Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Forumi Shqiptar: “Shpesh , t'jesh n'jetë si gomar: A je gjynaqar ...?” plus 4 more

loading...

Forumi Shqiptar: “Shpesh , t'jesh n'jetë si gomar: A je gjynaqar ...?” plus 4 more


Shpesh , t'jesh n'jetë si gomar: A je gjynaqar ...?

Posted: 27 Aug 2016 07:02 AM PDT

Emri: 2.jpg  Shikime: 44  Madhësia: 52.8 KB
përshndetje i rrespektueshmi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Shpend Ahmetin mori mito kur punësoi 250 militantë partiakë

Posted: 27 Aug 2016 04:43 AM PDTPDK akuzon Shpend Ahmetin se mori edhe mito kur punësoi 250 militantë partiakë


GazetaExpress E shtune, 27 Gusht 2016 13:31


Partia Demokratike e Kosovës ka paralajmëruar se do ta padisë Shpend Ahmetin për punësimin e 250 militantëve partiakë. Veç kësaj, PDK ka denoncuar Ahmetin se ka marrë edhe mito kur ka punësuar militantët e Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës.

Sipas PDK, Shpend Ahmeti ka kryer katër vepra penale kur ka favorizuar anëtarët e Vetëvendosjes duke i punësuar në komunën e udhëhequr prej tyre.

"1. Shpend Ahmeti dhe të tjerët, me punësimin joligjor të mbi 250 militantëve kanë kryer vepër penale, keqpërdorim të detyrës zyrtare.

2. Shpend Ahmeti ka kryer vepër penale të ushtrimit të ndikimit joligjor.

3. Shpend Ahmeti në këtë mënyrë ka privuar të tjerët nga mundësia e barabartë.

4. Shpend Ahmeti dhe të të tjerët kanë kryer vepër penale të marrjes së mitos për këto punësime", thuhet në njoftimin e PDK'së.

Komunikata e plotë e PDK'së:

Partia Demokratike e Kosovës ditë më parë ka ngritur shqetësimin për veprimet inkriminuese të Komunës së Prishtinës, përkatësisht kryetarit të komunës Shpend Ahmeti për punësimet e paligjshme të mbi 250 militantëve partiak.

Këto punësime paraqesin favorizime të përkatësisë partiake dhe janë shkelje e rëndë ligjore.

Komuna e Prishtinës në vend të punësimeve sipas ligjit dhe meritokracisë, është shndërruar në vatër të nepotizmit politik dhe familjar.

PDK ka mbledhur dokumentacionin e plotë zyrtar për këto keqpërdorime flagrante, prandaj bëjmë me dije opinionin publik se në fillim të javës së ardhshme, Grupi i kuvendarëve komunalë të PDK-së në Prishtinë do të ngre kallëzim penal në Prokurrinë Speciale ndaj Shpend Ahmetit dhe krerëve të tjerë bashkëpjesëmarrës në ndërmarrjen e tyre inkriminuese.

Padia do të ngrihet mbi bazë të fakteve të pakontesturshme:

1. Shpend Ahmeti dhe të tjerët, me punësimin joligjor të mbi 250 militantëve kanë kryer vepër penale, keqpërdorim të detyrës zyrtare.

2. Shpend Ahmeti ka kryer vepër penale të ushtrimit të ndikimit joligjor.

3. Shpend Ahmeti në këtë mënyrë ka privuar të tjerët nga mundësia e barabartë.

4. Shpend Ahmeti dhe të të tjerët kanë kryer vepër penale të marrjes së mitos për këto punësime.

Ka ardhur koha që kryetari i kryeqytetit të përballet me shkeljet e shumta ligjore dhe mos të vazhdojë punën edhe më tutje si kryetar i arsyetimeve dhe i rrjeteve sociale. Prishtina ka nevojë për një kryetar që punon e jo për një kryetar që tërë mandatin qëndron duke u ankuar dhe duke e mbajtur peng zhvillimin e Prishtinës.

A bindesh se është dashri...?

Posted: 27 Aug 2016 03:20 AM PDT

Emri: A BINDESH SE ESHTE DASHURI ....jpg  Shikime: 51  Madhësia: 46.1 KB
përshndetje i rrespektueshmi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Kujdesi duhet t'jet mbi harresen .

Posted: 27 Aug 2016 02:07 AM PDT

Emri: 10.jpg  Shikime: 39  Madhësia: 82.4 KB
përshndetje i nderuemi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Sot festojën ditlindjet vllanen e motra t foumit shqiptar : Urime 100 vjet jet.

Posted: 27 Aug 2016 02:01 AM PDT

Sot festojnë ditëlindjen
LEZHJANE,
fatmir41 (50),
24MARS99FLORI (46),
superdreq (43), GEZUAR FESTEN .
Toni_22 (37),
besboy (36),
SKAY-WOCKER (36),
klodian tasha (36),
bakudr (36),
Tironci 83 (33),
Lefty2Gunz' (33),
hahaha (33),
Ferdinandi (32),
gentianz2001 (32),
A-ONE (32),
vieri (31),
KrimineliKorcar (28),
stone (28),
Timi--v (28)


Statistikat e ForumitStatistikat e Forumit

Related Posts :