Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Ja sa do t� jet� gjoba p�r p�rdoruesit e telefonit gjat� drejtimit t� automjetit” plus 19 more

loading...

Albeu: “Ja sa do t� jet� gjoba p�r p�rdoruesit e telefonit gjat� drejtimit t� automjetit” plus 19 more


Ja sa do t� jet� gjoba p�r p�rdoruesit e telefonit gjat� drejtimit t� automjetit

Posted: 18 Sep 2016 01:25 PM PDT

Një javë nga nisja e aplikimit të tyre, Policia Rrugore ka vendosur mbi 4800 gjoba për mospërdorimin e rripit të sigurimit në mbarë vendin. Por, pas këtyre supergjobave, Policia Rrugore propozon edhe rritjen e masës administrative për përdorimin e celularit gjatë drejtimit të mjetit. Rrugorët ka

Zyrtare/ Legia shkarkon Besnik Hasin

Posted: 18 Sep 2016 01:06 PM PDT

Legia e Varshavës ka lajmëruar se ka shkarkuar nga detyra e trajnerit Besnik Hasin. Në vend të tij është emëruar asistenti Aleksandar Vukovic, por vetëm për një kohë të shkurtë. Shkarkimi i Hasit erdhi vetëm pas 107 e ditë në krye të Legias. E rëndësishme të theksohet se klubi polak u turpë

De Boer i lumtur: Fitore e merituar

Posted: 18 Sep 2016 12:50 PM PDT

Fitorja e Interit 2-1 në derbin e Italisë ndaj Juventusit e ka gëzuar jashtë mase trajnerin Frank De Boer, i cili është i kënaqur me paraqitjen e futbollistëve, ku e ka veçuar Mauro Icardi. Frank De Boer ka nënvizuar se fitorja e sotme në derbi ndaj Juventusit, ishte meritë e futbollistëve dhe fr

U ndalua nga Policia p�r vjedhje ullinjsh, nd�rron jet� n� spital 54-vje�ari

Posted: 18 Sep 2016 12:32 PM PDT

Një 54-vjeçar i ndaluar ditën e djeshme nga Policia në Lushnjë për shkak se akuzohej për vjedhje ullinjsh, ka ndërruar jetë sot në Qendrën Spitalore Universitare ?Nënë Tereza? në Tiranë. Fadil Hoxha ka pësuar infarkt në ambientet e paraburgimit dhe është dërguar nga Lushnja në QSUT, ku dhe ka nd

Allegri pas humbjes nga Interi: Duhet t� m�sojm� nga gabimet

Posted: 18 Sep 2016 12:16 PM PDT

Interi ia shkaktoi humbjen e parë Juventusit këtë sezon në Serinë A, duke e mposhtur 2:1 në ?Giuseppe Meazza?. E sigurisht që kjo humbje nuk i ka pëlqyer aspak trajnerit të juventusit, Massimiliano Allegri. ?Nuk mund të pranojmë gola ashtu siç pranuam nga Interi. Duhet të mësojmë nga gabimet

Inter-Juventus, ja notat e lojtar�ve (FOTO LAJM)

Posted: 18 Sep 2016 12:07 PM PDT

Inter ka fituar 2-1 ndaj Juventusit në derbin e Serie A apo siç njihet ndryshe i ?Derby D?Italia?. Golat në këtë takim u shënuan nga sulmuesi argjentinas, Mauro Icardi (68?) dhe mesfushori kroat, Ivan Perisic (78?) për Interin, ndërsa Stephan Lichsteiner (66?) shënoi për Juventusin. Whoscored ta

Obama takohet me kryeministrin irakian p�r luft�n kund�r ISIS-it

Posted: 18 Sep 2016 12:00 PM PDT

Shtëpia e Bardhë ka bërë të ditur se presidenti Barack Obama do të takohet me kryeministrin irakian, Haidar al-Abadi në margjinat e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Takimi i 19 shtatorit pikërisht në kohën kur po bëhen përgatitje për të marrë nën kontroll qytetin e Mosulit nga m

Sherr me plumba dhe grushta n� mes t� Tiran�s

Posted: 18 Sep 2016 11:51 AM PDT

Një 21 vjeçar është arrestuar nga policia, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim. Burime nga policia e Tiranës bëjnë të ditur se bëhet fjalë për Xhoni Hitën. I riu u arrestua pas një sherri me armë dhe grushte gjatë ndaj tre personave të tjerë, gjatë mesnatës në Tiranë. JA KOMUNIKATA E P

Kosov�s i duhen edhe 3 kushte p�r vizat

Posted: 18 Sep 2016 11:40 AM PDT

Ratifikimi i demarkacionit me Malin e Zi nuk mjafton që kosovarët të mundë të lëvizin pa viza nëpër shtetet e Bashkimit Evropian. Zyra e BE-së në Kosovë ka bërë të ditur për Tribuna Channel se Kosovës përveç ratifikimit të kësaj marrëveshjeje, i duhet që ta luftojë në mënyrë dinamike korrupsionin

Amnistia p�r makinat, ja si t� p�rfitoni nga falja e gjobave

Posted: 18 Sep 2016 11:30 AM PDT

Ligji i ri për amnistinë fiskale i përgatitur nga Ministria e Financave parashikon faljen e plotë të taksave dhe të gjobave për makinat që prej vitit 2011. Drejtori i Politikave Fiskale në Ministrinë e Financave Niko Lera, shpjegon për Report Tv se do përfitojnë falje të plotë qytetarët që do të

