Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Babai vret vajz�n 7-vje�are dhe veten pasi gruaja e kishte braktisur p�r dhun�” plus 19 more

loading...

Albeu: “Babai vret vajz�n 7-vje�are dhe veten pasi gruaja e kishte braktisur p�r dhun�” plus 19 more


Babai vret vajz�n 7-vje�are dhe veten pasi gruaja e kishte braktisur p�r dhun�

Posted: 12 Sep 2016 01:40 PM PDT

Një vajzë e vogël është qëlluar për vdekje nga babai i saj pasi mori vesh aksidentalisht adresën e shtëpisë ku qëndronte në vend të sigurt bashkë me mamanë e saj. Mary Shipstone, 7 vjeç, u qëllua në kokë nga Yasser Alromisse pasi u kthye në shtëpinë e saj të fshehtë në Northiam të Anglisë. Alr

Kurban Bajrami/ �Kur nj� besimtar mysliman uron mikun e krishter�"

Posted: 12 Sep 2016 01:27 PM PDT

Kryeministri Rama ka sjellë edhe një herë tjetër ,në kuadër të ditës së Kurban Bajramit, në kujtesë harmoninë fetare që ekziston mes besimeve në Shqipëri. Rama publikon në faqen e tij në ?Facebook ? një kartolinë urimi ku një besimtar mysliman i uron mikut të krishterë "Shëndet" e gëzuar Bajrami

Punonj�sa e argjendaris� grabitet tek dera e sht�pis� (VIDEO)

Posted: 12 Sep 2016 01:19 PM PDT

Një punonjëse argjendarie është sulmuar dhe grabitur në hyrje të apartamentit të saj në Ëallington të Anglisë. Pamje e më sipërme janë filmuar nga kamerat e sigurisë të vendosura në hyrje të apartamentit. Në të to dallohet momenti kur 24-vjeçarja, Tia Said, u sulmua nga grabitësi, i cili e

N� fund t� vitit formalizohet raporti Kosov�-NATO

Posted: 12 Sep 2016 01:05 PM PDT

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, pas takimeve në selinë e Bashkimit Evropian, është pritur edhe në NATO, ku është takuar me Zëvendëssekretarin e Përgjithshëm të NATO's, Ambasadorin Alexander Vershboë; Ambasadorin amerikan në NATO, dhe zyrtarë të tjerë të lartë të Aleancës. Si

Rama falenderon dibran�t: Fjal�t e tep�rta fukarall�k n�n drit�n e rezultatit

Posted: 12 Sep 2016 12:46 PM PDT

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur fitoren e kandidatit socialist në Dibër me anë të një statusi të postuar në llogarinë e tij në ?Facebook?. Sipas tij, fjalët e tepërta janë fukarallëk nën dritën e rezultatit kuptimplotë të zgjedhjeve të Dibrës. Rama falënderon zgjedhësit dibranë për besim

Banor�t largohen nga banesat pas t�rmetit t� fundit n� Shkup (VIDEO)

Posted: 12 Sep 2016 12:26 PM PDT

Observatorët ndërkombëtarë kanë përditësuar të dhënat për tërmetin e orës 19:54 që goditi Shkupin, dhe e kanë caktuar intensitetin në 4 ballë të shkallës Rither. Menjëherë pas tërmetit, fuqia e tij ishte caktuar në 4.8 ballë të Rihterit, ndërsa toka është dridhur në thellësi të 5 kilometrave.

Presidenti Obama uron Kurban Bajramin: Besimi mund t� kap�rcej� �do ndarje

Posted: 12 Sep 2016 12:16 PM PDT

Presidenti amerikan, Barack Obama, uroi myslimanët në SHBA dhe në botë me rastin e Kurban-Bajramit. Ai tha se kjo festë e veçantë nderon sakrificën, vendosmërinë dhe angazhimin e Zotit, të demonstruar nga Abrahami, dhe shënon përfundimin e haxhillëkut ku marrin pjesë çdo vit miliona myslimanë nga

Duerte sulmon s�rish Obam�n: T� largohen trupat e SHBA-ve nga Filipinet

Posted: 12 Sep 2016 11:59 AM PDT

Pas sharjes që bëri ndaj Presidentit Obama, duke i thënë se ?'Je një maskara dhe do ta paguash?, presidenti i Filipineve ka edhe një kërkesë për SHBA-të. Duterte kërkon që trupat amerikane që trajnojnë ushtarët Filipinas për luftën kundër terrorizmit të largohen. Ai deklaroi se prania e tyre vetë

Gjendet i vdekur i zhdukuri n� Malishev�

Posted: 12 Sep 2016 11:40 AM PDT

Një person që ishte raportuar i zhdukur të dielën në Malishevë është gjetur sot i vdekur. Lajmin e bën të ditur Policia e Kosovës e cila kishte marrë një informatë më 11 shtator në orën 18:00 lidhur me të zhdukurin Enver Kelmendi (1963), nga fshati Balincë, Komuna e Malishevës. "Edhe përkundë

Vazhdojn� l�kundje t� tjera t� tok�s n� Shkup

Posted: 12 Sep 2016 11:31 AM PDT

Para pak minutash edhe një tërmet tjetër 4.8 ballë i shkallës Rihter ka lëkundur Shkupin njofton Enti-Seizmologjik në Maqedoni. Tërmeti është ndjerë edhe në qytetet tjera të Maqedonisë edhe pse epiqendra ishte 5 km në thellësi, në Shkup. Ditën e djeshme Maqedonia u përfshi nga dhjetëra tërm

