Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Itali/ Papa bekon foshnjat e s�mura n� nj� spital pediatrik (FOTO)” plus 19 more

loading...

Albeu: “Itali/ Papa bekon foshnjat e s�mura n� nj� spital pediatrik (FOTO)” plus 19 more


Itali/ Papa bekon foshnjat e s�mura n� nj� spital pediatrik (FOTO)

Posted: 16 Sep 2016 01:24 PM PDT

Foshnjat e shtruara në spitalin "San Giovani" kanë marrë bekimin nga Papa Françesku gjatë një vizite surprizë. Ai zgjodhi spitalin "San Giovani" për të mbyllur ciklin e vizitave ?Mercy Friday? (e premtja e mëshirës) gjatë jubileut të mëshirës. Ai nuk është spital si gjithë të tjerat. Aty janë

Mustafa: Demarkacioni mund t� kthehet n� Kuvend gjat� tetorit

Posted: 16 Sep 2016 01:24 PM PDT

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa ka deklaruar se liderët e partive kosovare nuk mund të takohen javën tjetër për të diskutuar rreth demarkacionit. Ai ka theksuar se kjo mund të ndodh në javët e ardhshme. Mustafa ka treguar se çështja e Demarkacionit do të mbyllet shpejtë. I pari i ekspletivit ka t

U vet�plagos me pistolet�, ja momenti kur arrestohet i riu dhe shoku i tij (VIDEO)

Posted: 16 Sep 2016 01:04 PM PDT

Të blutë e Tiranës kanë arrestuar dy të rinj, të cilët ditën e sotme u bënë protagonistë të një ngjarje të pazakontë. Dy adoleshentët 17-vjeçar nga Tirana, Rubin Mema dhe M. Xh, ndodheshin të ulur në një lokal në rrugën ?Xhorxh W Bush?, kur arma pa leje që kishte njëri prej tyre, një pistoletë ?T

Jav�n e ardhshme do t� m�sohet data p�r gjykimin e Gruevskit

Posted: 16 Sep 2016 01:04 PM PDT

Prokuroria Speciale Publike ditën e djeshme publikoi dy lëndë të reja në lidhje me ish zyrtarë qeveritarë dhe veprimet e tyre të kundërligjshme. Për këtë çështje, Gjykata Penale ka pranuar dokumentet nga PSP por, ende nuk ka vendosur se kush do të jetë gjyqtari për të akuzuarin e parë të PSP-së

�iljeta: Ja pse zvog�lova numrin e gjoksit

Posted: 16 Sep 2016 12:38 PM PDT

Çiljeta Xhilaga ka qenë e ftuara e radhës në emision ?Zonë e Lirë? të Arjan Çanit. Ajo gjatë emisionit ka rrëfyer se pse mori iniciativën për të zvogëluar numrin e gjoksit të saj. Këngëtarja ka realizuar një ndërhyrje estetike si urgjencë për të ruajtur shëndetin e saj. Ajo tha se për shkak të pr

Kerry: S�ka marr�veshje me Rusin� pa arritur ndihmat n� Aleppo

Posted: 16 Sep 2016 12:35 PM PDT

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, porositi homologun e tij rus, Sergei Lavrov, se Uashingtoni nuk do të nisë fushatë të përbashkët të sulmeve kundër grupit militant Shteti Islamik në Siri, derisa ndihmat të mos arrijnë banorët e rrethuar. Zëdhënësi i Departamentit amerikan të Shtetit, Joh

Mustafi: Luaj me zem�r ose mos luaj fare (VIDEO)

Posted: 16 Sep 2016 12:27 PM PDT

?Luaj me pasion, luaj me zemër, ose mos luaj fare?, kështu ka thënë gjatë ditës së sotme, Shkodran Mustafi Shkodran Mustafi duke gati për ndeshjen e së shtunës që Arsenali e zhvillon Hull Cityt. Ai ka postuar një video në rrjetet sociale ku ka shkruar: ?Luaj me pasion, luaj me zemër ? ose mos

Propozimi i Zaevit p�r gjuh�n shqipe/ � Tentativ� p�r t� marr� 50.000 vota t� shqiptar�ve�

Posted: 16 Sep 2016 12:11 PM PDT

Mirka Velinovska, analistja e përafërt me VMRO-DMPNE-në ka komentuar idenë e Zoran Zaevit nga LSDM duke e cilësuar si tentativë për të marrë 50.000 vota të shqiptarëve. Velinovska gjithashtu e ka cilësuar si projekt i ambasadës së SHBA-ve në Maqedoni që t?i ndihmoj LSDM-së në zgjedhjet e ardhshm

Ja �far� thot� ministri Beqaj p�r vdekjen e n�n�s shtatz�n� n� maternitet

Posted: 16 Sep 2016 12:05 PM PDT

Ministria e Shëndetësi ka reaguar në lidhje me akuzat e Partisë Demokratike për vdekjen e gruas shtatzënë në maternitetin ?Koço Gliozheni? në Tiranë. Në deklaratën e Ministrisë së Shëndetësisë, thuhet se kjo ministri do të marrë të gjitha masat për të zbardhur plotësisht ngjarjen, ndërsa ka reagu

