Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Alaves turpëron Barcelonën në “shtëpinë” e saj (VIDEO)” plus 19 more

loading...

Albeu: “Alaves turpëron Barcelonën në “shtëpinë” e saj (VIDEO)” plus 19 more


Alaves turpëron Barcelonën në “shtëpinë” e saj (VIDEO)

Posted: 10 Sep 2016 01:27 PM PDT

Barcelona ka humbur në shtëpi nga Deportivo Alaves me rezultat 2-1, pasi paraprakisht i kishte nënvlerësuar duke lënë në stol yje si Messi, Suarez e Inesta. Goli i parë i takimit erdhi në minutën e 39-të nga sulmuesi brazilian, Deyverson, i cili shënoi një gol nga afërsia pas asistimit të Kikos d

Dhuna ndaj biznesmenit, arrestohen 9 persona të dyshuar

Posted: 10 Sep 2016 01:08 PM PDT

Policia ka shoqëruar plot 9 persona të dyshuar se kanë lidhje me rrahjen dhe shantazhimin e biznesmenit libanez Fadi Mitri ditën e sotme në rrugën e Rinasit. Në një njoftim për mediat, Policia bënë me dije se 9 personat janë shoqëruar në Policinë e Tiranës dhe të Durrësit dhe po merren në pyetje

Ronaldo: Ja te cili ekip dua të pensionohem

Posted: 10 Sep 2016 12:49 PM PDT

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, i cili u rikthye në fushë pas dy muajve, ka thënë se dëshiron të pensionohet te ?Los Blancos?. Pas sfidës ndaj Osasunës, ku Reali fitoi 5:2 dhe Ronaldo shënoi një gol, portugezi e bëri sërish të qartë se nuk dëshiron largimin nga ?Santiago Bernabeu?. ?P

Ahmetaj-Berishës: Të pëlqejnë meshkujt e shkurtër

Posted: 10 Sep 2016 12:30 PM PDT

Këtë të enjte, parlamenti është shndërruar në një arenë debati dhe sherri për reformën në arsimin e lartë dhe mbjelljen e kanabisit në vend. Ish¬-kryeministri Sali Berisha me tone të ashpra akuzoi kreun e qeverisë dhe ministren e Arsimit se kanë vrarë ëndrrat e maturantëve me reformën në arsim.

PDK dhe LDK mohojnë zgjedhjet e parakohshme

Posted: 10 Sep 2016 12:10 PM PDT

Problemet e brendshme të koalicionit qeverisës për ta votuar demarkacionin, kanë vënë në pah edhe mundësinë që nëse kjo çështje nuk kalon, atëherë të mendohet shkuarja në zgjedhje të parakohshme. Zërat për këtë temë janë shtuar pas 1 shtatorit, ani pse qëndrimet janë të ndryshme brenda partisë më

Të shtëna me armë, arrestohet në Tiranë polici që transportonte drogë (VIDEO)

Posted: 10 Sep 2016 11:50 AM PDT

Policia e Tiranës ka zhvilluar një operacion ditën e sotme, ku ka prangosur një efektiv policie dhe një person tjetër të cilët akuzohen për trafik droge. Sipas njoftimit të Policisë, operacioni i koduar ?Falko? u mbyll edhe me sekuestrimin e 12.5 kg lëndë narkotike e llojit kanabis. Policia bën

Liverpooli shkatërron Leicesterin (VIDEO)

Posted: 10 Sep 2016 11:33 AM PDT

Liverpooli ka shënuar fitoren e dytë këtë edicion, pasi mposhti 4:1 Leicester Cityn në xhiron e katërt të Premierligës Skuadra e Jurgen Klopp e nisi mirë takimin ndaj Leicester Cityt, duke kaluar në epërsi pas 13 minutave lojë. Rezultatin e kësaj ndeshje e zhbllokoi sulmuesi Roberto Firmino. P

Aksident i rëndë në Lezhë, humb jetën një person

Posted: 10 Sep 2016 11:29 AM PDT

Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik të ndodhur në aksin Lezhë- Kallmet. Në aksident u përfshinë një makinë BMW me targa TR 1770 L që drejtohej nga Shyqiri Balaj dhe një furgon tip Mercedes me targa AA 951 CH që drejtohej nga Aleksandër Gjonoca. Drejtuesi i makin

Çmendet shoferja në Tiranë, për pak sa nuk shkakton aksidente masive

Posted: 10 Sep 2016 11:14 AM PDT

Një grua shofere e pakujdesshme ka rrezikuar të bëhet shkak për aksidente në Tiranë, e kjo pasi zonja në fjalë ka ecur kundravajtje. Automjeti tip Ford ngjyrë gri është i vetmi që ecën kundër të gjithëve. Fotoja është shkrepur në Unazën e Tiranës?Një situatë e rrezikshme sa edhe qesharake./Albeu

Juventusi vazhdon me fitore (VIDEO)

Posted: 10 Sep 2016 11:00 AM PDT

Juventusi ka arritur një tjetër fitore në Serinë A. Në xhiron e tretë, ?Zonja e Vjetër? ka mposhtur 3:1 Sassuolon, në një ndeshje ku shkëlqeu sulmuesi argjentinas, Gonzalo Higuain. Në këtë ndeshje më i miri për ?Zonjën e Vjetër?, ishte Gonzalo Higuain, i cili realizoi dy gola. Higuain hapi ser

