Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Forumi Shqiptar: “Fale zot ndërhymjen time , që tham sot .” plus 12 more

loading...

Forumi Shqiptar: “Fale zot ndërhymjen time , që tham sot .” plus 12 more


Fale zot ndërhymjen time , që tham sot .

Posted: 30 Aug 2016 10:21 AM PDT

Emri: R.jpg  Shikime: 59  Madhësia: 57.6 KB
përshndetje i nderuemi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Mbi Oxhaket!

Posted: 30 Aug 2016 05:55 AM PDT

Alo alo :)


Jam e interesuar te vendos oxhak ne dhomen e ndenjes ne apartament. Vet ndertesa nuk e ofron vendin e duhur per te vene nje te tille, por kam degjuar qe se fundmi ka mundesi te sajohen oxhak me gas apo lende te tjera djegese qe nuk krijojne tym dhe ndotje, edhe pa pasur nje vend te mirfillte qe ne ndertimin e apartamentit. Jetoj ne hyrje ne pallat, me komshinj poshte e komshinj lart. A ka shance per oshak????

Nese keni info, me thoni dicka me shume.

Flm

Arrestohen 6 Terrorist të VV-së, për hedhje të bombave

Posted: 30 Aug 2016 03:40 AM PDT
Arrestohen 6 aktivistë të VV-së, dyshohen për hedhje të bombave

Policia e Kosovës ka arrestuar sot 6 zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët dyshohen se kanë hedhur bombat në Kuvendin e Kosovës. Policia gjithashtu ka gjetur tek aktivistët e VV-së armë automatike.

Dyshohet se në mesin e të arrestuarve është edhe Frashër Krasniqi, zëdhënës i Vetëvendosjes.

Edhe Prokuroria dhe Policia kanë dhënë sqarim zyrtar, ku janë konfirmuar arrestimet e zyrtarëve të VV-së, të të cilët janë gjetur edhe armë automatike.

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës në bashkëpunim me Policinë e Kosovës pas një hetimi intensiv lidhur me sulmin në Kuvendin e Republikës së Kosovës të kryer më 4 gush 2016, ka arritur të identifikojë të dyshuarit, të cilët kanë planifikuar, organizuar dhe ekzekutuar sulmin, si dhe kanë marrë përgjegjësinë për kryerjen e këtij sulmi.

Ky hetim kompleks është trajtuar me teknika dhe masa të specializuara të hetimit dhe sot me urdhëresë të GjykatësThemelore në Prishtinë është kryer kontrolli i 6 (gjashtë) lokacioneve në Prishtinë, ku janë arrestuar gjashtë të pandehur dhe janë shoqëruar dy persona tjerë. Ndaj gjashtë të pandehurve me iniciale; A.B, A.A, A.D, E.H, F.K dhe P.A është caktuar masa e ndalimit prej 48 orëve.

Gjatë zbatimit të urdhër-kontrollit, në cilësinë e provave materiale, janë sekuestruar: gjashtë armë zjarri, tre pushkë automatike, 2 revole, një karabinë, municion, si dhe dëshmi tjera materiale që ndërlidhen me rastin. Sendet e sekuestruara do të ekzaminohen nga ekspertët e fushave përkatëse, thuhet në njoftim.

Festë ditlindjesh t'nderuemve t'antarve t'forumit shqiptar . Gezuat :

Posted: 30 Aug 2016 03:09 AM PDT

Emri: urim ditlindje.jpg  Shikime: 47  Madhësia: 41.0 KB
përshndetje i nderuemi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Edukata është e shijëshme si kur mjalta .

Posted: 29 Aug 2016 09:36 AM PDT

Emri: EDUKATA ESHTE SI MJALTA ..jpg  Shikime: 105  Madhësia: 59.7 KB
përshndetje i rrespektueshmi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

A mund t'gjesh shokë ma t'mir se durimin ...?

Posted: 29 Aug 2016 05:49 AM PDT

Emri: A MUND TGJESH SHOK MA T'MIR SE DURIMIN ..jpg  Shikime: 98  Madhësia: 42.3 KB
përshndetje i rrespektueshmi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Si mbas punës paguhet haku...?

Posted: 28 Aug 2016 12:00 PM PDT

Emri: URTESIA.jpg  Shikime: 232  Madhësia: 40.9 KB
përshndetje i nderuemi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Sot festojën ditlindjen : T'nderuemit e forumit shqiptar .......28-8-2016

Posted: 28 Aug 2016 05:46 AM PDT

eglent,
BRIXHILDA,
EndlessDreams66,
izabella,
terbuni (54),
moxhi (53),
Anesti (52),
Mergimi-Ger (50),
kejt (43),
Dhori (43),
cancer (42),
murtezi (42),
Veronika (41),
pllumi (41),
ToNys (38),
Martin Shkembi (38),
oti (37),
Jmpnfrk (37),
JOTIS (37),
DORIAN XHANI (36),
Shpend505 (36),
ALESSIA_e_keqee (35),
The POP (34),
xhino (34),
dark (34),
kevin (33),
zebra (33),
Cruel_Intention (33),
Slim_Adi (33),
Lonely_Boy (33),
ANDI (31),
franko (31),
Elsi1982 (31),
sportisti_86 (31),
DERGUTI (31),
c.walker (31),
eduart derguti (31),
klaudiof
Emri: RRESPEKT.jpg  Shikime: 228  Madhësia: 20.4 KB
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Shpesh , t'jesh n'jetë si gomar: A je gjynaqar ...?

