Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Pa rrotlla: “Opozita: Dështimi i demarkacionit nuk e bllokon vendin (Video)” plus 9 more

loading...

Pa rrotlla: “Opozita: Dështimi i demarkacionit nuk e bllokon vendin (Video)” plus 9 more


Opozita: Dështimi i demarkacionit nuk e bllokon vendin (Video)

Posted: 20 Aug 2016 01:59 PM PDT

Dështimi eventual i ratifikimit të marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi, nuk e izolon Kosovën, përkundrazi mos ratifikimi i versionit aktual, vendit i hap një perspektive të re. Të paktën kështu po deklarojnë zyrtar të lartë të partive opozitare dhe njohës të çështjeve politike. Sipas tyre, më dështimin e demarkacionit, Kuvendi duhet të shpërbehet […]

​Higuain ia dhuron fitoren e parë Juventusit (Video)

Posted: 20 Aug 2016 01:49 PM PDT

Juventus e ka nisur me fitore edicionin e ri 2016/17 të Serie A, duke mposhtur në shtëpi Fiorentinan Juventus ka mposhtur 2:1 Fiorentinan në ndeshjen e parë të saj në edicionin e ri të Serie A, falë sulmuesit 90 milionësh, Gonzalo Higuain. Kampioni ka qenë skuadër dominuese në shumicën  kohës, ndërsa ndeshjen e vendosi Higuain. […]

Vrasja e Bin Laden, 7 milionë dollarë gjobë marinsit që shkroi librin

Posted: 20 Aug 2016 01:39 PM PDT

Një ish-komando amerikan, që shkroi një libër për rolin e tij në operacionin ku mbeti i vrarë Osama bin Laden, do t'i paguajë 7 milionë dollarë qeverisë së SHBA për shkelje të marrëveshjes së ruajtjes së sekretit. Matt Bissonette nuk arriti të siguronte lejen e posaçme nga Pentagoni përpara se libri "No Easy Day" të […]

Hani sa më shumë molla

Posted: 20 Aug 2016 01:31 PM PDT

"Një mollë në ditë , mban mjekun larg", është kjo një shprehje të cilën jemi mësuar shumë shpesh ta dëgjojmë. Sipas një zbulimi që kanë bërë shkencëtarët gjatë një eksperimenti së fundmi është mësuar se  lëngu i mollës mund të shtojë prodhimin e neuro-transmetuesve acetilkolinë të trurit duke u bërë shkak për një përmirësim të […]

Kjo është loja e preferuar e Luana Vjollcës (Foto)

Posted: 20 Aug 2016 01:27 PM PDT

Bukuroshja, Luana Vjollca na zbulon se cila është loja e saj e preferuar. Duke postuar një foto në profilin e saj në Instagram, Luana tregon se pikërisht loja e shahut është më e preferuara e saj, një lojë që kërkon përqendrim por edhe shkathtësi në lëvizje.

Vdes vëllai i Omranit, vogëlushit sirian fotografia e të cilit tronditi botën

Posted: 20 Aug 2016 01:22 PM PDT

Vëllai i djalit sirian, fotografia e të cilit ishte shndërruar në simbolin e vuajtjes së civilëve në luftimet në Aleppo, është raportuar i vdekur nga plagët e marra, shkruan Indepedent. Ali Daqneesh, 10 vjeçar u plagos së bashku me vëllain e tij të vogël Omran dhe pjesën tjetër të familjes, gjatë një sulmi ajror në […]

Prodhimi i targave, proces i tejzgjatur(Video)

Posted: 20 Aug 2016 01:20 PM PDT

Për shkak të komplikimeve procedurale Ministria e Punëve të Brendshme e Republikës së Kosovës në mungesë të targave të rregulla po vazhdon me lëshimin e targave të përkohshme. Sipas një njoftimi të Ministrisë së Punëve të Brendshme të publikuar në ueb faqen e tyre thuhet se për shkak te komplikimeve të krijuara procedurale, Ministria e […]

Komuna e Vushtrrisë nuk trajton qentë endacakë tash e një kohë

Posted: 20 Aug 2016 12:36 PM PDT

Ka kohë që Komuna e Vushtrrisë nuk është duke trajtuar qentë endacakë. Shpalljet e disahershme të tenderëve për trajtimin e tyre dështuan. E pasi asnjë kompani nuk shfaqi interesim për këtë tender të komunës, gjendja ka arritur në pikën që konsiderohet alarmante, raporton KTV. Mos-kastrimi i tyre bëri që numri të shtohet nëpër rrugët e […]

Ministrja romantike në krahë të bashkëshortit, moderatorit shqiptar (Foto)

Posted: 20 Aug 2016 12:33 PM PDT

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, e cila është duke shijuar disa ditë nga pushimet verore me familjen në plazhet e jugut të vendit, këtë pasdite ka vendosur që të tregohet paksa romantike. Ajo ka postuar një foto të këndshme në krahët e bashkëshortit gazetarit dhe moderatorit Aleksandër Furxhi, çka ka marrë shumë pëlqime, por duke […]

Zbulohet obelisku HardhFest 2016

Posted: 20 Aug 2016 12:31 PM PDT

Është zbuluar monumenti ikonë i HardhFest, obelisku unikal i cili është një nga atraksionet në edicionin e 15-të të festivalit të rrushit.Obelisku i cili është zbuluar në Parkun e Qytetit dhe i cili është i hapur për foto me hashtag #PerKokerrtQefit dhe #HardhFest, i paraprinë shumë befasive për Hardh Fest 2016. Të pranishëm ishin drejtues […]

Related Posts :