Basha: N� Dib�r humbi politika, zgjedhjet i fitoi karteli i drog�s

Posted: 12 Sep 2016 11:17 AM PDT

Kreu i PD¬-së, Lulzim Basha doli sot në një konferencë për mediat duke folur për zgjedhjet në Dibër. Gjatë fjalës së tij nga selia e PD, Basha tha se në Dibër humbi politika. "Zgjodhën të votojnë të keqen, e kuptoj gjendjen e tyre, dhe zgjedhjen që bënë. U premtoj se do të luftoj edhe për lir

Pjerin Nderu p�r Dibr�n: Segmente t� koalicionit kund�r PS-s�

Posted: 12 Sep 2016 11:10 AM PDT

Deputeti i PS-¬së, Pjerin Ndreu ka hedhur akuza drejt koalicionit të PS-¬së, për zgjedhjet në Dibër, edhe pse ato u fituan me diferencë të madhe nga kandidati i majtë, Muharrem Rama. Për rubrikën ?Opinion? në ?News 24?, Ndreu tha se disa segmente të koalicionit të majtë kanë punuar kundër PS-së.

Hyn n� fuqi arm�pushimi 10-ditor n� Siri

Posted: 12 Sep 2016 10:58 AM PDT

Marrëveshja për vendosjen e një armëpushimi 10-ditor midis palëve në konflikit në Siri ka hyrë zyrtarisht sot në fuqi me perëndimin e diellit. Kjo marrëveshje e ndërmjetësuar nga Rusia dhe Shtetet e Bashkuara, është përpjekja e dytë këtë vit nga Uashingtoni dhe Moska, për ta përfunduar luftën

Zgjedhjet n� Dib�r/ Dh�ndri i Berish�s: Dibran�t e shit�n vot�n p�r 50 euro

Posted: 12 Sep 2016 10:42 AM PDT

Dhëndri i Sali Berishës, Jamarbër Malltezi ka reaguar në lidhje me rezultatin e zgjedhjeve në Dibër me anë të një shkrimi në ?Facebook?. Malltezi shkruan në postimin e tij se dibranët shitën votën për 50 euro. Sipas tij, dibranët nuk e duan as dinjitetin dhe as Rrugën e Arbrit. ?Dibranet me

Shifrat e KQZ/ Ja sa vota grumbulluan Rama dhe Sherefendin Shehu n� Dib�r

Posted: 12 Sep 2016 10:27 AM PDT

Zgjedhjet për kryebashkiak të Dibrës u fituan nga kandidati i majtë Muharrem Rama me një diferencë më shumë se 4 mijë vota ndaj kandidatit demokrat Sherefedin Shehu. Sipas shifrave zyrtare të KQZ-së, Muharrem Rama mori 18.597 vota ose 56.3%, ndërsa Sherefedin Shehu mori 14.435 vota ose 43.7%.

Ironizoi viktimat e t�rmetit n� Itali, p�rfundon n� gjyq �Charlie Hebdo�

Posted: 12 Sep 2016 10:12 AM PDT

Amatrice, qyteti i cili pati edhe dëmin më të madh nga tërmeti rrafshoi vendin, ka vendosur ta padisë revistën franceze pasi vuri në lojë viktimat e tërmetit që goditi Italinë Qendrore. Në kopertinën e saj shfaqeshin dy njerëz të plagosur, të cilët karikaturistët i kanë cilësuar si makarona ?penn

Ngjela: Ja kat�r arsyet e humbjes s� PD-s� n� Dib�r

Posted: 12 Sep 2016 09:53 AM PDT

Kryetari i Partisë për Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjala përmes një postimi në Facebook tregon sipas tij se cilat kanë qenë 4 arsyet që Partia Demokratike humbi në bashkinë e Dibrës. Avokati shprehet se dibranët dhanë sot shenjën e parë të pragmatizmit perëndimor në Shqipëri. ?Arsyeja e parë

P�rfundon num�rimi i votave n� Dib�r, fiton Rama me 4 mij� vota para

Posted: 12 Sep 2016 09:23 AM PDT

Votuesit e Bashkisë Dibër kanë zgjedhur Muharrem Ramën për kryebashkiak për mandatin e lënë në mes nga ishkreubashkiaku, Shukri Xhelili. Zgjedhjet në Dibër erdhën pas shkarkimit të këtij të fundit pasi u përfshi në një skandal seksual, ku i kërkoi favor seksual në vajze në shkëmbim të vendit të

P�rfundon num�rimi n� Dib�r/ Rama: Epok� e re p�r Dibr�n

Posted: 12 Sep 2016 09:04 AM PDT

Kandidati i majtë për Bashkinë e Dibrës, Muharrem Rama ka folur për herë të parë për zgjedhjet dhe rezultatin e thellë që ka regjistruar ndaj kandidatit Sherefedin Shehu. Rama shprehu mirënjohjen e tij për popullin e Dibrës dhe tha se menjëherë do të fillonte nga puna. ?Sot për Dibrën fillon një

PD homazhe p�r Azem Hajdarin/ Basha: Sot krimi dhe politika u b�n� bashk�

Posted: 12 Sep 2016 08:53 AM PDT

Sot janë bërë 18 vite nga vrasja e Azem Hajdarit pranë Partisë Demokratike. Tek memoriali i tij janë zhvilluar homazhe të cilat janë të përvitshme. Kreu i PD¬së, Lulzim Basha ka zgjedhur këtë event për herë të parë për rezultatin e zgjedhjeve në Dibër. Ndryshe nga kandidati Shehu, i cili uroi

Related Posts :