Posted: 27 Aug 2016 07:02 AM PDT

Emri: 2.jpg  Shikime: 138  Madhësia: 52.8 KB
përshndetje i rrespektueshmi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Shpend Ahmetin mori mito kur punësoi 250 militantë partiakë

Posted: 27 Aug 2016 04:43 AM PDTPDK akuzon Shpend Ahmetin se mori edhe mito kur punësoi 250 militantë partiakë


GazetaExpress E shtune, 27 Gusht 2016 13:31


Partia Demokratike e Kosovës ka paralajmëruar se do ta padisë Shpend Ahmetin për punësimin e 250 militantëve partiakë. Veç kësaj, PDK ka denoncuar Ahmetin se ka marrë edhe mito kur ka punësuar militantët e Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës.

Sipas PDK, Shpend Ahmeti ka kryer katër vepra penale kur ka favorizuar anëtarët e Vetëvendosjes duke i punësuar në komunën e udhëhequr prej tyre.

"1. Shpend Ahmeti dhe të tjerët, me punësimin joligjor të mbi 250 militantëve kanë kryer vepër penale, keqpërdorim të detyrës zyrtare.

2. Shpend Ahmeti ka kryer vepër penale të ushtrimit të ndikimit joligjor.

3. Shpend Ahmeti në këtë mënyrë ka privuar të tjerët nga mundësia e barabartë.

4. Shpend Ahmeti dhe të të tjerët kanë kryer vepër penale të marrjes së mitos për këto punësime", thuhet në njoftimin e PDK'së.

Komunikata e plotë e PDK'së:

Partia Demokratike e Kosovës ditë më parë ka ngritur shqetësimin për veprimet inkriminuese të Komunës së Prishtinës, përkatësisht kryetarit të komunës Shpend Ahmeti për punësimet e paligjshme të mbi 250 militantëve partiak.

Këto punësime paraqesin favorizime të përkatësisë partiake dhe janë shkelje e rëndë ligjore.

Komuna e Prishtinës në vend të punësimeve sipas ligjit dhe meritokracisë, është shndërruar në vatër të nepotizmit politik dhe familjar.

PDK ka mbledhur dokumentacionin e plotë zyrtar për këto keqpërdorime flagrante, prandaj bëjmë me dije opinionin publik se në fillim të javës së ardhshme, Grupi i kuvendarëve komunalë të PDK-së në Prishtinë do të ngre kallëzim penal në Prokurrinë Speciale ndaj Shpend Ahmetit dhe krerëve të tjerë bashkëpjesëmarrës në ndërmarrjen e tyre inkriminuese.

Padia do të ngrihet mbi bazë të fakteve të pakontesturshme:

1. Shpend Ahmeti dhe të tjerët, me punësimin joligjor të mbi 250 militantëve kanë kryer vepër penale, keqpërdorim të detyrës zyrtare.

2. Shpend Ahmeti ka kryer vepër penale të ushtrimit të ndikimit joligjor.

3. Shpend Ahmeti në këtë mënyrë ka privuar të tjerët nga mundësia e barabartë.

4. Shpend Ahmeti dhe të të tjerët kanë kryer vepër penale të marrjes së mitos për këto punësime.

Ka ardhur koha që kryetari i kryeqytetit të përballet me shkeljet e shumta ligjore dhe mos të vazhdojë punën edhe më tutje si kryetar i arsyetimeve dhe i rrjeteve sociale. Prishtina ka nevojë për një kryetar që punon e jo për një kryetar që tërë mandatin qëndron duke u ankuar dhe duke e mbajtur peng zhvillimin e Prishtinës.

A bindesh se është dashri...?

Posted: 27 Aug 2016 03:20 AM PDT

Emri: A BINDESH SE ESHTE DASHURI ....jpg  Shikime: 111  Madhësia: 46.1 KB
përshndetje i rrespektueshmi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Sot festojën ditlindjet vllanen e motra t foumit shqiptar : Urime 100 vjet jet.

Posted: 27 Aug 2016 02:01 AM PDT

Sot festojnë ditëlindjen
LEZHJANE,
fatmir41 (50),
24MARS99FLORI (46),
superdreq (43), GEZUAR FESTEN .
Toni_22 (37),
besboy (36),
SKAY-WOCKER (36),
klodian tasha (36),
bakudr (36),
Tironci 83 (33),
Lefty2Gunz' (33),
hahaha (33),
Ferdinandi (32),
gentianz2001 (32),
A-ONE (32),
vieri (31),
KrimineliKorcar (28),
stone (28),
Timi--v (28)


Statistikat e ForumitStatistikat e Forumit

Sherbtori i dashuris është : Durimi .

Posted: 25 Aug 2016 10:43 AM PDT

Emri: 12.jpg  Shikime: 175  Madhësia: 118.6 KB
përshndetje i rrespektueshmi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Related Posts :