Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Pa rrotlla: “Këto karakteristika ju bëjnë tërheqëse!” plus 9 more

loading...

Pa rrotlla: “Këto karakteristika ju bëjnë tërheqëse!” plus 9 more


Këto karakteristika ju bëjnë tërheqëse!

Posted: 22 Aug 2016 02:11 PM PDT

Disa mendojnë se vetëm nejrëzit e bukur janë atraktivë mirëpo e vërteta është se atraktivitetin e vërejmë tek disa karakteristika apo veçori që nuk kanë lidhje me pamjen e jashtme. Sensualiteti Kjo veçori ka të bëjë me vetëkontrollin, karizmën dhe vetëbesimin. Përkushtueshmëria Personi që lufton për atë që dëshiron, e dëshmon se gjithçka është e […]

Turqia zotohet se do t’i pastrojë kufijtë nga ISIS-i

Posted: 22 Aug 2016 02:03 PM PDT

Turqia është zotuar se do t'i pastrojë komplet kufijtë e vet nga Shteti Islamik pasi një 12 vjeçar kreu një sulm në emër të ISIS-it në një dasmë në Turqi, ku mbetën të vrarë 51 persona, shkruan Daily Mail, transmeton Klan Kosova. Në sulmin e  së shtunës që goditi një natë festive të kurdëve, mbetën […]

Delegacion amerikan në Turqi për të hetuar rreth Gulenit

Posted: 22 Aug 2016 01:42 PM PDT

Një delegacion zyrtar amerikan do të takohet të martën dhe të mërkurën me autoritetet turke në kuadër të hetimit mbi ish-imamin, Fethullah Gulen, i akuzuar nga Ankaraja se është mbrapa puçit të dështuar të 15 korrikut, sipas burimesh diplomatike turke. Që nga koha kur ndodhi puçi në Turqi, vazhdimisht është kërkuar ekstradimi  i tij nga SHBA-ja.

Pesë këshilla si të hiqni dorë nga duhani

Posted: 22 Aug 2016 01:35 PM PDT

Po, vështirë është të ndalet cigarja dhe nuk ka formulë magjike që kjo të bëhet pa dhimbje. Por, ka disa truqe të thjeshta që mund t'u ndihmojnë që ta përballoni dëshirën për cigare. Ju sjellim disa prej tyre. Bonbonet mentol Shija e mentolit freskon gojën, ndërsa truri ndien dëshirë më të vogël për tym. Kudo […]

Dy tragjedi brenda një familjeje të varfër në Obiliq

Posted: 22 Aug 2016 01:23 PM PDT

Dy tragjedi kanë ndodhur të hënën në familjen e Blerim Prokshit nga fshati Hamidi i Komunës së Obiliqit. Rreth orës 19:00, kanë mbetur pa kulm mbi kokë, pas një zjarri që ka kapluar shtëpinë, pasi ishin kthyer nga varrimi i një anëtari të familjes, shkruan Gazeta Fjala. Fqinjët kanë thënë se Blerimit të hënën i […]

Rrëshqet dheu nga stuhia në Kukës

Posted: 22 Aug 2016 01:16 PM PDT

Kukësi është përfshirë nga njëstuhi me erë të fortë pasditen e së hënës ku erërat e forta dhe shiu i rrëmbyer kanë vijuar për disa minuta. Në disa rrugë pati dhe rrëshqitje dherash e gurësh, por është bërë e mundur pastrimi i tyre. Nga erërat e forta është rrëzuar edhe një plep në rrugën Kukës-Gostil, […]

Yidirim: Sulmi në Gazantiep nuk është e sigurt se u krye nga një fëmijë

Posted: 22 Aug 2016 12:57 PM PDT

Kryeministri turk Binali Yildirim ka dhënë një deklaratë ndryshe nga ajo e presidentit të vendit Recep Tayyip Erdogan, i cili tha se sulmi në dasmën kurde, në Gazantiep të Turqisë, u krye nga një fëmijë. Erdogan kishte deklaruar se sulmuesi i cili la të vdekur 54 persona në Gazantiep, ishte i moshës rreth 12-14 vjeçare, […]

Ja se si Kim Kardashian i mashtron paparazzit (FOTO)

Posted: 22 Aug 2016 12:51 PM PDT

Së fundmi Kim Kardashian shpesh është fotografuar duke e prezantuar figurën e saj të dobët gjatë pushimeve në Punta Mita në Meksikë. Mirëpo mesa duket, ajo ka dashur të bëjë një lojë me ata që mezi presin të shkrepin një fotografi të sajën nga larg. Ose ndoshta është lodhur duke e parë veten gjithmonë në […]

Rusia ndalon përdorimin e bazës ushtarake në Iran

Posted: 22 Aug 2016 12:45 PM PDT

  Ministria e Jashtme e Iranit tha se Rusia ka ndaluar tash për tash përdorimin e bazës iraniane Hamadan për sulme ajrore në Siri. "Ka qenë një aktivitet i përkohshëm, i bazuar në një koordinim të veçantë. Rusia, as nuk ka bazë në Iran, as nuk është e stacionuar në Iran. Ka qenë një aktivitet […]

Haradinaj: Vazhdoj të mendoj se demarkacioni është gabim

Posted: 22 Aug 2016 12:20 PM PDT

Ramush Haradinajn, liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, nuk e kanë lëkundur aspak porositë e zëvendëspresidentit të SHBA-ve Joe Biden, që demarkacioni me Malin e Zi duhet votuar. Stoik në qëndrimin e tij, Haradinaj e tha të jetë edhe më tutje, gjatë një interviste në emisionin Zona B në Klan Kosova. "Qëndrimi im, i […]

Related Posts :