�Varje n� litar p�r sistemin ton� sh�ndet�sor!�

Posted: 16 Sep 2016 11:54 AM PDT

Revoltës ndaj vdekjes së gruas 35-vjeçare shtatzënë dhe fëmijës së saj si pasojë e neglizhencës së mjekëve në maternitetin ?Koço Gllozheni?, i është bashkuar edhe kantautori Kastro Zizo. ?Varje ne litar publikisht per sistemin tone shendetesor! Mallkimet e nje kombi ju zenshin, ne palce?, shkruan

Adoleshenti q� u plagos para Parlamentit: Ja si ndodhi ngjarja

Posted: 16 Sep 2016 11:50 AM PDT

Një adoleshent ka mbetur i plagosur paraditen e sotme në një lokal përballë parlamentit në rrugën ?Xhorxh Bush?. Shoku i 17-vjeçarit që u plagos paraditen e sotme ka dëshmuar në polici gjithçka ndodhi në lokalin para Parlamentit. Adoleshenti me inicialet M. Xh., ka treguar se ishin duke pirë kafen e

Princi William ndihmon t� moshuarin e rr�zuar gjat� ceremonis� zyrtare (VIDEO)

Posted: 16 Sep 2016 11:41 AM PDT

Nuk është e thënë që të jesh princ do të thotë që je ndryshe nga të tjerët, përkundrazi nganjëherë edhe gjestet e mira të lartësojnë edhe më shumë figurën. Gjatë kohës kur princi i Anglisë, William së bashku me bashkëshorten e tij dukeshën Kate Midellton ishin duke promovuar fushatën për shëndeti

Pse humbi jet�n 35-vje�arja?/ Ekspert�t: Faji �sht� i mjek�ve

Posted: 16 Sep 2016 11:35 AM PDT

Çfarë u bë gabim? Çfarë çoi në humbjen e jetës së foshnjës dhe të 35-vjeçares nga Paskuqani, Aida Çajku? Përveç sorollatjes prej afro 5 orë e gjysmë nga njëri spital në tjetrin ende nuk ka një diagnozë të saktë se nga humbi jetën pacientja. Mjekët e maternitetit ?Koço Gllozheni? nuk kanë mundur t

Drog� dhe kallashnikov�, trafikant�t shqiptar� p�rfshijn� dhe policin grek

Posted: 16 Sep 2016 11:20 AM PDT

Një polic grek që shërbente si roje kufitare afër zonave me Shqipërinë është arrestuar nga policia greke pasi akuzohet se iu gjet 125 kg hashash dhe dy armë kallashnikovë. Sipas burimeve zyrtare të policisë greke, për të njëjtin rast, u arrestua dhe një 47-vjeçar grek, pronar i një biznesi materiale

Prishet treni i linj�s Shkup-Manastir, pasagjer�t mbesin t� bllokuar (FOTO)

Posted: 16 Sep 2016 11:13 AM PDT

Pesëdhjetë udhëtarë të cilët sot në orën 14.30 u nisën për në rrugën nga Shkupi në Manastir me tren, tashmë e gjysmë ore janë bllokuar në Bogomillë. Defekti në tren, ka detyruar pasagjerët të zbresin në stacionin në Bogomillë. ?Hekurudha e Maqedonisë? ka premtuar se në orën 17:10 nga Shkupi ës

Sampdoria-Milan, ja formacionet zyrtare

Posted: 16 Sep 2016 11:05 AM PDT

Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Sampdoria ? Milan. Sampdoria dhe Milan do të përballen në stadiumin ?Luigi Ferraris? duke filluar nga ora 20:45. Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të xhiros së katërt në Serie A. Më poshtë keni formacionet zyrtare: SAMPDORIA: Viviano, Sal

Chelsea-Liverpool, ja formacionet zyrtare

Posted: 16 Sep 2016 11:03 AM PDT

Sapo janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Chelsea ? Liverpool. Chelsea dhe Liverpool do të përballen në ?Stamford Bridge? duke filluar nga ora 21:00. Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të xhiros së pestë në Premierligë. Chelsea: Courtois, Ivanovic, Cahill, David Luiz, Azpilicueta, Kant

Vrasje makabre n� Itali/ I riu rrihet me shkop bejsbolli dhe i hidhet derrave

Posted: 16 Sep 2016 10:59 AM PDT

Simone Pepe, është dënuar me burgim të përjetshëm pasi u shpall fajtor për vrasjen e Francis Raccosta. Vrasja makabre është marrë përsipër nga një i ri italian, i cili ka pranuar se ka vrarë kundërshtarin e tij. Francis Raccosta u rrah me shkop bejsbolli për vdekje dhe më pas trupin e tij ju

Haliti: Q�llimi i opozit�s p�r Demarkacionin �sht� zgjedhje t� parakohshme

Posted: 16 Sep 2016 10:54 AM PDT

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti, në një prononcim për Radion Evropa e Lirë ka deklaruar se çështja e Demarkacionit me Malin e Zi është politizuar skajshmërisht. ?Tani, ne kemi hyrë në një fazë të re. Ndoshta opozita ka menduar që

Dade dhe Bogdani n� Britani t� Madhe: Partner historik i Shqip�ris�

Posted: 16 Sep 2016 10:50 AM PDT

Në përmbyllje të vizitës zyrtare të Kryetarit të Kuvendit dhe delegacionit parlamentar shqiptar në Londër, Kryetarja e Komisionit të Politikës së Jashtme të Kuvendit të Shqipërisë, Arta Dade, si dhe anëtari i Komisionit, deputeti Gerti Bogdani, shoqëruar prej Ambasadorit të ri të Shqipërisë në Mbret

Related Posts :