Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Pa rrotlla: “Grupi i ri britanik i kushton këngë artistes me prejardhje shqiptare!” plus 9 more

loading...

Pa rrotlla: “Grupi i ri britanik i kushton këngë artistes me prejardhje shqiptare!” plus 9 more


Grupi i ri britanik i kushton këngë artistes me prejardhje shqiptare!

Posted: 26 Aug 2016 01:29 PM PDT

Grupi nga Glasgow i Britanisë, "Catholic Action" kanë publikuar një këngë dedikuar artistes Rita Ora.  E pikërisht "Rita Ora" është edhe titulli i këngës, e cila është prezantuar në radion BBCRadio1, përcjellë lajmi.net. Edhe Ritës nuk i ka ikur pa e parë e pa e shpërndarë këtë këngë, duke thënë se është kënga më e […]

Shfaqet AKSH-ja, kanë një selam të fuqishëm për këto figura publike kosovare (Foto)

Posted: 26 Aug 2016 12:46 PM PDT

E ashtuquajtura Armata Kombëtare Shqiptare kërkon nga deputetët e Kuvendit të Kosovës që mos ta votojnë demarkacionin me Malin e Zi. Po ashtu AKSH bën thirrje edhe palës malazeze që mos të pajtohet me një marrëveshje të tillë sepse "kjo do të thotë luftë mes dy popujve". "Deputetët të cilët votojnë pro marrëveshjes me Malin […]

Mbërrijnë muxhahedinët në Tiranë

Posted: 26 Aug 2016 12:41 PM PDT

Rreth 155 muxhahedinë iranianë kanë mbërritur nga kampi i "Liria" i Irakut në Shqipëri. Mediat iraniane raportojnë se muxhahedinët, që për qeverinë e Teheranit konsiderohen terroristë, kanë udhëtuar në Tiranë me një avionë privat. Burime nga Ministria e Brendshme konfirmuan dje se ardhjen e kontingjentit të muxhahedinëve gjatë ditëve të fundit, po pa saktësuar detaje […]

Shpërthen ish misi shqiptar, “Turp t’ju vijë që merreni me babain tim në autobus” (Foto)

Posted: 26 Aug 2016 12:21 PM PDT

Një foto e babait të Morena Tarakut, Selami Taraku duke udhëtuar me autobus ka bërë bujë në internet. Të gjithë e kanë gjykuar faktin që Morena Taraku është një prej fashionisteve më të pasura shqiptare me luks të paparë dhe me makina të shtrenjta, ndërkohë që i ati udhëton më autobus. Ndaj këtyre fjalëve ka […]

Italia në gjendje të jashtëzakonshme, shkon në 278 vetë numri i viktimave nga tërmeti

Posted: 26 Aug 2016 11:37 AM PDT

Bilanci i fundit i viktimave nga tërmeti në Itali ka arritur në 278 vetë. Shifra është konfirmuar nga Drejtoria e Mbrojtjes Civile mëngjesin e sotëm. Ndërkohë 238 vetë janë shpëtuar, duke u nxjerrë të gjallë nga rrënojat e shtëpive. Numri i të plagosurve në spitalet e rajoit të Lacios, Marke e Abruzzo është 378 vetë. […]

Rihanna, çfarë kukulle edhe pa grim!

Posted: 26 Aug 2016 11:14 AM PDT

Edhe pse pa grim Rihanna tregoi që është e aftë të tërheqë vëmendjen e të gjithëve edhe me një dukje të thjeshtë. 28 vjeçarja është parë në New York, ku është duke bërë një pushim nga turneu i saj botëror "Anti". Bukuroshja nga Barbados, u shfaq pa grim fare me flokë të kapura dhe veshje […]

Publikohet foto e Saimir Tahirit me seks bombën korçare

Posted: 26 Aug 2016 10:30 AM PDT

Marina Fara e cila njihet për pozat provokuese në rrjetet sociale duket se nuk i ka rezistuar dot ministrit të Brendshëm. Në një aktivitet, vajza e këngëtares Eli Fara nuk e ka lënë t’i shpëtojë rasti pa shkrepur një foto krah Saimir Tahirit. Ky i fundit, e ka respektuar dëshirën e Marinës, ndoshta duke u […]

Futbolli burim miliardash

Posted: 26 Aug 2016 10:26 AM PDT

Bundesliga nis sezonin e ri dhe gjendja financiare e klubeve gjermane është mjat e mirë krahasuar Francën, Italinë apo Spanjën. Klubet gjermane të futbollit fitojnë nga viti në vit gjithnjë e më shumë para. Në krye të tyre Bajerni i Mynihut, sepse ai ka numrin më të madh të tifozëve, numrin më të madh të […]

Tentohet të vritet Kancelarja Angela Merkel

Posted: 26 Aug 2016 10:16 AM PDT

Policia çeke njoftoi se ka arrestuar një person, që dyshohet se ka tentuar të vriste Kancelaren e Gjermanisë Angela Merkel. Sipas mediave ndërkombëtare, një person i armatosur që udhëtonte me Mercedes të zi iu afrua eskortës së Merkel dhe u përpoq të depërtonte tek makina e Kancelares gjatë udhëtimit të kësaj të fundit për në […]

Pas Italisë, lëkundje tërmeti edhe në Greqi, dridhet Athina

Posted: 26 Aug 2016 10:12 AM PDT

Instituti Gjeodinamik në Athinë ka regjistruar një lëkundje tërmeti në orën 16 e 37 minuta, me orën lokale, me fuqi prej 4.1 ballë të shkallës Rihter. Epiqendra e tij është përcaktuar në zonën detare pranë ishullit Evia, rreth 100 km në veri-lindje të Athinës, në një thellësi prej vetëm 5 km, ndaj dhe  tërmeti është […]

Related Posts :