Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Pa rrotlla: “Leonora Poloska ka edhe një talent tjetër, vizaton mrekullisht karikaturat” plus 9 more

loading...

Pa rrotlla: “Leonora Poloska ka edhe një talent tjetër, vizaton mrekullisht karikaturat” plus 9 more


Leonora Poloska ka edhe një talent tjetër, vizaton mrekullisht karikaturat

Posted: 24 Aug 2016 01:54 PM PDT

Ka zë brilant, paraqitje skenike, është këngëtare e kompletuar, që është vlerësuar lartë për talentin dhe frymën e mirë që përçon përmes këngëve të saj. Leonora Poloska ka edhe një talent sekret, që pak kush e di se e posedon. Këngëtarja e njohur është e mrekullueshme në vizatimin e karikaturave. Deri më tani nuk i […]

Daçiq e quan Çitakun joparimore në raport me Serbinë

Posted: 24 Aug 2016 01:52 PM PDT

Zëvendëskryeministri i parë i Serbisë, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq ka folur para mbledhjes së Këshillit të Sigurimit në OKB. Ai ka thënë se nesër do të ketë debat të nxehtë për shqyrtimin e raportit tremujor të punës së UNMIK-ut në Kosovë, transmeton Koha.net. "Edhe këtë herë, në emër të Prishtinës do […]

Xhinxher dhe mjaltë, kombinim i mrekullive

Posted: 24 Aug 2016 01:31 PM PDT

Përfitimet shëndetësore të mjaltit dhe xhenxhefilit në kurimin e sëmundjeve respiratore nuk kanë të krahasuar. Ndoshta nuk e dinit, por mjalti është një ndërmjetësues i shkëlqyeshëm për të transmetuar vlerat e barishteve dhe erëzave si xhenxhefili apo xhinxheri në organizëm. Si mjalti ashtu edhe xhenxhefili kanë vlerat e tyre të vecanta, por kombinimi i të […]

Juventus largon mesfushorin Hernanes

Posted: 24 Aug 2016 01:28 PM PDT

Juventus do të largojë mesfushorin brazilian, Hernanes Skuadra e Juventusit ka vendosur që të shes mesfushorin brazilian, Hernanes, i cili nuk është në planet e trajnerit Massimiliano Allegri. Sport Mediaset shkruan se, Juventus ka lënë jashtë listës së Ligës së Kampionëve dhe ky është sinjali i parë që ai do të largohet. Kujtojmë se për […]

Britney Spears: Për pak u mbyta

Posted: 24 Aug 2016 01:24 PM PDT

Britney Spears ka zbuluar një të pathënë deri më tani rreth këngëtares amerikane. Ajo ka zbuluar se gjatë notimit në plazhet e Hawaiit për pak sa nuk ka vdekur. Këngëtarja pohoi se nuk  i kishte vlerësuar valët e detit duke menduar se nuk ishin të fuqishme, transmeton Telegrafi. "Unë i pashë valët e detit. Mendova […]

Nesho e Panchev: Libri i Hoxhajt, kontributi i një intelektuali dhe shtetari për Kosovën

Posted: 24 Aug 2016 01:12 PM PDT

Ministri i Punëve të Jashtme te Kosovës, Enver Hoxhaj, në kuadër të Seminarit të Gjuhës dhe Letërsisë Shqiptare, ka prmovuar librin e tij më të ri "Ngritja e një shteti" para albanologëve dhe shumë studentëve të ardhur nga vende të ndryshme të botës. Për librin e tij, folën ish ambasadori shqiptar në SHBA, Agim Nesho […]

Kryeqyteti i Kosovës pritet të ketë buxhet më të vogël vitin e ardhshëm

Posted: 24 Aug 2016 01:07 PM PDT

Buxheti i Prishtinës, për vitin 2017 pritet të jetë 62 milionë euro, apo 3 milionë euro më pak se për vitin 2016. Këtë e ka bërë të ditur, drejtori i Financave në këtë komunë, Ismail Kokaj, gjatë një debati publik me qytetarët për buxhetin, raporton KTV. Nga ky buxhet, 22 milionë planifikohet të shkojnë për […]

Të qëllosh me patate

Posted: 24 Aug 2016 12:34 PM PDT

Sulmi i Pearl Harbour mbahet mend si një disfatë e madhe e flotës amerikane, pasi brenda një kohe rekord avionët japonezë e shkatërruan atë plotësisht. Pati shumë viktima por dhe të mbijetuar. Të mbijetuarit pësuan trauma të forta dhe u analizuan nga studiues të shumtë, të cilët vunë re diçka që ngjalli kuriozitet. Disa prej […]

Gruaja e deputetit Haradinaj: Një femër duhet të jetë klasike dhe e shkëlqyer

Posted: 24 Aug 2016 12:29 PM PDT

Lola Haradinaj është bashkëshortja e deputetit të AAK-së, Daut Haradinaj. Ajo është një ndër grat më të bukura të deputetëve të Kosovës, të cilën gjë nuk heziton ta shpalos për ndjekësit në rrjetet sociale. Disa fotografi të tilla teksa shihet shik dhe mjaft me klas, i ka publikuar në llogarinë personale në Instagram. Sipas Lolës, […]

Kanadaja dhe Skocia aprovojnë hixhabin tek policet femra

Posted: 24 Aug 2016 12:24 PM PDT

Policia skoceze dhe ajo kanadeze kanë njoftuar se hixhabi do të jetë pjesë e uniformës zyrtare të policeve femra. Ata besojnë se kjo lëvizje do të inkurajojë femrat nga komunitetet myslimane, që më parë nuk e shihnin karrierën policore si mundësi për jetën e tyre, tani ta rikonsiderojnë atë. Në të shkuarën, oficeret e policisë […]

Related Posts :