Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Forumi Shqiptar: “Sherbtori i dashuris është : Durimi .” plus 12 more

loading...

Forumi Shqiptar: “Sherbtori i dashuris është : Durimi .” plus 12 more


Sherbtori i dashuris është : Durimi .

Posted: 25 Aug 2016 10:43 AM PDT

Emri: 12.jpg  Shikime: 44  Madhësia: 118.6 KB
përshndetje i rrespektueshmi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Lirohet Azem Syla nga paraburgimi

Posted: 25 Aug 2016 10:35 AM PDT
Lirohet Azem Syla nga paraburgimi (Dokument)

Më: 25 gusht 2016 Në ora: 18:47


Ish-deputeti i PDK-së, Azem Syla është liruar nga paraburgimi.

Indeksonline ka siguruar vendimin ku i pandehuri Syla është i detyruar të paraqitet në Policinë e Kosovës.

Ushqehuni me dashuri t'sinqert .

Posted: 25 Aug 2016 03:00 AM PDT

Emri: 3.jpg  Shikime: 63  Madhësia: 118.5 KB
përshndetje i nderuemi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

T'ë përpiqemi e t'lutemi , ta rrisim paqen e dashurin : N'shoqri e n'familjet tona .

Posted: 24 Aug 2016 11:11 AM PDT

Emri: 4.jpg  Shikime: 240  Madhësia: 105.4 KB
përshndetje i rrespektueshmi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Të përpiqemi ti n'gjajëm : Drejtësis .

Posted: 24 Aug 2016 04:11 AM PDT

Emri: WWWWWWWWWWWWWWWWWWWW.jpg  Shikime: 211  Madhësia: 107.9 KB
përshndetje i rrespektueshmi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Në kte ditlindje megli t'uroj :

Posted: 22 Aug 2016 03:30 AM PDT

Emri: EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE.jpg  Shikime: 331  Madhësia: 23.6 KB
përshndetje i nderuemi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Kujdes ! Duhet t'dijësh me ke rrin .

Posted: 21 Aug 2016 01:44 PM PDT

Emri: KUJDES !.jpg  Shikime: 300  Madhësia: 26.6 KB
përshndetje i rrespektueshmi lexues.
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Jo , fjalë kote e fyese . Por fjalë t'ambla , t'arrsyeshme .

Posted: 21 Aug 2016 07:54 AM PDT

Emri: KSHTU ESHTE MIR ..jpg  Shikime: 296  Madhësia: 38.0 KB
përshndetje i rrespektueshmi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Dëgjoni si e flet gjuhën shqipe shqiptari ortodoks mbi 70 vjeçar nga Reka e Epërme

Posted: 21 Aug 2016 03:31 AM PDT

Për hiç gja : S'duhet t'zemrohemi .

Posted: 20 Aug 2016 10:44 AM PDT

Emri: XXXXXXXXXXXXXXXXXX.jpg  Shikime: 319  Madhësia: 33.0 KB
përshndetje i rrespektueshmi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Oriz me pulë ne furrë

Posted: 20 Aug 2016 08:30 AM PDT

Shqiptarët Ortodoks filluan të kthehen rrënjëve

Posted: 20 Aug 2016 04:43 AM PDT

Banorët e Rekës së Epërme, "Nuk jemi maqedonas, jemi shqiptarë" (VIDEO)

Emri: 1 (2).jpg  Shikime: 343  Madhësia: 101.4 KB


Video është publikuar në YouTube në pril të viti 2012 gjatë promovimit të librit "Jeta Shqiptare në fshatrat e Rekës së Epërme pranë Dibrës".
Libri përshkruan legjendat dhe mitet që tregoheshin brez pas brezi që kanë pasur një dialekt karakteristik dhe i ka dalluar gjithmon këta banorë nga maqedonasit.
Në fakt këta ishin shqiptarë me fe ortodokse dhe në një far mënyre janë izoluar nga popullata tjeter shqiptare pasi që shumica ishin musliman. Por ata gjatë gjithë kohës e kanë ruajtur gjuhën dhe identitetin shqiptar andaj pak me vështirsi por prap e flasin këtë gjuhë.

Shiko videon deri në fund - aty vëren disa "maqedonas" që u kthehen sërish në rrënejt e veta historike....http://www.tetovanews.info/2016/08/b...-nuk-jemi.html
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

çdo mendim shkruje e ruje në letër .( në bllok )

Posted: 20 Aug 2016 02:36 AM PDT

Emri: ÇDO MENDIM , RUJE E SHKRUJE NË LETËR ..jpg  Shikime: 275  Madhësia: 29.5 KB
përshndtje i nderuemi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Related Posts :