Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Aksident i rëndë në Librazhd, një i vdekur, tre të plagosur” plus 9 more Lajmi i Fundit

loading...

“Aksident i rëndë në Librazhd, një i vdekur, tre të plagosur” plus 9 more Lajmi i Fundit


Aksident i rëndë në Librazhd, një i vdekur, tre të plagosur

Posted: 19 Sep 2016 07:57 AM PDT

Nje person ka gjetur vdekjen dhe tre te tjere jane plagosur diten e sotme ne nje aksident ne rrugen Qafe Thane-Librazhd. Mjetet me targa TR 1237P dhe KO4272B jane perplasur mes tyre ne territorin e Librazhdit dhe si pasoje, ka gjetur vdekjen A.B 39 vjeç, janë plagosur 3 të tjerë. Policia tha se A.B 39 vjeç ...

Mblidhet sot kryesia e PS-së, Kokëdhima: S’jam njoftuar

Posted: 19 Sep 2016 07:57 AM PDT

Kryesia e Partisë Socialiste do të mblidhet gjatë pasdites së sotme për të diskutuar për projektligjet e së enjtes. Kryesia do të mblidhet në orën 18:00 në selinë e Partisë Socialiste por deputeti i PS Koço Kokëdhima ka deklaruar për "News24" se nuk do të marrë pjesë në këtë mbledhje sepse nuk është njoftuar.

Dhunuan efektivin e policisë, pranga babait dhe dy djemve të dehur, ja emrat

Posted: 19 Sep 2016 07:46 AM PDT

Një shtetas 56-vjecar dhe dy djemtë e tij kanë rënë në pragag, pasi akuzohen se kanë kundërshtuar dhe më pas goditur një punonjës policie. Ngjarja ka ndodhur një ditë më parë, ku 56-vjecari me dy djemtë për shkak se kishin konsumuar pije alkoolike kanë shkuar në spitalin e Fushë-Krujës për ndihmë mjekësore dhe kanë ofenduar  personelin ...

E dashura e gjen të vdekur në oborrin e shtëpisë, autopsia: Shqiptari s’u vetëvra

Posted: 19 Sep 2016 07:32 AM PDT

Një 35-vjecar nga Shqipëria ësjtë gjetur i vdekur nga e dashura e tij në oborrin e shtëpisë ku jetonin në Itali. Mediat italiane informojnë se bëhet fjalë për shqiptarin me iniciale B.H., i cili ishte në arrest shtëpie, ndërkohë shtojnë dyshimet se ai mund të jetë vetëvrarë. Mirëpo, në fakt ai nuk është vetëvrarë. Autopsia që i është bërë shqiptarit ...

Apple lajmëron! Së shpejti në treg iphone8, ja ndryshimet

Posted: 19 Sep 2016 07:20 AM PDT

Pas prezantimit të iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus me cilësitë e përditësuar si rezestentë ndaj ujit, një buton i ri home, përmirësimi i kamerës dhe kufjet me ëareles, hapi tjetër është fokusimi drejt një pajisje tjetër më të re dhe fine. Përderisa viti 2017 do të shënojë edhe 10-vjetorin e iPhone, njerëzit presin që ...

Rreziqet e produkteve të pastrimit, ndikimet negative në shëndetin tuaj

Posted: 19 Sep 2016 07:11 AM PDT

Një studim norvegjez ka dalë në përfundimin se njerëzit që përdorin produktet shtëpiake tëpastrimit janë më të rrezikuar të preken nga sëmundjapulmonare obstruktive kronike, që përfshin sëmundje kronike si bronkitin dhe emfizemën. Gjatë studimit u analizuan të dhënat e 5 mijë femrave për një periudhë 20 vjeçare. Nga analizimi i të dhënave u arrit në ...

Shpërthimi i baterisë, rikthehet në treg Galaxy Note 7

Posted: 19 Sep 2016 07:08 AM PDT

Pas Kanadës, njësit zëvendësuese të Samsung Galaxy Note 7 tani ka filluar të arrijnë edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Raportet sugjerojnë që 'Best Buy' është duke njoftuar përdoruesit që njësitë e reja janë të gatshme. Ngjashëm si me njësit në Kanada, Note 7 i ri që ka arritur në SHBA posedon një katror ...

Kujdes! “WhatsApp” ndryshon termat e kushtet e tij të privatësisë

Posted: 19 Sep 2016 07:04 AM PDT

Themeluesi i rrjetit social "WhatsApp" Jan Koum, që në krijimin e tij në vitin 2009 deklaroi se nuk shiste reklama. Por më 25 gusht, "WhatsApp" njoftoi se do ndryshonte termat dhe kushtet e tij të privatësisë. Në një post thoshte se do ndante me "Facebook" dhe përdoruesit e tij, numrat e telefonit dhe detaje rreth ...

Shpenzoi mijëra dollarë për t’u dukur si idhulli tij, ja shndërrimi 21-vjeçarit(Foto)

Posted: 19 Sep 2016 06:59 AM PDT

Cmenduria nuk ka fund mesa duket! Këtë herë po vjen nga një mashkull i cili ka bërë disa ndryshime drastike për t'u dikur si idhulli i tij, Katie Price. 21-vjeçari Nathan Thursfield ka treguar në një emision televiziv se ka shpenzuar 40.000 funte për t'u dukur si modelja dhe ylli i famshëm televiziv. Për t'u ...

Tritol poshtë makinës së 35– jeçarit në Nikël të Krujës, ja fotot e ngjarjes

Posted: 19 Sep 2016 06:58 AM PDT

Një automjet tip 'Tuareg' ka shpërthyer në lëvizje mëngjesin e kësaj të hënë në Nikël të Krujës. Në pjesën e përparme të makinës ishte vënë një sasi e vogël eksplozivi. Për pasojë është plagosur në këmbë drejtuesi i automjetit, Gentian Bejtja. Ai është dërguar për ndihmë mjekësore në Spitalin e Traumës në Tiranë, ku mësohet ...

Related Posts :