Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Pa rrotlla: “Vazhdojnë protestat kundër “Klanit Pronto”” plus 9 more

loading...

Pa rrotlla: “Vazhdojnë protestat kundër “Klanit Pronto”” plus 9 more


Vazhdojnë protestat kundër “Klanit Pronto”

Posted: 23 Aug 2016 02:26 PM PDT

Grupi i qytetarëve protestues, "Protestoj Kosovë", ka paralajmëruar protestën e radhës kundër "Klanit Pronto" i cili po vazhdon të demaskohet në përgjimet e publikuara nga gazeta online "Insajderi". "Skandalet e përgjimeve na kanë motivuar sërish që të mobilizohemi dhe të ngrejmë zërin kundër sistemit politik të instaluar nga klani PRONTO. Andaj, #Protestoj nesër, e mërkure, […]

Muzalas: Të mos prishet marrëveshja BE- Turqi për refugjatët

Posted: 23 Aug 2016 02:14 PM PDT

Zëvendësministri grek për Politikën e Migracionit Yannis Muzalas, në lidhje me marrëveshjen mes Turqisë dhe Bashkimit Evropian tha se po të mos ishte nënshkruar kjo marrëveshje 130 apo 180 mijë emigrantë më shumë dhe refugjatë do të mbeteshin të bllokuar në vend, raporton Anadolu Agency (AA). Ai theksoi rëndësinë e marrëveshjes së refugjatëve BE-Turqi. "Nuk […]

Ja cili lojtar shqiptar i pëlqen Nora Istrefit!

Posted: 23 Aug 2016 01:57 PM PDT

Këngëtarja Nora Istrefi, mjaftë e njohur për krijimtarinë e saj muzikore dhe jetën private, shpesh është në gojët e njerëzve për atë që është e atë që bënë Që kur doli për herë të parë në skenë, tregoj se arma e saj e fortë është sensualiteti e joshja, ndonëse thotë se virtyti i saj është […]

DASH: Turqia ka kërkuar zyrtarisht ekstradimin e Gulenit

Posted: 23 Aug 2016 01:46 PM PDT

Departamenti Amerikan i Shtetit ka njoftuar se Turqia ka kërkuar zyrtarisht ekstradimin e kreut të Organizatës Terroriste Fetullahçi, Fetullah Gülen, raporton Anadolu Agency (AA). Zëdhënësi i Departamentit Amerikan të Shtetit, Mark Toner, në një konferencë të përditshme për shtyp, i është përgjigjur pyetjeve në lidhje me ekstradimin e kreut të FETÖ-s, Gülen. Pasi i është […]

Kelani: Sulmet ndaj Kuvendit dhe RTK-së, mund të kenë një ndërlidhje

Posted: 23 Aug 2016 01:42 PM PDT

Mbrëmjen e së hënës është sulmuar me granatë objekti i Radio Televizionit të Kosovës, ndërkaq ende nuk ka të arrestuar. Një sulm tjetër mbi institucionet publike ka ndodhur më 4 gusht të këtij viti, ku u sulmua me predha antitank objekti i Kuvendit të Kosovës. Edhe për këtë rast ka zero të arrestuar, derisa për […]

Meshkujt duan femrën e cila…

Posted: 23 Aug 2016 01:19 PM PDT

Ndoshta marrëdhënia më tepër është në mendjen e meshkujve, por duket se kjo nuk është edhe aq e rëndësishme kur bëhet fjalë rreth asaj se çfarë presin dhe çfarë kërkojnë nga vajza me të cilën janë në lidhje. Në bazë të disa studimeve të kryera në Britaninë e Madhe, meshkujt më seriozisht interesohen për ato […]

Pesë raste të reja me virusin Zika në Florida

Posted: 23 Aug 2016 01:13 PM PDT

Guvernatori i Floridas ka njoftuar për pesë raste të reja me virusin Zika duke përfshirë një në zonën e Tampa Bay, 425 km në veri të Miamit. Katër raste të reja të virusit , i cili përhapet nga mushkonjat u gjetën në Wynwood në Miami.  

Kjo është Dhurata Dora pa grim (FOTO)

Posted: 23 Aug 2016 12:51 PM PDT

Që është njëra nga këngëtaret më të talentuara të kohëve të fundit, nuk është një fakt i paditur. Këtë e dëshmon me këngët qe ajo lason, të cilave vetë ua shkruan tekstet, dhe më pas të gjitha  i shndërrohen në hite, transmeton ORAinfo. Dhurata Dora së fundmi ka rënë 'pre' e akuzave se ka kryer […]

Një imam 71-vjeçar vritet nga dy militantë të ISIS-it në Manchester

Posted: 23 Aug 2016 12:46 PM PDT

Dy militantë të ISIS-it, e kanë përndjekur për gjashtë muaj një imam mysliman, i kanë vjedhur librat e fesë, dhe më pas e kanë vrarë në Manchester të Britanisë së Madhe Jalal Uddin, imami 71 vjeçar, është rrahur deri në vdekje nga Mohammed Hussain Syeedy, 22, dhe Mohammed Abdul Kadir, 24 vjeçar, e krahasonin imamin […]

Shenjat që tregojnë se trupit tuaj i mungon vitamina C

Posted: 23 Aug 2016 12:41 PM PDT

Vitamina C është e rëndësishme për shëndetin e eshtrave, kurse pa të, trupi nuk mund ta pranojë hekurin dhe proteinat e caktuara të cilat janë shumë të nevojshme për shëndetin e venave, ligamenteve dhe tetivave. Ja se cilat janë shenjat e para që organizmit tuaj i mungon vitamina C: Ndjenjë e vazhdueshme e lodhjes psiqike […]

Related Posts :