Shp�rthimi i bomb�s n� Nju-Jork ishte �akt terrorizmi�

Posted: 18 Sep 2016 11:22 AM PDT

Megjithëse nuk kanë prova për lidhje të mundshme me terrorizëm ndërkombëtar, shpërthimi i bombës në Nju-Jork përbën 'akt terrorizmi', ka deklaruar guvernatori i Nju-Jorkut. Guverantori i shtetit të Neë Jorkut, Andreë Cuomo ka thënë se indikacionet e para të shpërthimit që ndodhi në një qark të qy

Interi fiton derbin e Italis� (VIDEO)

Posted: 18 Sep 2016 11:00 AM PDT

Interi i Frank de Boer ka fituar derbin e Italisë ndaj Juventusit, duke i mposhtur kampionët me rezultat 2:1. Kjo ishte humbjen e parë në Serinë A këtë edicion. Të dyja skuadrat kanë dhuruar spektakël në ndeshjen që u zhvillua në ?Giuseppe Meazza?. Edhe përkundër rasteve të shumta në pjesën e pa

"Arratiset" me nj� djal�, ja �far� historie shpik p�r tu justifikuar

Posted: 18 Sep 2016 10:47 AM PDT

Një 18-vjeçare për t?i ?shpëtuar? reagimit të babait për largimin e saj pa adresë nga shtëpia ku banonte në Greqi dhe përpjekja për të mbuluar ?arratinë? me një djalë, e ka shtyrë që të krijojë një skenar pengmarrjeje. Historinë imagjinare, ku rrëmbyeset ishin dy femra të maskuara, ajo e ka rrëfy

Koci: Nuk besoj se Tha�i e Veseli do t� akuzohen nga Specialja

Posted: 18 Sep 2016 10:37 AM PDT

Gjykata Speciale tashmë ka bërë të ditur se do të nis punën e saj në gjysmën e parë të vitit të ardhshëm. Dhomat e specializuara të kësaj gjykate do të trajtojnë çështjet që dalin nga raporti i Dick Martit, i cili u shndërrua në raport të Këshillit të Evropës dhe fajëson ish-pjesëtarë të UÇK-së,

P�rleshen Neymar e Rafinha (VIDEO)

Posted: 18 Sep 2016 10:29 AM PDT

Në rrjetet sociale ka filluar të qarkullojë një video ku Neymar e Rafinha shihen duke u zënë me fjalë gjatë ndeshjes me Leganes, ku Barcelona fitoi 5:1. Në një moment Rafinha mundohet t?i shpjegojë diçka Neymarit, ky i fundit i zemëruar ia gjuan dorën. Pas ndeshjes, Rafinha është munduar të mbulo

Ish-Ministri i Sh�ndet�sis� sulmon Beqajn: Ja e v�rteta e tragjedis�

Posted: 18 Sep 2016 10:25 AM PDT

Kreu i Departamentit të Emigracionit në PD si dhe ish­-zv.ministri i Shëndetësisë, Bardh Spahia ka reaguar ndaj qëndrimit të Ministrisë së Shëndetësisë lidhur me vdekjen e dyfishtë në maternitetin ?Koço Gliozheni? në kryeqytet, ku humbi jetën një nënë 35-vjeçare së bashku me foshnjën e saj. Spahia k

Kritikohet prokurorja speciale Katica Janeva

Posted: 18 Sep 2016 10:12 AM PDT

Opcioni qytetar për Maqedoninë (OQM) ka lëshuar akuza në drejtim të prokurores speciale publike, Katica Janeva për joprofesionalizëm dhe punë tendencioze. Ljupço Prenxhov, ka thënë se si dëshmi për këtë është pjesa e raportit të saj, ku sipas tij, Janeva ?hapur dhe në mënyrë transparente bashkëpu

Mourinho: Ja fajtori p�r humbjen nga Watfordi (VIDEO)

Posted: 18 Sep 2016 10:08 AM PDT

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, ka thënë se gjyqtari pati gisht në humbjen e skuadrës së tij prej 3:1 nga Watfordi. ?Një ndër faktorët për këtë humbje është gjyqtari. Por, unë nuk mund t?i kontrolloj gabimet e gjyqtarëve. Goli i parë ishte qesharak. Ishte faull në sulm ndaj Martial

Ramiz Kelmendi pritet t� em�rohet z�vend�skryeminist�r?

Posted: 18 Sep 2016 10:05 AM PDT

Deputeti i pavarur dhe biznesmeni (pronar i rrjetit ELKOS dhe supermarketeve ETC në Kosovë, Maqedoni, Shqipëri dhe Mal të Zi), Ramiz Kelmendi, ka deklaruar se po flitet që ai të bëhet zëvendëskryeministër, por që ende nuk ka marrë ndonjë ofertë konkrete. Ai ka theksuar se nëse do ta merrte, do ta

Miku i mjekut n�n hetim: Helidonit i ka shp�rthyer "bomba n� duar"

Posted: 18 Sep 2016 09:50 AM PDT

Lefter Ballabani, mik fëmijërie i Helidon Klosit, mjekut që u ndalua nga policia në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur dy ditë më parë në maternitetin ?Koço Gliozheni? në kryeqytet ku humbi jetën një 35­ vjeçare shtatzënë, ka reaguar lidhur me akuzat që rëndojnë ndaj mikut të tij. Reagimi i ti

Related Posts :