Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Elhaida Dani në Paris për rolin e Esmeraldës” plus 19 more

loading...

Albeu: “Elhaida Dani në Paris për rolin e Esmeraldës” plus 19 more


Elhaida Dani në Paris për rolin e Esmeraldës

Posted: 22 Sep 2016 01:29 PM PDT

Elhaida Dani do të interpretojë rolin e Esmeraldës në shfaqjen e ?Notre-Dame de Paris?, e cila do të mbahet në Pallatin e Kongreseve të Parisit. Lajmin e ka bërë të ditur vetë këngëtarja përmes një postimi në Instagram. Dani e ka cilësuar këtë si një hap të rëndësishëm në karrierën e saj. ?Me

Basha: Ja biznesmenët që fituan Dibrën me buxhetin e shtetit (VIDEO)

Posted: 22 Sep 2016 01:29 PM PDT

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në studion e Opinion po ashtu ka folur edhe për zgjedhjet në Dibër. Ai ka thënë se PS solli në Dibër persona me precedent penal, si dhe njerëz të hurit dhe të litarit, njerëz të dënuar për krime. Sipas tij, solli biznesmenë të majmur me parat e buxhet

Ligji për importin e mbetjeve, ja deputetët që s?e votuan

Posted: 22 Sep 2016 01:20 PM PDT

Ditën e sotme, Parlamenti i Shqipërisë miratoi projektligjin për importin e mbetjeve, i cili u miratua me 63 vota pro, 27 kundër dhe 4 abstenime. Kështu, në këtë votim ra në sy mungesa e Ilir Metës. Kreu i Kuvendit nuk ishte fare në sallë kur u votua ligji, dhe atë e drejtonte Edmond Spaho. Po a

Basha për ligjin e plehrave: Pas tij qëndron mafia ndërkombëtare (VIDEO)

Posted: 22 Sep 2016 01:13 PM PDT

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, i ftuar mbrëmjen e sotme në Opinion ka deklaruar se pas ligjit të plehrave qëndron mafia ndërkombëtare. Kjo është arsyeja, se pse PD është kundër këtij ligji, ka theksuar kreu i demokrateve. Ndërkohë, ligji sapo është votuar vetëm me votat e mazhorancës./Albeu.c

Dueti i LSDM-së/ Zekiri-Ademi, do të flasin shqip në tubimet elektorale

Posted: 22 Sep 2016 01:10 PM PDT

Një nga risitë e kësaj fushate elektorale do të jetë prania e gjuhës shqipe në tubimet elektorale të partisë më të madhe maqedonase. Në vendet ku popullsia shqiptare është shumicë ose në numër të konsiderueshëm, folësit do t'iu drejtohen në gjuhën e tyre. Ky privilegj do t'u takojë Muhamed

Blushi para protestuesve: Duhet të bëheni më shumë

Posted: 22 Sep 2016 01:10 PM PDT

Deputeti Ben Blushi, i cili votoi kundër ligjit të importit të mbetjeve në Parlament foli pas miratimit të ligjit për importin e mbetjeve me protestuesit. ?Duhet të bëheni më shumë që të ndaloni këtë. Unë e bëra detyrën time, votova kundër. Ligji kaloi formalisht, por moralisht ra?, tha Blushi.

Ja si priten deputetët jashtë dyerve të Kuvendit

Posted: 22 Sep 2016 01:00 PM PDT

Deputetët menjëherë kanë dalë nga salla e Kuvendit pas miratimit të ligjit për mbetjet. Por, jashtë dyerve të Kuvendit, deputetët janë pritur me protesta masive nga shoqëria civile, të cilët janë kundër këtij ligji. Ata kanë thirrur të gjithë ?Plehra, turp?, ndërsa kanë vënë te dera e Kuvendit

Janeva kërkon ndjesë për anulimin e seancës parlamentare

Posted: 22 Sep 2016 12:54 PM PDT

Kryeprokurorja speciale Katica Janeva përmes një njoftimi lëshuar për mediat u ka kërkuar falje deputetëve që ka anuluar seancën e Komisionit për sistem politik për shkak të përkeqësimit të gjendjes së saj shëndetësorë. ?Më vjen keq që për shkak të gjendjes shëndetësore e lëshova seancën e komisi

Miratohet ligji i mbetjeve/ Shqipëria iu hap dyert plehrave të Evropës

Posted: 22 Sep 2016 12:40 PM PDT

Pas një seance të gjatë, Kuvendi votoi projektligjet e rendit të ditës, ku është dhe ai i mbetjeve. Deputetët kanë votuar pro ligjit të mbeturinave, duke iu hapur kështu dyert plehrave të Evropës. Ligji është miratuar me 63 vota pro, 26 kundër dhe 4 abstenim. Ndërsa, jashtë dyerve të Kuven

Braçe i përgjigjet Armand Dukës: Rrugaçëria në stadiume vjen nga ti

Posted: 22 Sep 2016 12:30 PM PDT

Deputeti Socialist, Erjon Braçe i është përgjigjur deklaratave të bëra nga kreu i FSHF-së, Armand Duka nëpërmjet një postimi në rrjetin social ?Facebook?. Braçe thotë se në reagimet e tij pas raportit të UEFA-s për trukimet e ndeshjeve ka shprehur opinionin e tij. Por në përgjigje të akuzave të

