Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Pa rrotlla: “Durrës: I sëmuri me depresion rrëmben me forcë 11-vjeçaren” plus 9 more

loading...

Pa rrotlla: “Durrës: I sëmuri me depresion rrëmben me forcë 11-vjeçaren” plus 9 more


Durrës: I sëmuri me depresion rrëmben me forcë 11-vjeçaren

Posted: 15 Aug 2016 12:49 PM PDT

Policia e Durrësit sqaroi zyrtarisht ngjarjen e ndodhur mëngjesin e sotëm kur një burrë i sëmurë mbajti peng për pak orë një vajzë 11 vjeçare. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur rreth orës 07:00 të mëngjesit në Kodër Rrashbull, ku shtetasi Arben Kabashi, 46 vjeç, ka kapërcyer murin rrethues dhe është futur në banesën e komshiut, […]

49-vjeçari nga Tirana përdhunon një grua, ajo i thyen xhamat e lokalit

Posted: 15 Aug 2016 12:43 PM PDT

Një 49-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës pasi akuzohet se ka përdhunuar një grua. Ngjarja ka ndodhur tre ditë më parë, kur shtetasi Irfan Gjeçi kreu marrëdhënie seksuale me dhunë me shtetasen me iniciale D.N. Pas ngjarjes e dhunuara ka dëmtuar dhe ka thyer xhamat e dyqanit dhe të një ambienti tjetër në pronësi […]

Pushimet luksoze të Beyonce në mega-jaht në Siçili, me Jay Z dhe vajzën Blue Ivy

Posted: 15 Aug 2016 12:32 PM PDT

Ajo ka qenë duke shijuar pushimet e saj luksoze në ishullin piktoresk të Siçilisë në Itali, së bashku me burrin e saj Jay Z dhe me vajzën e tyre të vogël Blue Ivy. Beyonce dukej vërtet mahnitëse taksa po largohej nga mega jahti i saj të dielën me një motoskaf drejt Neranos ku do të […]

Arrestohet në Tiranë maqedonasi, dyshohet si përkrahës i ISIS-it

Posted: 15 Aug 2016 12:12 PM PDT

Një 46-vjeçar nga Maqedonia është arrestuar në vendin tonë pasi akuzohet si pjesëtar i ISIS-it. Sipas policisë bëhet me dije se në pranga ka përfunduar Imerli Avmeti, banues në Gostivar, Maqedoni. Ndaj këtij personi ishte lëshuar një urdhër arresti ndërkombëtar nga prokuroria maqedonase. 46-vjeçari akuzohet për veprën penale "Pjesëmarrje në ushtri, polici, formacione paramilitare të […]

“VETTING”-U,ekspertet e huaj pritet t’i përgjigjen sot oponencës së PD-s

Posted: 15 Aug 2016 11:56 AM PDT

Komisioni i Posaçëm parlamentar i Reformës në Drejtësi do të presë ekspertët ndërkombëtarë për t'u mbledhur. Pritet që deri brenda ditës së sotme, këta ekspertë që asistuan të gjithë procesin e hartimit të paketës së ndryshimeve kushtetuese dhe ligjet që e shoqërojnë atë, të japin opinion të tyre në lidhje me oponencën që i ka […]

“Të gjithë bëhen gati”, album i sjellë nga Nerim Berisha

Posted: 15 Aug 2016 11:38 AM PDT

A e njihni Nerim Berishen? Ai është këngëtar dhe sintist prej shumë vitesh. Me muzikë ka filluar të merret qysh në moshën 17 vjeçare dhe zëri I shkon për mrekulli. Ndonëse jeton në Zvicër, këngëtari nga Klina kurrë nuk e ka lënë pas dore muzikën shqipe. Ai, është aktiv në muzikë. Nerim Berisha deri më […]

Hakerat shqiptarë sulmojnë faqen e Gazzeta dello Sport

Posted: 15 Aug 2016 09:47 AM PDT

Faqja zyrtare e Gazzeta dello Sport është hakëruar sot dhe për orë të tëra nuk ka qenë funksionale. Sipas një njoftimi të bërë publik nga vetë gazeta, faqja e saj është hakëruar nga hakera shqiptarë, pasi nga kontrolli që i është bërë faqes, rezulton se, sulmi kibernetik është realizuar nga AMAR^SHG – F. Q. Ndërkohë, […]

Piu viagra, vdes italiani në Golem

Posted: 15 Aug 2016 09:16 AM PDT

Një shtetas Italian është gjetur i pajetë sot në plazhin e Golemit, ndërsa nga të dhënat e para të policisë dyshohet se vdekja ka ardhur nga përdorimi i viagrës. Italiani mendohet se ka qenë me pushime në Shqipëri, ndërsa për momentin nuk jepet as emri e as gjeneralitetet e viktimës. Ky është rasti i dytë […]

Pronari i dyqanit goditet me sende të forta nga klienti

Posted: 15 Aug 2016 09:09 AM PDT

Një 54 vjeçar është goditur me sende të forta në zonën e "Freskut" në Tiranë. Policia tha se shtetasi me iniciale B.K, ka përfunduar në spital për shkak të frakturave në kokë dhe në trup. Bëhet fjalë për një sherr momenti mes klientit dhedhe pronarit të një dyqani që tregton vegla pune. Në rrugën për […]

Përgjigje për Komisioneren Antidiskriminim, LGBT dhe të tjerë

Posted: 15 Aug 2016 08:54 AM PDT

Nga Mesila Doda – E nderuar zonja Komisionere për Mbrojtjen nga Diskriminimi, Irma Baraku, Kisha zgjedhur qetësisht të mos jepja më asnjë përgjigje për një argument që e quaj të mbyllur, ndaj edhe sulmeve personale nga njerëz të njohur, të panjohur apo ish-miq nuk u jam përgjigjur publikisht, pasi besoj se detyrën time e kreva, ndaj […]

Related Posts :