Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Bayern mund Schalken me vështirësi (VIDEO)” plus 19 more

loading...

Albeu: “Bayern mund Schalken me vështirësi (VIDEO)” plus 19 more


Bayern mund Schalken me vështirësi (VIDEO)

Posted: 09 Sep 2016 01:30 PM PDT

Bayern Munich ka mposhtur Schalken 2:0 në ndeshjen e dytë të edicionit të ri të Bundesligas Golin e parë e shënoi sulmuesi polak Robert Leëandoëski në minutën e 81?të, ndërsa golin e dytë mesfushori gjerman Kimmich në kohën shtesë. Pas kësaj fitoreje Bayern ka dy fitore në dy ndeshje, ndërsa S

Skandali me trukimet/ Reagon Skënderbeu: Histori e mbyllur

Posted: 09 Sep 2016 01:24 PM PDT

Skënderbeu ka reaguar pas publikimit të raportit të plotë të UEFA¬s lidhur me ndeshjet e trukuara që sollën përjashtimin e klubit korçar për një vit nga Kupat e Evropës. Në rrejtin social ?Facebook?, përmes një postimi klubi juglindor këmbëngul se përjashtimi për një vit erdhi pas dyshimeve për m

Ja si argëtohen astronautët në hapësirë ( VIDEO)

Posted: 09 Sep 2016 01:23 PM PDT

Sigurisht që të nisesh në një mision hapësinor kërkon shumë guxim dhe përgatitje nga ana e astronautëve. Por,përveç pjesës së vështirë, pjesëtarët e anijeve kozmike kanë mënyra argëtimi të tjera nga ato në toke. Kjo sepse ndodhen në kushte të tjera fizike. Videoja e më sipër tregon se si argë

Talenti shqiptar i futbollit humb jetën nga tumori në kokë (FOTO LAJM)

Posted: 09 Sep 2016 01:11 PM PDT

Një ankand i veçantë u zhvillua së fundmi në Greqi, me emra të njohur të sportit. Shumë prej tyre shitën sende personale, fanella, veshje sportive, për t?i ardhur në ndihmë vogëlushit 13¬ vjeçar nga Shqipëria, që vuante nga tumori në kokë. Pavarësisht përpjekjeve, Orest Muço nuk arriti dot të mbi

Plagosen tre policë gjatë përpjekjeve për të kapur një person në arrati

Posted: 09 Sep 2016 12:58 PM PDT

Tre pjesëtarë të njësisë ?Alfa? sot pasdite janë lënduar gjatë përpjekjes për të arrestuar një person i cili kërkohet për vuajtjen e dënimit me burg. MPB ka njoftuar se rreth orës 16 padite nga pjesëtarët e njësitit Alfa në rrugën ?Ferid Bajrami? në Shkup është vërejtur një person i cili është d

Sekuestrohen në Itali 4 tonë drogë, në pranga 9 shqiptarë (FOTO LAJM)

Posted: 09 Sep 2016 12:54 PM PDT

Policia italiane ka sekuestruar 3 tonë e 800 kg marijuanë dhe ka arrestuar 11 persona, 9 prej të cilave janë shqiptarë. Mediat italiane raportojnë se dy të tjerë mes të arrestuarve janë italianë. Ata janë kapur në dy operacione të ndryshme, finalizuar në pak kohë distancë nga njëri¬tjetri nga forca

Kim Jong-un godet sërish/ Kësaj radhe ndalon dasmat dhe funeralet

Posted: 09 Sep 2016 12:38 PM PDT

Koreja e Veriut kësaj radhe ka ndaluar të gjitha dasmat e madje edhe funeralet për shkak të përgatitjeve të një kongresi të partisë që pritet të zhvillohet në vend. Partia e Punëtorëve e drejtuar nga lideri Kim Jong-un, do të organizojë takimin e parë të këtij lloji pas 36 viteve, takim i cili z

“Juventusi është shembull”

Posted: 09 Sep 2016 12:28 PM PDT

Administratori i deleguar i Sassuolos, Giovanni Carnevali ka thënë se Juventusi është shembull për të gjithë Serinë A. Ai ka treguar se si është bërë një administrator i mirë dhe marrëdhëniet që ka me krerët e Juventusit. ?Njerëzit improvizojnë, ka disa që bëjnë strategji serioze në mesin e at

Ja si do të duket Bebe Rexha në koncertin e sotëm në Tiranë (FOTO)

Posted: 09 Sep 2016 12:27 PM PDT

Edhe pak minuta na ndajnë nga nisja e koncertit që do të mbahet në Sheshin Nënë Tereza. Koncert ky në të cilin e ftuar e nderit është këngëtarja shqiptare Bebe Rexha. Këto janë fotot që vinë nga dhoma e grimit ku ajo po bëhët gati për debutimin e sotëm para publikut shqiptar. /albeu.com/

E keni parë këtë foto të rrallë të Nënë Terezës? (FOTO-LAJM)

Posted: 09 Sep 2016 12:15 PM PDT

Ajo tashmë është shenjtorja jonë! Nënë Tereza, humanistja e madhe me prejardhje shqiptare, hapi një organizatë bamirësie për fëmijët jetimë dhe të sëmurë dhe ka punuar fort që t?u sigurojë atyre një strehë dhe një familje të shëndetshme. Në galeri mund të shihni një moment nga veprimtaria e Sh

