Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Pa rrotlla: “Luftë në Europë? Reuters: Zviceranët nisin armatosjen e popullsisë” plus 9 more

loading...

Pa rrotlla: “Luftë në Europë? Reuters: Zviceranët nisin armatosjen e popullsisë” plus 9 more


Luftë në Europë? Reuters: Zviceranët nisin armatosjen e popullsisë

Posted: 28 Aug 2016 12:35 PM PDT

Banorët e disa shteteve evropiane kanë shtuar kërkesat për marrjen e lejeve të armëve në mënyrë të ligjshme për vetëmbrojtje. Arsyet janë të ndryshme, por ajo vjen në mes të sulmeve terroriste, sulmeve nga njerëzit me probleme mendore dhe për shkak të thirrjeve të politikanëve të djathtë që të armatosen për mbrojtje nga emigrantët, shkruan […]

Dështimi i drejtësisë rikthen Kanunin, 6 të vrarë brenda 7 ditëve në Kosovë

Posted: 28 Aug 2016 11:45 AM PDT

Numri i vrasjeve në Kosovë ka shënuar një rritje të ndjeshme nga viti i kaluar. 15 persona janë vrarë këtë vit deri në muajin korrik për dallim nga viti 2015, ku gjatë tërë vitit kishte vetëm 11 vrasje. Vetëm në shtatë ditët e fundit vendi është tronditur me gjashtë vrasje të njëpasnjëshme. "Java e vdekjes" […]

BE këmbëngul që serbet kanë të drejtë të kthehen në Kosovë

Posted: 28 Aug 2016 11:23 AM PDT

BE-ja në Kosovë shpreh shqetësimin rreth incidentit sot ne Mushtisht  dhe lavdëron policinë për parandalimin e lëndimeve dhe dëmeve materiale. ” Ne i kuptojmë plagët e luftës, por respekti për të drejtën për rikthimin e serbëve, është i nevojshëm për normalizimin e m.arrëdhënieve në Kosovë.  Shkruan zyra e BE-së në Kosovë

Turqi, bombardohet aeroporti i Dijarbakirit

Posted: 28 Aug 2016 10:51 AM PDT

Raketat e lëshuara, sipas gjasave prej militantëve kurdë, drejt aeroportit të qytetit kryesor të juglindjes së Turqisë, Dijarbakir, kanë detyruar pasagjerë e pjesëtarë të stafit të vrapojnë për të shpëtuar kokën. Megjithatë, raporte për viktima nuk ka, ndërsa ngjarja nuk ka shkaktuar pezullim të fluturimeve. Sulmi ndodhi pak përpara mesnatës. Katër raketa u lëshuan në […]

A është e dëmshme kërcitja e gishtave, ja përgjigja

Posted: 28 Aug 2016 10:12 AM PDT

Shkencëtarët kanë një përgjigje për të gjithë personat që vazhdimisht kërcasin gishtat dhe që shumë e konsiderojnë si një veprim të dëmshëm. Ajo që ndodh në të vërtetë kur ju kërcisni gishtat është përthyerja e vendit ku dy kockat e gishtave bashkohen, të cilat janë të mbështjella nga një kapsulë e përbashkët e mbushur me […]

A po përpiqet Trumpi të ndërtojë një perandori mediatike?

Posted: 28 Aug 2016 09:44 AM PDT

Nëse keni menduar se fushata e vjetër e Trumpit ishte i çmendur, shkruan Eugene Robinson në Uashington Post, vetëm prisni sa të shihni të renë. Kandidati republikan për president, me sa duket po ndjehej "i futur në kafaz" dhe i "kontrolluar" nga disa prej njerëzve që kishte përreth, e që në fakt dinin diçka në […]

Pacolli: I pranojmë serbët në Kosovë kur të ndëshkohen kriminelët

Posted: 28 Aug 2016 09:36 AM PDT

Pacolli ka thënë se shqiptarët janë të gatshëm t'i pranojnë serbët në Kosovë vetëm atëherë kur kriminelët të marrin dënimin e merituar për krimet që kanë kryer në Shtetin tonë. Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli ka reaguar pas deklaratave të Marko Gjuriqit lidhur me ngjarjen e sotme në Mushtisht, ku disa serbë u penguan të […]

Çmendet 19-vjeçari , ja çfarë kërkese ka për Bleonën (Foto)

Posted: 28 Aug 2016 09:26 AM PDT

Kjo mund të jetë një kërkesë që këngëtarja shqiptare mund ta mendojë seriozisht ose mund të qeshë me të madhe. Por ja që ky 19 vjeçar e paska shumë seriozisht propozimin që i ka bërë Bleona Qerretit. Ai është i virgjër dhe do që herën e tij të parë ta ketë me këngëtaren me famë […]

Tifozët e Kosovës , çmendin Granit Xhakën, ja çfarë i bëjnë (Foto)

Posted: 28 Aug 2016 09:16 AM PDT

Injorimi që ia bëri Granit Xhaka Përfaqësueses së Kosovës, nuk do të harrohet për një kohë të gjatë. Këta të fundit kanë nisur të hakmerren ndaj reprezentuesit zviceran në Facebook. Në një foto të postuar nga Xhaka pas fitores së Arsenalit ndaj Watfordit, shumë tifozë të Kosovës kanë komentuar duke e ofenduar dhe duke u […]

Gjermanët kundër një mandati të katërt të Angela Merkel

Posted: 28 Aug 2016 09:02 AM PDT

Gjysma e gjermanëve nuk dua që Angela Merkel të jetë kancelarë në një mandat tjetër, sipas një sondazhi të publikuar sot. Sondazhi, i kryer nga kompania Emnid për gazetën "Bild am Sonntag", tregon se 50 për qind e gjermanëve i kundërvihen një mandati të ri të Merkelit, ndërsa 42 për qind janë pro. Ndërkohë që […]

Related Posts :