Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Kalifornia nd�rmjet heqjes dhe forcimit t� d�nimit me vdekje” plus 19 more

loading...

Albeu: “Kalifornia nd�rmjet heqjes dhe forcimit t� d�nimit me vdekje” plus 19 more


Kalifornia nd�rmjet heqjes dhe forcimit t� d�nimit me vdekje

Posted: 19 Sep 2016 01:50 PM PDT

Banorët e Kalifornisë do të vendosin mes të dy alternativave konkurruese për votim në nëntor, një për të hequr dënimin me vdekje dhe një tjetër për ta forcuar atë. 750 persona janë tashmë në radhë për dënim me vdekje në Kaliforni, dhe ekzekutimet e tyre janë pezulluar nga gjykatat. Tani ekzist

Albina Deda dhe Majlinda Bregu �zihen� p�r Bash�n

Posted: 19 Sep 2016 01:39 PM PDT

Kritikat e hapura dhe të ashpra të Majlinda Bregut kundër kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke se nuk po priten mirë nga disa zyrtarë të opozitës. Me anë të një statusi në Facebook, Albina Deda ka ironizuar deklaratat e fundit të Bregut. ?Menja madhe e zeza te zot? Sa gra e va

Greqi/ Kampi i refugjat�ve n� Lesbos p�rfshihet nga flak�t (VIDEO)

Posted: 19 Sep 2016 01:23 PM PDT

Të paktën 4000 emigrantë janë evakuuar nga kampi i emigrantëve ?Moria? në ishullin grek Lesbos pas një zjarri të fuqishëm që shkatërroi tendat dhe shtëpitë e parafabrikuara. Imazhet e publikuara në rrjetet sociale tregojnë flakët e mëdha në vendin e ngjarjes. Mësohet se deri më tani nuk është

Bregu p�r Bash�n: Nuk m� nxjerr dot njeri nga partia

Posted: 19 Sep 2016 01:13 PM PDT

Ish¬ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu ka çuar më tej kritikat ndaj kryetarit të Partisë Demokratike. Bregu gjatë një interviste në emisionin ?Top Story? në Top Channel, theksoi se analiza për humbjen e zgjedhjeve në Dibër nuk është e vërtetë. Sipas saj Dibra ?ishte humbje? dhe argumentet

"Aeroclub" k�rkon t'i kthehet avioni q� u ul n� Ish�m

Posted: 19 Sep 2016 01:03 PM PDT

Shoqëria Aeroclub e Savonës dhe e Riviera di Ponente, kërkon t'u kthehet avioni që u ul në grykëderdhjen e Ishmit, në afërsi të Durrësit. Avioni tip "Piper Pa-32 Saragota", ka një vlerë rreth 500 mijë euro. Mëngjesin e kësaj të hëne, Shoqëria i ka shkruar një e-mail Ambasadës Italiane në Tiranë,

12-vje�arja hidhet nga kati i tret� n� �Dardani�

Posted: 19 Sep 2016 12:50 PM PDT

Një vajzë 12-vjeçare është hedhur nga kati i tretë te blloku i banesave të uzurpuara në lagjen ?Dardania?, të cilat policia sot ndërmori një aksion për t?i liruar. Një dëshmitar ka treguar për Indeksonline se vajza është hedhur para këmbëve të policisë. ?Vajza është në gjendje kritike, është d

A mund t� punohet n� k�to kushte?/ Fotoja shkakton revolta n� Facebook

Posted: 19 Sep 2016 12:38 PM PDT

A mund të punohet në këto kushte çnjerëzore? Personi në foto, bën me dije Nisma #, është një punonjës i Bashkisë së Vlorës që po punon për të zhbllokuar kanalizimet. Siç mund të shihet nga pamjet e mësipërme, ai është zhytur i gjithi në një pusetë të bllokuar me ujë dhe për këtë arsye e kanë quaj

Sarand�/ 15-vje�arja kall�zon vjehrrin p�r ngacmim seksual por p�rfundon vete n�n hetim

Posted: 19 Sep 2016 12:26 PM PDT

Një vajzë vetëm 15 vjeçe do të procedohet në gjendje të lirë për kallëzim të rremë. Vajza banuese në Sarandë, ka kallëzuar penalisht vjehrrin e saj, 59-vjeçarin me iniciale K.Xh, por më vonë ka ndryshuar mendim. ?Më datë 18.09.2016, u referuan materialet për shtetasen E.H, vjeç 15, banuese në

Inspektor�t e AKU-s� tregtarit: �Kafen� q� t� hap�sh biznesin e peshkut

Posted: 19 Sep 2016 12:07 PM PDT

Gazetarët dhe bashkëpunëtorët e emisionit ?Fiks Fare? kanë dokumentuar me zë dhe figurë një tjetër rast korrupsioni, ku inspektorët e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit (AKU) kërkojnë 20 mijë lekë për të zhbllokuar një aktivitet. Një tregtar peshku në qytetin e Kamzës u ka dhënë 20 mijë lekë ryshf