Bebe Rexha përshëndet shqiptarët pak orë para koncertit (VIDEO)

Posted: 09 Sep 2016 12:07 PM PDT

Opinionisti Olti Curri, ka publikuar në rrjetet sociale një video me këngëtaren shqiptare me famë botërore Bebe Rexha. Ajo përshëndet të gjithë shqiptarët dhe i fton të marrin pjesë në koncertin e saj sonte në Sheshin ?Nënë Tereza? në orën 21:45. Ajo që vihet re në video është që këngëtarja e

Adem Grabovci mund t’i shpëtojë drejtësisë, ja pse

Posted: 09 Sep 2016 12:04 PM PDT

Bisedat e përgjuara të ish-¬shefit të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, përmes së cilave Adem Grabovci dyshohet të ketë kryer vepra penale, mund të mos rezultojnë me aktakuzë. Njohës të çështjeve ligjore thonë se vepra penale mund të jetë vjetruar, qëllimisht, për të mos lejua

ISIS po rekruton dhe femra për të kryer sulme (VIDEO)

Posted: 09 Sep 2016 11:51 AM PDT

Tri gratë që u arrestuan pasi kishin planifikuar që të organizonin një sulm terrorist në Paris ishin udhëzuar për ta bërë një gjë të tillë nga ekstremistët e Shtetit Islamik. Është ky lajmi që përcillet nga prokurorët francezë të cilët njoftuan se të arrestuarat kishin synim që të përçonin një m

Skandali i trukimeve, të përfshirë edhe dy futbollistë të Skënderbeut

Posted: 09 Sep 2016 11:49 AM PDT

Në Raportin e UEFA-¬s që ka tronditur futbollin shqiptar, veç donatorëve përfliten edhe për dy emra futbollistësh. Në fakt, njëri prej tyre është tërhequr. Kështu, raporti përmend Orges Shehin, portierin e skuadrës, dhe ish-¬kapitenin Bledi Shkëmbin./Albeu.com/

Ja çfarë thotë Enrique për dënimin e Realit nga FIFA

Posted: 09 Sep 2016 11:35 AM PDT

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique ka thënë se dënimi i Real Madridit nga FIFA për të mos transferuar në dy afatet e ardhshme kalimtare është shumë i padrejtë. Por, ai beson se Reali dhe Atletico kanë skuadra të mira dhe mund të ia dalin pa problem. ?Nuk e di çfarë kam thënë në situatën tonë.

Kufjet “AirPods” të Apple mund t’i përdorni për çdo lloj pajisjeje

Posted: 09 Sep 2016 11:32 AM PDT

Kur Apple prezantoi kufjet AirPods, dukej sikur ato ishin dizenjuar posaçërisht vetëm për pajisjet e iOS. Kjo pasi para daljes së tyre thuhej ?kufjet punojnë në sistemin iOS, watchOS 3 dhe macOS Sierra.? Lajmi i mirë është se edhe nëse nuk keni një pajisje të Apple, mund t?i përdorni kufjet A

Dy familje në Veleshtë falin gjakun

Posted: 09 Sep 2016 11:18 AM PDT

Një akt burrëror ka ndodhur në Veleshtë të Strugës ku dy familje kanë shtrirë dorën e pajtimit dhe kanë falur gjakun. Në prag të festës së madhe myslimane, Kurban Bajramit, pas një angazhimi permanent të Këshillit të pajtimit të gjaqeve në rajonin e komunës së Strugës dhe me mirëkuptimin e familj

Rinis ‘Zonë e Lirë’/ Njihuni me Sofinë e re të Arian Çanit (FOTO LAJM)

Posted: 09 Sep 2016 11:09 AM PDT

Emisioni ?Zonë e Lirë? rikthehet sonte në TV Klan, si gjithnjë në orën 21:00. Arian Çani ka menduar të sjellë në ekran ngjarje të ndryshme të aktualitetit, politikës dhe kulturës ashtu sikurse edhe personazhe të ndryshëm do t?ju shoqërojnë për të rrëfyer e dëshmuar historitë e tyre. Sigurisht,

Edhe Obama dënon ashpër testimet bërthamore të Koresë së Veriut

Posted: 09 Sep 2016 11:07 AM PDT

Zërave që dënuan testin e fundit bërthamor të Koresë së Veriut këtë të premte ju shtua dhe presidenti amerikan Barack Obama, i cili e quajti atë ?një kërcënim të rëndë? ndaj sigurisë rajonale dhe paqes ndërkombëtare, ndërsa shtoi se do të punojë me partnerët e Shteteve të Bashkuara për vendosjen e s

Schalke-Bayern Munich, ja formacionet zyrtare

Posted: 09 Sep 2016 10:58 AM PDT

Mbrëmjen e sotme kthehet Bundesliga me një derbi të fortë, ku Schalke do të përballet me Bayern Munich. Schalke ka pësuar humbje në ndeshjen e parë, ndërsa bavarezët kanë shënuar fitore. Të dy skuadrat kanë lojtarë të lënduar, por nuk do t?i pengojë që ta kërkojnë rezultatin. Schalke: Fahr

Related Posts :