Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Pa rrotlla: “Pasioni nuk ulet nga prezervativi” plus 9 more

loading...

Pa rrotlla: “Pasioni nuk ulet nga prezervativi” plus 9 more


Pasioni nuk ulet nga prezervativi

Posted: 25 Aug 2016 01:47 PM PDT

Një studim i fundit, i kryer nga Universiteti i Indianës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka publikuar një rezultat interesant, i cili bie në kundërshtim me ato që jemi mësuar të dëgjojmë për prezervativin, se ai e ul dëshirën seksuale në çift. Konkretisht, studimi i lartpërmendur, pohon faktin se edhe pse shumica e njerëzve […]

Babë e bir kryen vrasjen e dyfishtë në Deçan, njëri prej tyre arrestohet

Posted: 25 Aug 2016 01:37 PM PDT

Ende pa kaluar një orë nga vrasja e dyfishtë në Deçan, Policia e Kosovës ka arritur që t'i identifikoj të dyshuarit që kanë kryer këtë vepër. Policia ka konfirmuar për Express se vrasësit janë babë e bir nga familja Lushaj. Në Polici kanë thënë se njëri nga vrasësit është arrestuar derisa tjetër është në arrati. […]

Ushtronte dhunë fizike ndaj gruas dhe djalit, arrestohet 55-vjeçari

Posted: 25 Aug 2016 01:25 PM PDT

Policia e Pukës ka arrestuar një 55-vjeçar pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshoretës dhe djalit të tij. "Nga Shërbimet e Komisariatit të Policisë Pukë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Gjovalin Gjeci, 55 vjeç, banues në Pukë. Ky shtetas me datë 25.08.2016 në banesë ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij shtetases […]

Djersitja gjatë natës nuk është normale!

Posted: 25 Aug 2016 01:16 PM PDT

Është normale të djersiteni gjatë natës nëse jeni në një ambient me temperatura të larta apo keni veshur rroba të trasha. Sidoqoftë, nëse dhoma e fjetjes nuk është aspak e nxehtë dhe prapë zgjoheni të djersitur, kjo mund të jetë një shenjë për ndonjë problem shëndetësor, transmeton Telegrafi. Nëse jeni kureshtarë të dini se përse […]

Molliqaj: Ja rrëzohet Qeveria, ja e gjithë Vetëvendosja shkon në burg

Posted: 25 Aug 2016 01:11 PM PDT

Sekretari Organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, ka dhënë indikacione se si mund të shkojë dita e parë e muajit shtator – kur pritet të votohet marrëveshja e demarkacionit të kufirit Kosovë-Mali i Zi, dhe kur partia e tij ka planifikuar të zhvillojë një protestë. "Unë besoj që po hyjmë në vjeshtën në të cilën […]

Zbulohen motivet e vrasjes që ndodhi sonte në Deçan

Posted: 25 Aug 2016 12:54 PM PDT

Një zënkë mes dy familjeve ka quar deri tek tragjedia që ndodhi në sonte në Decan.Motivi i vrasjes, sipas komandanti i Policisë së Deçanit, Sejdë Dobraj, besohet të ketë qenë një zënkë e mëparshme ndërmjet palëve të përfshira në konflikt. Të vrarët raportohet se janë nga familja Ramaj e fshatit Shaptej kurse të dysharit nga […]

Daçiq kritikon Erën në mbledhjen e OKB-së

Posted: 25 Aug 2016 12:49 PM PDT

Ivica Daçiq, ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, ka përmendur gjendjen e Kishës serbe në oborrin e Universitetit të Prishtinës. Diplomati serb ka thënë se kjo Kishë është shndërruar në tualet publik, ndërsa më tutje ka shtuar, duke thënë se ajo po shfrytëzohet edhe për videoklipe të këngëtarëve. Era Istrefi kishte ngjallur shumë reagime […]

Ja çfarë thotë Yllka Gashi – Zana për “Familjen Moderne”!

Posted: 25 Aug 2016 12:45 PM PDT

Yllka Gashi është aktore e dëshmuar në teatër, film dhe seri televizive. Publiku e njohu më mirë e më shumë nëpërmjet rolit të Zanës tek “Familja Moderne”, shkruan “Kosovarja”. Ja çka thotë aktorja për serialin ku luajti për 10 vite: “Padyshim, po. 'Familja moderne' është një ndër projektet me jetëgjatësinë më të madhe televizive në […]

Dy persona të vrarë në Deçan

Posted: 25 Aug 2016 12:27 PM PDT

Në Komunën e Deçant,  dy persona janë vrarë me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Shaptej, rreth orës 20:00 Dy të rinjë të familjes Rama kanë mbetur të vdekur pas plagëve të marra, raporton gazetablc.com Të vdekurit janë B.R. dhe  R.R. Për momentin motivet e ngjarjes së rëndë janë të paqarta. Pritet që detajet […]

Tri yjet e Kosovës eliminohen nga Liga e Evropës

Posted: 25 Aug 2016 12:15 PM PDT

Janë duke u zhvilluar ndeshjet kthyese të 'Play-Off'-it në Ligën e Evropës. Disa ndeshje kanë përfunduar, ndërsa skuadra zvicerane, Grasshopper ku aktivizohen yjet kosovar si Mërgim Brahimi, Alban Pnishi dhe Florian Kamberi është eliminuar nga Fenerbahce. Pasi humbën ndeshjen e parë 3:0 në Stamboll, GC ka pësuar edhe në shtëpi 2:0 nga gjiganti turk. Alban […]

Related Posts :