Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Bayerni mposht rus�t e Rostovit (VIDEO)” plus 19 more

loading...

Albeu: “Bayerni mposht rus�t e Rostovit (VIDEO)” plus 19 more


Bayerni mposht rus�t e Rostovit (VIDEO)

Posted: 13 Sep 2016 01:54 PM PDT

Bayerni Munich në përballje me ekipin rus Rostov, ka shënuar sonte fitore me rezultat të thellë 5-0. Dy golat e parë janë shënuar në gjysmë lojën e parë të ndeshjes, dhe tre tjera janë shënuar në gjysmën e dytë të këtij takimi. I pari për Bavarezët ka shënuar Lewandovski në minutën e 28, deris

PSG dhe Arsenali ndajn� pik�t (VIDEO)

Posted: 13 Sep 2016 01:44 PM PDT

Paris Saint Germaini dhe Arsenali janë ndarë me një barazim 1-1. Një ndeshje e balancuar dhe barazimi ishte rezultati i merituar për të dy skuadrat. Klubi francez e filloi këtë sfidë me gol në minutën e parë. Ishte Edison Cavani ai i cili shënoi pas një asistimi të Sergio Aurier dhe me rezultat

Barcelona shk�lqen n� ndeshjen e par� t� Champions-it (VIDEO)

Posted: 13 Sep 2016 01:40 PM PDT

Barcelona ka mposhtu Celticun me rezultat të thellë 7:0. Leo Messi ka qenë lojtari kryesor në fitoren e parë të Barcelonës në edicionin e ri të Ligës së Kampionëve kundër Celticut, të cilën katalunasit e fituan 7:0. Argjentinasi shënoi tre gola në këtë takim, nga një gol tjetër e realizuan edhe

Pas debateve p�r s�mundjen, Obama mbron Hillary-n

Posted: 13 Sep 2016 01:36 PM PDT

Pas një fundjave jo të mbarë për demokratët, Presidenti Barack Obama i bëri të martën një mbrojtje të fuqishme kandidates demokrate Hillary Clinton. Zërave për një largim të mundshëm të kandidates demokrate nga fushata dhe zëvendësimit të saj, Obama i është përgjigjur se nuk ka asnjë kandidat më

D�shmitari: Noizy grushtoi Cozman, m� pas ... plas�n plumbat

Posted: 13 Sep 2016 01:22 PM PDT

Një dëshmitar i sherrit midis reperit Noizy dhe grupit të Babastars ka rrëfyer momentin e parë të sherrit duke treguar edhe personin që nisi gjithë përplasjen. Dëshmitari që nuk preferoi të identifikohet, ka rrëfyer për Magazina.al se ishte fare pranë tavolinës ku ishte ulur Noizy. ?Ai po pinte k

Pacolli: AKR-ja nuk do t� hyj� kurr� m� n� koalicion me PDK-n�

Posted: 13 Sep 2016 01:16 PM PDT

Një koalicion qeverisës mes Partisë Demokratike të Kosovës dhe Aleancës Kosova e Re nuk do të përsëritet kurrë më. Behgjet Pacolli, shef i AKR-së, që dikur ishte në koalicion qeverisës me PDK-në e tani presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se partia e tij nuk do të hyjë kurrë më në koali

Xhafaj i p�rgjigjet letr�s s� Llall�s: Je n� detyr� vet�m p�r shkak t�

Posted: 13 Sep 2016 01:11 PM PDT

Kryetari i Komisionit të Posaçëm Parlamentar për Reformën në Drejtësi, Fatmir Xhafaj i është përgjigjur letrës së dërguar nga Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, në lidhje me shqetësimin e tij për ngërçin institucional në punën e Prokurorisë, pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese Në let

I riu nga K�r�ova synon Parlamentin Aargaut p�r t� p�rmir�suar imazhin e shqiptareve

Posted: 13 Sep 2016 01:05 PM PDT

Kantoni i Aargaus zgjedh më 23 tetor 2016 parlamentin e ri. Në garë për të fituar një vend në Parlamentin e Kantonit tashmë figurojnë edhe emrat shqiptarë në listat zgjedhore të disa partive politike. Krahas kandidatëve të shumtë, shqiptaro-zvicerani Florim Kadriu, me origjinë nga Kërçova, kërkon

�Pse dit�n e par� t� leksioneve gjej student� t� vitit t� par� t� deprimuar"

Posted: 13 Sep 2016 12:48 PM PDT

Profesor Artan Fuga me anë të një postimi në llogarinë e tij në ?Facebook? ka bërë një listë që shpjegon sipas tij arsyet se pse studentët e vitit të parë i gjen të dëshpëruar edhe pse mund të jetë dita e parë që shkelin në fakultet. Sipas profesor Fugës, nga anketat që ai kryen vetëm 10 deri në

Ngjarja n� Pogradec/ Sherri mes dy t� rinjve nisi p�r nj� fem�r

Posted: 13 Sep 2016 12:25 PM PDT

Një 18-vjeçar është vrarë me kallashnikov në qytetin e Pogradecit. Sipas Policisë, bëhet me dije se motivi i sherrit ka qenë një femër. Pas këtij sherri në ambientet e një lokali në rrugën ?Rinia?, Fabio Hila, i afërm i deputetit të PS, Ilir Xhakolli, u qëllua me disa plumba dhe ndërroi jetë gjatë d

