Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Pa rrotlla: “Afishe në Prishtinë me përmbajtje ironike kundër protestës së 1 shtatorit (Foto)” plus 9 more

loading...

Pa rrotlla: “Afishe në Prishtinë me përmbajtje ironike kundër protestës së 1 shtatorit (Foto)” plus 9 more


Afishe në Prishtinë me përmbajtje ironike kundër protestës së 1 shtatorit (Foto)

Posted: 29 Aug 2016 01:57 PM PDT

Vetëm dy ditë para protestës së thirrur nga Lëvizja Vetëvendosje për të kundërshtuar marrëveshjen për demarkacionin, në sheshin e Prishtiëns janë vendosur disa afishe. Përmbajtja e kësaj afisheje është me shumë ironi dhe në njëfarë forme kundërshton protestën, por në një mënyrë tjetër. "Lexoni dhe kuptoni një fjalë të urtë popullore thotë: Për një plesht, […]

Këpucë serbe për Melanie Trump, dhuruesit të pakënaqur me Clinton

Posted: 29 Aug 2016 01:21 PM PDT

Dy palë këpucë, një palë të bardha dhe një palë ngjyrë floriri janë dhurata e një kompanie këpucësh serbe për Melanie Trump, bashkëshorten e republikanit që kandidon për "Shtëpinë e Bardhë". Nëse Donald Trump do të zgjidhet si president, disenjuesit tyre besojnë se këto këpucë janë idealet për Melanie si zonjë e parë. Megjithatë menaxheri […]

Dasma kthehet në mort; ISIS merr përgjegjësinë e sulmit në Irak

Posted: 29 Aug 2016 01:02 PM PDT

ISIS mori përgjegjësinë për shpërthimin kamikaz në një dasëm në Irak ditën e diel, ku humbën jetën të paktën 15 veta dhe dhjetëra u plagosën. Në një publikim në agjencinë e tyre të lajmeve Amaq, ISIS tha se 5 kamikazë ishin ata që shënjestruan dasmën Shiite. Karbala ku ndodhi sulmi shtrihet rreth 100 kilometra në […]

Kapet me drogë e armë kryetari i njësisë Pult në Malësinë e Dukagjinit

Posted: 29 Aug 2016 12:36 PM PDT

Policia asgjesoi sot 10 mijë bimë kanabis në një operacion të gjerë antikanbis në Malësinë e Dukagjinit. Po sot në pranga ra edhe dhe kryetari i njësisë administrative Pult, Tom Marku, pasi iu gjet në banesë një sasi lënde narkotike si edhe një armë. Në operacionin policor antikanabis u përfshinë 9 grupe të FNSH së […]

Votimi pro kësaj marrëveshjeje do ta kthej popullin tonë kundër SHBA-së, kundër Evropës

Posted: 29 Aug 2016 12:12 PM PDT

Shkruan Fatmir Humolli (Luftëtar lirie dhe i burgosur politik)   " Votimi kundër marrëveshjes për demarkacionin në Kuvendin e Kosovës është interes kombëtar, është vlerë si e të gjithë popujve të lirë e me dinjitet. Votimi kundër demarkacionit na ofron me vlerat e SHBA-së, me vlerat perëndimore. Votimi kundër na bënë dinjitoz para miqëve tanë, […]

Trishtuese. Rrufeja vret 300 drerë në Norvegji

Posted: 29 Aug 2016 11:42 AM PDT

Shumë trishtuese. Një kope e tërë drerësh është shfarosur në atë që mund të quhet "masakër natyrore". Më tepër se 300 drerë të egër janë vrarë nga një rrufe në Norvegjinë qendrore. Agjencia e Mjedisit në Norvegji ka publikuar edhe pamjet e drerëve fatkeq të cilët janë të shtrirë të pajetë në një zonë të […]

Zbulohet motivi pse shqiptari vrau dy kosovarët në Prishtinë?

Posted: 29 Aug 2016 11:34 AM PDT

Dy persona u vranë ditën e sotme në Prishtinë, teksa si autor policia kosovare ka identifikuar një shtetas nga Shqipëria. Mediat kosovare raportojnë se ai është me iniciale L.L dhe shkak i ngjarjes ka qenë një mosmarrëveshje mes tyre. Viktimat Eron Agaj dhe Arianit Gashi kanë qenë miq me shqiptarin e dyshuar, por disa ditë […]

Policia arreston një shofer të dehur. Po shihni si e ka emrin

Posted: 29 Aug 2016 11:26 AM PDT

Policia e Tiranës ka arrestuar sot një shtetas pasi akuzohet për drejtim mjeti në gjendje të dehur. 38 vjeçari, banues në Tiranë ka emrin e ministrit të brendshëm Saimir Tahiri. Tahiri akuzohet se në rrugën e "Elbasanit", po drejtonte në gjendje të dehur mjetin tip "Citroen". Ai  ka kundërshtuar edhe punonjësit e policisë, për të bërë testin […]

Granit Xhaka i bashkohet ‘ekipit kombëtar’ (Foto)

Posted: 29 Aug 2016 11:21 AM PDT

Granit Xhaka, ylli i Arsenalit, është bashkuar me ekipin e Zvicrës, ekip të cilin ai tashmë edhe 'ekip kombëtar'. Futbollisti që theu për herë të dytë zemrat e shqiptarëve duket se nuk ka asnjë pendesë. Bashkimi me 'ekipini e tij kombëtar' Xhaka e ka konfirmuar nëpërmjet një postimi në Instagram

Restoranti francez nuk i shërben grave myslimane

Posted: 29 Aug 2016 10:07 AM PDT

Një restorant francez është akuzuar për islamofobi për shkak që kanë refuzuar t'i shërbejnë konsumatorëve mysliman nën argumentin që "të gjithë myslimanët janë terrorist". Video e postuar në internet në gjithë Francën, shihen dy gra myslimane të cilat refuzohen të shërbehen në restorant. "Terroristët janë myslimanë dhe myslimanët janë terroristë. Së fundmi ata e kanë […]

Related Posts :