Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Poezi per 17 shkurt - Poezi dhe vjersha

loading...

17 shkurti

Me kujtime të bukura
Me shpresa të strukura
U bënë pesë vite liri
Pak gëzim e shumë varfëri

Me varfëri e probleme politike
Po vuan ky popull një jetë anemike
S’ka vullnet në këto pari
Që këtij populli t’i ofrojnë dashuri

Ky popull gjithmon e vuajti fatin
I dëshpruar e tejkaloi vaktin
Ka ardhur koha që kur hapim sytë
Të shofim një jetë që vullnetin nuk n’a mbytë

Lusim Zotin që të mëshiroj
Ky popull të ec përpara dhe të përparoj
Të kemi një jetë që mund ta gëzojmë
Që vitet e lumtura t’i meritojmë

vjersha per 17 shkurtin 2008 vjersha per 17 shkurtin 2014 vjersha per 17 shkurtin shqip vjersha per 17 shkurtin 2016 vjersha per 17 shkurtin 2015 vjersha per 17 shkurtin per femije vjersha per 28 nentorin

Related Posts :