Barcelona-Alves, formacionet zyrtare

Posted: 10 Sep 2016 10:54 AM PDT

Vetëm pak minuta na ndaj nga takimi mes Barcelonës dhe Deportivo Alaves. Këtë takim katalunasit e fillojnë pa Lionel Messin, Luis Suarez, Gerrard Pique. Ndërsa më portë është Japer Cillessen, kurse më poshtë formacionet zyrtare. Barcelona: Cillessen; Vidal, Mascherano, Mathieu, Digne; Busquets

Zidane i lumtur për rikthimin e Ronaldos

Posted: 10 Sep 2016 10:45 AM PDT

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, është shprehur tepër i lumtur që skuadra e tij fitoi edhe në mungesë të disa lojtarëve. Ai deklaroi se ka një ekip të mrekullueshëm dhe se do të bëjë rrotacione në ndeshjet e ardhshme për shkak të orarit të ngjeshur. ?Do të tentojmë të vazhdojmë me këtë

“Rrahja e qëllimshme e biznesmenit libanez, plan mafioz për ta ekzekutuar”

Posted: 10 Sep 2016 10:39 AM PDT

Rrahja e qëllimshme e biznesmenit libanez Faad Mitri, ka sjellë edhe reagimin në fb të ish­kryeministrit Sali Berisha. Sipas Berishës, plani i agresorëve ishte vrasja e biznesmenit Faad Mitri. Lexoni më poshtë statusin e plotë: Aksidenti ndaj Mitrit, perpjekje per te vrare ate dhe larguar k

Aksidentohet makina e policisë në Tepelenë, 4 policë në spital

Posted: 10 Sep 2016 10:20 AM PDT

Katër punonjës të policisë së Tepelenës ditën e sotme kanë mbetur të plagosur, pasi u aksidentuan nga një mjet. Ngjarja mësohet se ndodhi rreth orës 17:15, në aksin Tepelenë-Memaliaj, në vendin poshtë ?Kalasë Tepelenë ?. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se mjeti tip Audi me targa AA300

De Biazi: Shqipëria mbase ka arritur maksimumin e zhvillimit

Posted: 10 Sep 2016 10:15 AM PDT

Trajneri i Kombëtares, Xhani De Biazi, ka thënë se Shqipëria mund të ketë arritur maksimumin e zhvillimit në futboll me pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian të Francës. Megjithatë ai beson se sfida në vetvete është të bëhet më mirë nga çka është bërë përpara. ?Ndoshta Shqipëria ka arritur në

Nuk do ta besoni se çfarë humbi ylli i Cityt në derbin e Manchesterit (FOTO LAJM)

Posted: 10 Sep 2016 09:58 AM PDT

Manchester City mori tri pikë në derbi ndaj Manchester Unitedit, por mbajtësi Aleksandër Kolarov është larguar nga Old Trafford pa një dhëmbë. Lajmin e ka konfirmua edhe trajneri i tij, Pep Guardiola, i cili ka thënë se nuk dihet se si e ka humbur atë. ?Kolarov humbi dhëmbin e tij gjatë ndeshj

Babë e bir rrahin barbarisht drejtorin e gjimnazit të fshatit

Posted: 10 Sep 2016 09:47 AM PDT

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një fshat të Gostivarit ku babë e bir kanë bërë për spital drejtorin e gjimnazit të fshatit. Sipas Ministrisë së Brendshme të Maqedonisë, 42 vjeçari B.D. nga Negotinë e Gostivarit dhe djali i tij 17 vjeçar, nxënës në Gjimnazin e fshatit, kanë sulmuar fizikish

Zbardhen detaje të reja/ Masakrimi i biznesmenit libanez i qëllimshëm?

Posted: 10 Sep 2016 09:27 AM PDT

Biznesmeni libanez Faad Mitri u masakrua sot nga disa persona të paidentifikuar në kryqëzimin e Laknasit me rrugën e Rinasit. Ai udhëtonte në një automjet tip Mitsubishi dhe u aksidentua me një makinë Volzvagen. Pas përplasjes, personat që ndodheshin në automjetin e dytë dhunuan biznesmenin Faad

Ymeri: Regjimi u dorëzua më 1 shtator, ne fituam

Posted: 10 Sep 2016 09:18 AM PDT

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka thënë se ?edhe pse më 1 shtator kanë fituar një të vërtetë të drejtë, rezistenca e tyre do të vazhdojë deri në lëshimin e shtetit nga kriminelët?. Para strukturave të VV-së, ai ka deklaruar se kjo rezistencë që gjatë këtij viti ka filluar, mbështet

Arrestohet familja shqiptare në Itali, u kap me gjysmë kg kokainë

Posted: 10 Sep 2016 09:14 AM PDT

Një familje shqiptare ne Itali është arrestuar nga policia italiane teksa u kap në flagrancë duke transportuar lëndë narkotike të llojit kokainë. Tre anëtarët e familjes udhëtonin me një makinë Hyundai Atos dhe po udhëtonin drejt Borgo Massano. Shqiptarët nuk mund të justifikonin arsyen e udhë

Related Posts :