Vidhen 500 milion adresa email-i ?Yahoo? nga aktorë të lidhur me qeverinë

Posted: 22 Sep 2016 12:18 PM PDT

Kompania Yahoo ka konfirmuar se një rrjedhje në server ka kompromentuar të dhënat personale të qindra milionë përdoruesve. Raportimet fillestare vijnë nga faqja me tematikë teknologjinë ?Recode? e cila njoftoi se të paktën 200 milion llogari do të preken, por kompania nga ana tjetër ka konfirmua

Tronditet Kombëtarja shqiptare

Posted: 22 Sep 2016 12:17 PM PDT

Xhani De Biazi është trondit nga një lajm shumë i keq sot, pasi ka mësuar se sulmuesi kryesor i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, ka pësuar një dëmtim në gju. Ai është detyruar të dalë para kohe nga fusha e lojës në ndeshjen e Zyrihut ndaj Servet në kategorinë e dytë zvicerane. Me ekipin e

SHBA/ Mbahet sot debati i parë i kandidatëve presidencialë

Posted: 22 Sep 2016 12:03 PM PDT

Dy rivalët që garojnë për presidencën amerikane, demokratja Hillary Clinton dhe republikani Donald Trump do të mbajnë sot në mbrëmje, në orën 21 me orën lokale, ose tre të mëngjesit me orën tonë debatin e tyre të parë, i cili pritet të jetë shumë i rëndësishëm për zgjedhjet e nëntorit. Debati i

Hooper: Pak veta pëlqejnë Thaçin në Kosovë

Posted: 22 Sep 2016 12:00 PM PDT

Ish-zyrtari i Departamentit amerikan të Shtetit, James Hooper, ka thën se ndjen zhgënjim shumë të thellë më mënyrën e politikëbërjes në Kosovë. ?Me sa rezulton, në Kosovë ka shumë pak udhëheqës me vizion. Mendoj se Thaçi e ka treguar se është udhëheqës i mirë dhe e ka treguar se është serioz për

Plas gallata në rrjetet sociale me Ramën e Shalsin për ligjin e plehrave (FOTO LAJM)

Posted: 22 Sep 2016 11:45 AM PDT

Projektligji mbi importin e mbetjeve që prej orëve të para të mëngjesit së sotëm ka qenë ?mollë sherri? mes mazhorancës dhe opozitës në parlament. Ndërkohe jashtë sallës shoqëria civile ende proteston për mos miratimin e këtij ligji. Ndërsa në rrjetet sociale ?shpërtheu? një ?luftë? duke masak

Katica Janeva probleme shëndetësore, ndërpritet seanca parlamentare

Posted: 22 Sep 2016 11:42 AM PDT

Pas dy ditësh debate në Komisionin Parlamentar për sistem politik janë ndërprerë punimet. Shkak për ndërprerjen ka qenë kërkesa e vetë prokurores Katica Janeva e cila ka pasur probleme shëndetësore. Në fillim ajo ka kërkuar ujë dhe diçka të ëmbël por pastaj ka dalë jashtë sallës ku mbahej se

Armand Duka shpërthen ndaj Braçes: Palaço dhe kloun i vogël që hedh baltë

Posted: 22 Sep 2016 11:30 AM PDT

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, gjatë ditës së sotme ka folur në lidhje me çështjen e dënimit të Skënderbeut dhe pretendimet e Partizanit për titullin kampion të sezonit të kaluar pas dënimit të korçarëve. Numri 1 i futbollit në vendin tonë e ka cilësuar si të mbyllur këtë çështje me vendimin e m

?E kam halë në sy dhjamin e saj?/ Ja si i përgjigjet Enca, Dorina Memës

Posted: 22 Sep 2016 11:17 AM PDT

Gjatë një interviste, sportistja Dorina Mema, ka ?sulmuar? Encën. E pyetur se cili është personazhi që do të donte ta sillte në formë, Dorina ka thënë emrin e Encës. ?Do doja ta prisja me gërshërë. E kam halë në sy atë dhjamin e saj. E kam shumë të thjeshtë që ta dobësoj?, ishte përgjigjja e p

I akuzuari për vjedhje hyn në gjykatë me thikë, ja pse

Posted: 22 Sep 2016 11:15 AM PDT

Një i akuzuar për vjedhje ditën e sotme në gjykimin e tij hyri i armatosur me thikë, ndërsa deklaroi se thika i duhej ?për t?i kruar dhëmbët?. Bislim Shala, i akuzuari për vjedhje të rëndë hyri sot me thikë në Gjykatën e Suharekës në Kosovë, kjo pasi ai nuk u kontrollua nga pjesëtarët e sigurimit

?Vetëm Napoli mund të sfidoj Juventusin?

Posted: 22 Sep 2016 11:05 AM PDT

Gigi Del Neri ka thënë se vetëm Napoli mund të konkurrojë me Juventusin për titullin e Serie A këtë sezon. Ish-trajneri i Chievos dhe Sampdorias ka folur në lidhje me kampionatin italian për Radio Kiss Kiss. ?Genoa në Marassi janë një ekip që të shkaktojnë probleme për të gjithë, por Napoli en

Related Posts :