Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Vetëvendosje: Djali i Kryeministrit po bën biznes me Miroslav Mishkovicin

loading...

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një konference për media, ka riaktualizuar skandalin e publikuar vitin e kaluar me kompaninë e djemve të kryeministrit Isa Mustafa.

Glauk Konjufca nga Vetëvendosje, tha se kompania e djemve të kryeministrit Mustafa, kompani për shitjen dhe servisimin e veturave BMW në Kosovë, po bashkëpunon me kompaninë serbe.

“Zyra e kryeministrit pati shpallur tenderin për mirëmbajtjen e veturave, tender i iu dha djalit të Isës. Ndërkaq, kjo kompani po bën import intensiv të autopjesëve nga Serbia, gjegjësisht me kompaninë “Delta Motors” e Miroslav Mishkoviqit”, ka thënë Konjufca, raporton Koha.net.Related Posts :