Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Agjencia Evropiane e Hapësirës nis shpalosjen e atllasit me 1 miliard yje në 3D (Foto)” plus 5 more Mistere

loading...

“Agjencia Evropiane e Hapësirës nis shpalosjen e atllasit me 1 miliard yje në 3D (Foto)” plus 5 more Mistere


Agjencia Evropiane e Hapësirës nis shpalosjen e atllasit me 1 miliard yje në 3D (Foto)

Posted: 14 Sep 2016 07:35 AM PDT

Nëse hapësira është kufiri final, atëherë kjo do të ndihmojë në ofrimin e një harte të saktë, ndërsa Agjencia Evropiane e Hapësirës ka thënë sot se misioni i saj për të grafikojë më shumë se 1 miliard yje në Rrugën e Qumështit është në rrugën e dukur për t'u kompletuar brenda një viti.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fakte të reja për magjinë e zezë

Posted: 13 Sep 2016 11:01 PM PDT

Kur ta dëgjoni shprehjen magji, në mend ju vijnë gjëra të ndryshme, njëra ndër to edhe magjia e zezë. Mendoni se i dini të gjitha rreth saj?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

10 tërmetet më të fuqishme në 100 vjetët e fundit

Posted: 13 Sep 2016 05:52 PM PDT

9. Në vitin 1950, tërmeti ka goditur Tibetin – Tërmeti i Assamit ka goditur rajonin e Tibetit me epiqendër në Rimi. Ka shkaktuar dëme të mëdha materiale, ndërsa 1.526 veta kanë humbur jetën. 8.Në vitin 2005, tërmeti ka...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Droni më i frikshëm (Video)

Posted: 13 Sep 2016 05:49 PM PDT

Sikur debati për dronët dhe sfidat e sigurisë që ato paraqesin të mos ishte i nxehtë mjaftueshëm, kompania japoneze prodrone ka menduar që ta ndezë edhe më shumë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Njihuni me magjistarët më të rrezikshëm të historisë (FOTO)

Posted: 13 Sep 2016 05:41 PM PDT

Që prej krijimit të nerëzimit dhe deri në ditët e sotme është folur vazhdimisht për magji dhe magjistare. Më poshtë do të rëndisim disa prej magjistarëve më të famshëm por dhe më të rrezikshëm që kanë ekzistuar që prej krijimit të njerëzimit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjendet anija e zhdukur në Arktik para 171 vjetësh

Posted: 13 Sep 2016 04:33 PM PDT

Hulumtuesit kanë gjetur anijen HMS Terror, që është anije e dytë britanike, e zhdukur në ekspeditën Franklin të vitit 1845. Dy anije të Britanisë ishin nisur përmes Pasazhit Verior të Kanadasë për në Arktik.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :