Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Pa rrotlla: “Arrestohet përndjekësi i Kendall Jenner” plus 9 more

loading...

Pa rrotlla: “Arrestohet përndjekësi i Kendall Jenner” plus 9 more


Arrestohet përndjekësi i Kendall Jenner

Posted: 16 Aug 2016 01:48 PM PDT

Departamenti i Policisë në Los Angeles e ka arrestuar një mashkull 25-vjeçar pas dyshimeve se ishte duke e përndjekur modelen Kendall Jenner jashtë shtëpisë së saj në Beverly Hills, transmeton Klan Kosova. Sipas të dhënave të fundit, i arrestuari quhet Shavaughn McKenzie, dhe është duke u mbajtur në burg me garancinë prej 180.000 dollarësh. Sipas […]

Kishte lidhje me 500 xhihadistë, dënohet kleriku i ISIS-it në Britani

Posted: 16 Aug 2016 01:29 PM PDT

Rekrutuesi më i suksesshëm i xhihadistëve islamikë, një klerik që predikonte urrejtjen rrezikon mbi një dekadë në burg, pasi u shpall fajtor nga një gjykatë britanike, i akuzuar për nxitje të terrorizmit. Anjem Choudary është shpallur fajtor se ka bërë thirrje për mbështetjen e grupit terrorist të Shtetit Islamik, përmes një serie leksionesh dhe predikimesh […]

Biden pritet edhe nga Majlinda Kelmendi

Posted: 16 Aug 2016 01:22 PM PDT

Medalistja e artë olimpike, Majlinda Kelmendi ka qenë në mesin e personaliteteve që kanë pritur nënpresidentin amerikan Joe Biden.

Mbani limon në dhomën e gjumit!

Posted: 16 Aug 2016 01:16 PM PDT

Limoni është një nga frutat me efektet më pozitive, por ka edhe diçka tjetër që ju mund të përfitoni nëse e praktikoni këtë gjë në shtëpi. Për të përmirësuar jetën tuaj, prisni tre limonë dhe vendosini anash shtratit. Lërini atje gjatë gjithë natës dhe përsëriteni diçka të tillë çdo ditë. Ja çfarë përfitimesh do të […]

Falsifikatori i diplomave që punoi 10 vjet si polic në Kumanovë

Posted: 16 Aug 2016 01:01 PM PDT

SPB e Kumanovës ka ngritur kallëzim penal kundër B. R (39) nga Kumanova, inspektor i ri për krime të përgjithshme në MPB, transmeton Telegrafi Maqedoni. Ai dyshohet se ka falsifikuar dokumentacion dhe të njëjtën e ka shfrytëzuar për çështje punësimi. Falsifikimi është kryer në vitin 2002, kur i dyshuari ka arritur që të sigurojë katër […]

Biden mbërrin në Kosovë

Posted: 16 Aug 2016 12:55 PM PDT

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka mbërritur para pak çastesh në Kosovë. Aeroplani "Air Force Two", me numrin dy të SHBA'së dhe bashkëshorten e tij, ka zbritur rreth orës 21:30 në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës "Adem Jashari", raporton Gazeta Express. Ai ka ardhur në Kosovë nga Serbia, ku qëndroi gjatë ditës […]

Biden shpreh ngushëllime për viktimat e bombardimeve të NATO-s

Posted: 16 Aug 2016 12:35 PM PDT

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, u ka kërkuar falje familjeve që humbën të afërmit e tyre gjatë luftërave në Ballkan, përfshirë edhe viktimat e bombardimeve të NATO’s në Serbi. Si senator, Biden ishte përkrahës i madh i bombardimeve të NATO-s në Serbi gjatë viteve '90. Ai më parë kishte thënë se […]

Kërkoheshin për vrasje në Itali, arrestohen dy shqiptarë në Holandë

Posted: 16 Aug 2016 12:18 PM PDT

Kapen dy vrasësit shqiptar në Holandë, u zbuluan nga qeni i tyre Policia holandeze ka arrestuar dy shqiptarë të akuzuar për vrasje në Itali. Mediat shkruajnë se shqiptarët u zbuluan nga qeni që mbanin. Ata e kishin lënë të lirë qenin dhe pa maskë nëpër qytet. Kjo u ra në sy agjentëve dhe kur u […]

Miq me ish-in? Ja çfarë thonë ekspertët

Posted: 16 Aug 2016 12:13 PM PDT

Një studim Universtetit të Oakland, organizoi një pyetësor mbi 861 vullnetarë, të cilët u pyetën nëse do të qëndronin miq me ish-të dashurit e tyre. Nga rezultatet mund të mbeteni të habitur. Studimi tregoi se ata kishin tendencë ndaj femoneneve si narcizmi, psikopatia dhe makiavelizmi. Pas fundit të një marrëdhënie kemi dëgjuar shpeshherë fraza të […]

Ringo Starr bëhet stërgjysh

Posted: 16 Aug 2016 12:09 PM PDT

Ringo Starr është bërë stërgjysh në moshën 76 vjeçare. Përfaqësuesi i tij për shtyp ka konfirmuar të hënën në mbrëmje se mbesa e tij, Tatia Starkey, dhe i dashuri i saj Adam Low, kanë mirëpritur një djalë më 14 gusht, transmeton Klan Kosova. Tatia është vajza e djalit të Ringo-së, Zak, i cili është një […]

Related Posts :