Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Pa rrotlla: “Roja bregdetare turke shpëton 12 emigrantë në Detin Egje” plus 9 more

loading...

Pa rrotlla: “Roja bregdetare turke shpëton 12 emigrantë në Detin Egje” plus 9 more


Roja bregdetare turke shpëton 12 emigrantë në Detin Egje

Posted: 21 Aug 2016 12:54 PM PDT

Në një varkë të fundosur në Detin Egje, ekipe të rojës bregdetare turke kanë shpëtuar 12 persona, ndërsa kanë gjetur trupin e pajetë të një gruaje siriane, raporton Anadolu Agency (AA). Migrantët, 15 prej tyre, në orët e mëngjesit nga Cesme në perëndim të Turqisë, u nisën me varkë drejt ishullit grek Chios. Varka jo […]

A i keni ditur këto fakte për tradhtinë?

Posted: 21 Aug 2016 12:46 PM PDT

Mbase keni pritur që do të flasim për meshkujt si p.sh. George Clooney dhe për femrat si Kim Kardashian, mirëpo edhe kur është fjala për tradhtinë, rezultatet janë më shumë se befasuese. Shenjat se jeni duke u shoqëruar me një person që ka prirje për tradhti nganjëherë është e vështirë të shihen, mbase edhe nuk […]

Forcat ruse sulmojnë në Halep, 15 persona të vrarë

Posted: 21 Aug 2016 12:34 PM PDT

Së paku 15 persona janë vrarë gjatë bombardimeve të forcave ruse që ndodhën mbrëmë vonë në provincën veriore siriane Halep, raporton Anadolu Agency (AA). Avionët ushtarakë rusë me bomba thërrmuese sulmuan vendin rural në rajonin e Halepit, Atarib, deklaroi për AA një përfaqësues zyrtar lokal i mbrojtjes civile. "Së paku 15 persona kanë humbur jetën […]

Martohet Chris Hardwick

Posted: 21 Aug 2016 12:13 PM PDT

Chris Hardwick dhe Lydia Hearst kanë lidhur kurorë, burimet pranë tyre e kanë konfirmuar këtë lajm për JustJared.com, përcjellë Klan Kosova. 44 vjeçari dhe 31 vjeçarja u martuan të shtunën në Pasadena, Calif. Lydia kishte të veshur një fustan të markës Christian Siriano ndërsa Chris një kostum nga Prada. Chris i propozoi Lydia-së më 13 […]

Thirrje për mbrojtjen e Jerusalemit dhe të Mesxhid-i Aksasë

Posted: 21 Aug 2016 12:07 PM PDT

Theksohet se Këshilli Kombëtar i Palestinës kundër zabtimeve izraelite ka kërkuar nga Këshilli i Sigurisë së Kombeve të Bashkuara (KS-OKB) vendosjen në zbatim të vendimit me nr 271 i cili parashikon mbrojtjen e Jeruzalemit dhe të Mesxhid-i Aksasë raporton Anadolu Agency (AA). Me rastin e 47 përvjetorit të inicitativës për djegien e Mesxhid-i Aksasë në […]

Zyra e BE-së: Heqja e barrikadës në veri do të bëhet shumë shpejtë

Posted: 21 Aug 2016 11:49 AM PDT

Saktësisht një javë më parë ka filluar heqja e barrikadës mbi lumin Ibër në Mitrovicë. Por mundësia për qarkullim në të dyja anët e urës do të bëhet në janar të vitit të ardhshëm. Revitalizimi i urës financohet nga Zyra e Bashkimit Evropian, me një kosto prej 1,2 milionë euro. Derisa punimet kanë filluar nga […]

Ja pse disa njerëz nuk martohen!

Posted: 21 Aug 2016 11:12 AM PDT

Jetë martesore të lumtur mund të keni vetëm atëherë kur mund të gjeni paqe dhe kënaqësi me dikë brenda katër mureve të një dhome. Por, nëse e hiqni pjesën "martesore" nga fjalia e parë, a mendoni se i tërë paragrafi ka ndryshuar? Jo pra! Martesa nuk është sinonim i dashurisë dhe këtë duhet ta kuptojnë […]

Reagon grupi Etnon: Nuk jemi punësuar në Komunë, veç 600 euro i kemi marrë (Foto)

Posted: 21 Aug 2016 11:03 AM PDT

Në mesin e emrave në listën e publikuar që janë punësuar pa konkurs në Komunën e Prishtinës, figuron edhe emri i Milot Hasangjekajt. I menjëhershëm ka qenë reagimi i dy anëtarëve të grupit Etnon, të cilët kanë sqaruar se nga Komuna e Prishtinës kanë qenë të angazhuar në një koncert, shkruan GazetaExpress. Shuma që artistët […]

Takohen Merkel, Hollande dhe Renzi

Posted: 21 Aug 2016 10:36 AM PDT

Udhëheqësit e Gjermanisë, Francës dhe Italisë do të takohen të hënën për të diskutuar mënyrat se si të mbajnë të bashkuar projektin evropian. Do të jetë ky takimi i dytë i liderëve të tri ekonomive më të mëdha të Eurozonës, prejse Britania e Madhe ka vendosur të largohet nga BE-ja në referendumin e 23 qershorit. […]

Disa mënyra për të hequr celulitin

Posted: 21 Aug 2016 10:07 AM PDT

Kujdesi ndaj mënyrës së të ushqyerit merr një rëndësi në këtë periudhë dhe ndihmon qëllimin final: trupin e bukur në plazh! Kombinimi i këtyre elementëve, ndihmon në arritjen e rezultateve të dëshiruara. Ecja ose vrapi për të paktën një orë në ditë, bën të mundur reduktimin në mënyrë të dukshme të masave dhjamore në trajtë […]

Related Posts :