dhe quhem kosovare

me 17 shkurt
2008
kosova shpalli
pavarsin e vet

te gjith shqipetaret
ne kemb u quan
dhe mirseardhjen
pavarsis ja uruan

me keng e valle
ata festuan
se per pavarsi
vite e vite
luftuan.

Related Posts :