Ka mb�rritur zyrtarisht iOS 10 p�r produktet Apple (VIDEO)

Posted: 13 Sep 2016 12:17 PM PDT

Apple ka lëshuar sot zyrtarisht iOS 10, versionin më të ri të sistemit të saj operativ për iPhone, iPad dhe iPod touch. iOS 10 mund të shkarkohet në iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5s, iPhone 5c dhe iPhone 5. Po ashtu, iOS mund t

�Higuain sulmuesi m� i mir� n� bot�

Posted: 13 Sep 2016 12:04 PM PDT

Franco Vazquez ka deklaruar se Gonzalo Higuain është sulmuesi më i mirë në botë Mesfushori i Sevillas, Franco Vazquez ka thënë se Gonzalo Higuain është numri nëntë më i mirë në botë. Gjithashtu ai pranoi se Juventus kishte të drejtë kur pagoi 90 milionë euro për të. ?Juventus kishte të drej

Rusia: Arm�pushimi n� Siri po shkelet nga trupat e mb�shtetur nga SHBA

Posted: 13 Sep 2016 12:01 PM PDT

Rusia ka hedhur akuza drejt grupeve rebele, të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara, për shkelje të vazhdueshme të armëpushimit në Siri. Zyrtari i lartë i ushtrisë ruse, Viktor Poznikhir, tha se trupat qeveritare të Sirisë ?kanë ndaluar luftimet gjetkë?, por jo në zonat ku operojnë grupet ekstrem

Pamjet e arrestimit/ Ky �sht� autori i vrasjes s� 18-vje�arit (VIDEO)

Posted: 13 Sep 2016 11:50 AM PDT

Policia e Shtetit ka publikuar pamjet e arrestimit dhe shoqërimit në Komisariatin e Pogradecit të Fabio Musollarit, i cili ditën e sotme vrau me kallashnikov në lokal bashkëmoshatarin Fabio Hila. Ky është 18-vjeçari që pas një grindjeje në telefon me viktimën, mori armën kallashnikov dhe vrau ba

T�rmet n� Gjevgjeli t� Maqedonis�

Posted: 13 Sep 2016 11:42 AM PDT

Këto ditë Maqedonia është goditur prej 16 tërmeteve që kanë ndodhur për 3 ditë radhazi në Shkup. Rreth orës 18:00, tërmeti ka lëkundur edhe qytetin jug-lindor të Maqedonisë. Tërmeti ka qenë i fortë dhe është ndjerë edhe në Greqi por, epiqendra ka qenë në kufirin mes Maqedonisë dhe Greqisë.

Ja �far� thot� Noizy pas plagosjes n� Prishtin� nga v�llai i Cozmanit (VIDEO)

Posted: 13 Sep 2016 11:30 AM PDT

Reperi i njohur, Noizy ka folur për herë të parë për mediat pas plagosjes në qendër të Prishtinës. Ai ka treguar se nuk ka pasur asnjë dëmtim serioz, duke mos pranuar dhe që ka marrë plagë. Nga ana tjetër, Noizy u shpreh se e vërteta e ngjarjes do të merret vesh pasi të publikohen videon e asaj

T� rinjt� kosovar� shpikin dor�n protetike t� printuar 3D (VIDEO)

Posted: 13 Sep 2016 11:21 AM PDT

Kishin dëgjuar se protezat protetike kanë çmime të larta, nga 700 euro e më shumë, varësisht nga kualiteti i protezës. Por, çmim më të lirë ka proteza që mund të realizohet me printerin 3D, fakt ky që ka shtyrë anëtarët e RotaractClubIllyrian të punojnë në këtë drejtim, për të lehtësuar jetët e m

Dita e par� e supergjobave p�r rripin/ 718 qytetar� t� gjobitur

Posted: 13 Sep 2016 11:10 AM PDT

Që prej mëngjesit të ditës së sotme, Policia Rrugore ka filluar zbatimin e nenit 170 të Kodit Rrugor, ku janë përcaktuar masat e reja administrative për mosvendosje të rripit të sigurimit dhe për mungese të pajisjes së fiksimit për fëmijët nën 4 vjeç kur ulen mbrapa si dhe për fëmijët nën 12 vjeç ku

Formacionet zyrtare, Barcelona �Celtic

Posted: 13 Sep 2016 11:05 AM PDT

Barcelona do ta nisi këtë sezon kundër Celticut. Luis Enrique ka vendosur që të fillojë ndeshjen me tre ujet e sulmit Messi, Suarez, Neymar. Barcelona: Ter Stegen; Roberto, Pique, Umtiti, Alba; Busquets, Rakitic, Gomes; Messi, Neymar, Suarez. Celtic: De Vries; Gamboa, Lustig, Sviatchenko, T

Ja si mund t� bllokoni komentet negative n� Instagram

Posted: 13 Sep 2016 11:01 AM PDT

Instagram lançoi këtë të hënë një opsion të ri që lejon të gjithë përdoruesit të kontrollojnë komentet e postuara në fotot e tyre. Me anw tw kësaj risie, të gjithë ata që kanë një llogari në aplikacion, mund të listojnë fjalët të cilat ata i konsiderojnë fyese apo negative dhe menjëherë pas kësaj

Related Posts :