Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Pa rrotlla: “Dënohet punonjësja e Arkivës së Shtetit, përktheu gabim osmanishten e vjetër” plus 9 more

loading...

Pa rrotlla: “Dënohet punonjësja e Arkivës së Shtetit, përktheu gabim osmanishten e vjetër” plus 9 more


Dënohet punonjësja e Arkivës së Shtetit, përktheu gabim osmanishten e vjetër

Posted: 14 Aug 2016 09:45 AM PDT

Një punonjëse e Arkivit Qendror Shtetëror është dënuar nga Gjykata e Tiranës për falsifikim dokumentesh. Entela Muço është akuzuar se ka përkthyer gabim një vendim gjykate nga osmanishtja e vjetër, çka ka sjellë probleme pronësie në Zvërnec të Vlorës. Ajo është dënuar me 1 vit burg, por i është konvertuar me kusht, që gjatë periudhës […]

Vrau elektriçistin, gjykata e lë në burg

Posted: 14 Aug 2016 09:42 AM PDT

Gjykata e Shkodrës dha sot masën e  sigurisë arrest me burg për Martin Zefin, i cili vrau katër ditë më parë elektriçistin Zamir Velaj. 44 vjecari Velaj, punonjës i OSHEE-së në Shkodër, u vra nga abonenti debitor, teksa vinte një sahat në Oblikë në Anë të Malit. Pas ngurimit të elektricistit, babai i një djali, për të […]

Shqiptari godet disa herë më thikë kunatën në mes të lokalit

Posted: 14 Aug 2016 09:37 AM PDT

Një 46-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke në zonën Sitia, ishulli i Kretës. Ilo Senja, një ditë më parë, ka goditur disa herë më thikë, kunatën e tij, në një nga lokalet e zonës. Sipas mediave greke, shqiptari ka shkuar në kuzhinën e lokalit ku punonte 50-vjeçarja dhe pas një debati e ka goditur […]

Azilantja shqiptare: 4 punonjës të kampit gjerman më përdhunuan

Posted: 14 Aug 2016 09:32 AM PDT

Një azilante shqiptare në kampin e refugjatëve në Burbah të Gjermanisë deklaron se është rrëmbyer dhe përdhunuar nga katër punonjës të kampit për dy ditë rresht. Lajmi bëhet i ditur nga gazeta gjermane WRD, ku gruaja tregon se punonjësit pasi e kanë dehur e kanë marrë në një shtëpi. Fillimisht një punonjës i sigurisë në […]

Majko: “Pastrimi” i urës mbi Ibër, shpresë për nesër

Posted: 14 Aug 2016 09:24 AM PDT

sh-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko ka thënë se largimi i barrikadave mbi lumin Ibër në Mitrovicë është shpresë për nesër. Në një postim në FB, Majko ka thënë se, ura ishte shenjë e rrënojës së kujtesës ballkanike që barazonte kufijtë me identitetin. "Mitrovicës po i "pastrohet" ura mbi Ibër. Ajo shte një rrënojë e kujtesës […]

Bie nga mali në Bovillë, 25-­vjeçari në gjendje të rëndë

Posted: 14 Aug 2016 09:18 AM PDT

Policia e Tiranës bën me dije se një i ri 25-vjeç ka rënë aksidentalisht nga lartësia e një mali në Bovillë të Tiranës. I riu ende i paidentifikuar, thuhet se ka marrë plagë të rënda. Në vendin e ngjarjes ka shkuar ambulanca, për të transportuar trupin.

Nesër mund të vendoset për kodin telefonik të Kosovës

Posted: 14 Aug 2016 06:50 AM PDT

Ministria për Dialog njofton se në raundin e fundit të bisedimeve, i mbajtur në Bruksel më 2 dhe 3 gusht 2016, ka pasur përparime në drejtim të përfundimit të hapave drejt marrjes së kodit telefonik shtetëror për Kosovën 383 nga ana e ITU-së. Ndërkaq, takimi i nesërm në Bruksel do të synojë që të rrumbullakoj […]

Shqipëri| Arrestohet një person i akuzuar për terrorizëm

Posted: 14 Aug 2016 06:28 AM PDT

Një shtetas maqedonas është arrestuar nga policia. Në pranga ka përfunduar Imerli Avmeti, vjeç 46, banues në Gostivar të Maqedonisë. Ai është arrestuar nga drejtoria e Antiterrorit. Për 46-vjeçarin, ishte lëshuar një urdhër arresti ndërkombëtar, nga autoritetet maqedonase. Ai akuzohet për terrorizëm. Sipas akuzës zyrtare Avmeti akuzohet për pjesëmarrje në ushtri, polici, formacione paramilitare të […]

Amber nuk e publikoi videon ku Depp shihet i dhunshëm

Posted: 14 Aug 2016 06:22 AM PDT

Amber Heard është duke luftuar përsëri kundër spekulimeve se ajo ka lëshuar një video ku Johnny Depp shihet i zemëruar në një kuzhinë. "Unë nuk jam përgjegjëse për publikimin e videos. Kjo nuk ishte ajo që unë kam kërkuar", tha ajo në një deklaratë për E! News, transmeton Klan Kosova. "Për këtë arsye, dhe për […]

Veseli: Ura e Ibrit duhet t’i kthehet qytetit dhe jetës së qytetarëve mitrovicas

Posted: 14 Aug 2016 06:18 AM PDT

Kryetari i Kuvendit,  Kadri Veseli  ka thënë se revitalizimi i Urës së Ibrit në Mitrovicë, përbën një hap në funksion të procesit që duhet të përfundojë me hapjen e plotë të Urës. Ai gjithashtu ka shkruar se Ura duhet t'i kthehet qytetarëve të Mitrovicës, t'i shërbejë së ardhmes dhe jo të kaluarës. ''Revitalizimi i Urës […]

Related Posts :