Vdekja e shtatz�n�s, hetime edhe p�r mjek�t n� spitalet e tjera

Posted: 19 Sep 2016 11:56 AM PDT

Përveç hetimeve që po kryhen në spitalin ?Koço Glozheni?, Prokuroria e Tiranës i ka zgjeruar verifikimet e saj edhe në dy spitalet e tjera ku u transportua e ndjera Aida Çakju. Burime nga grupi hetimor thanë se janë marrë në pyetje mjekë të spitalit ?Nënë Tereza? dhe të spitalit ?Shefqet Ndroqi?.

Kuvendi i Maqedonis� miratoi ribalancin e Buxhetit p�r 2016

Posted: 19 Sep 2016 11:31 AM PDT

Në kuadër të mbledhjes së 117-të, Kuvendi e Maqedonisë sot në një diskutim për rishikimin e ri të Buxhetit për vitin 2016, njëzëri me 82 vota "pro" miratoi ribalancin e Buxhetit për vitin 2016 me të cilën sigurohen 35 milionë euro shtesë për dëmshpërblim të plotë të dëmeve nga përmbytjet e 6 gushtit

Taleski lirohet nga arresti sht�piak

Posted: 19 Sep 2016 11:14 AM PDT

Gjykata e Apelit në Shkup, sot ka ndërprerë arrestin shtëpiak për të dyshuarin, Vlladimir Taleski kryetar i Komunës së Manastirit, për çështjen PSP-së, "Transportuesi". Gjykata Themelore Shkupi 1 njoftoi sot se Gjykata e Apelit Shkup, pasdite ka parashtruar vendimin me të cilin ankimimi i të dysh

�Mafia shqiptare� n� Parlamentin e landit gjerman

Posted: 19 Sep 2016 11:00 AM PDT

Me kërkesë të gjashtë prej dhjetë deputetëve të grupit të AfD (Partia Alternativa për Gjermaninë e spektrit të djathtë populist gjerman) në parlamentin e Brandenburgut, të enjten është zhvilluar një takim i veçantë i grupit parlamentar. Arsyeja: një grup i çuditshëm ?biznesmenësh shqiptarë? me tr

Avokati i Schumacher: Kampioni nuk mund t� ec� p�rs�ri

Posted: 19 Sep 2016 10:47 AM PDT

Felix Damm, avokati personal i legjendës së Formula Uno-s, ka treguar se gjendja shëndetësore e Schumacher nuk është aspak e mirë dhe se ai nuk mundet të ecë. Ai është shprehur se Schumacher e ka të pamundur të ecë dhe për këtë arsye ka bërë një denoncim ndaj revistës gjermane Bunte. Kjo revis

�Edi Rama ka marr� 4 milion euro rryshfet p�r t� l�pir� at� qe ka p�shtyr�

Posted: 19 Sep 2016 10:37 AM PDT

Ish¬kryeministri Sali Berisha akuzon kreun e qeverisë se ka marrë një ryshfet prej 4 milionë eurosh për t?i hapur rrugë importit të mbetjeve urbane, ligj të cilin e shfuqizoi ditën e parë në zyrën e Kryeministrit. Sipas Berishës, ?Burime te brendshme nga industria e mbetjeve e Shqiperise dhe Ital

Leskaj reagon ndaj akuzave t� Berish�s: Shpifje e ul�t, nuk kam asnj� nip n� Selenic� e Vlor�

Posted: 19 Sep 2016 10:25 AM PDT

Deputetja e PS-¬së Valentina Leskaj ka reaguar pas akuzave të ishkryeministrit Sali Berisha, i cili në një status në rrjetet sociale ka publikuar denoncimin e qytetarit dixhital për nipat e Leskajt si të lidhur me trafikun e drogës që u kap sot në Itali. SQARIM PËR OPINIONIN PUBLIK: ?Përmes m

Gjermania d�bon shqiptarin q� kishte nevoj� p�r operacion

Posted: 19 Sep 2016 10:04 AM PDT

Edhe pse ishte i sëmurë, ai është dëbuar në Shqipëri. Ilir Shala u nis me aeroplan për në vendin e tij të lindjes dy ditë më parë nga Gjermania, së bashku me gruan dhe fëmijët e tij. Ai kishte shkuar në Greven gjatë Vitit të Ri 2014, për të kërkuar një jetë më të mirë për veten dhe familjen.

Protesta rreth selis� roz�/ "Edi Rama mbaj premtimin!" (VIDEO)

Posted: 19 Sep 2016 09:50 AM PDT

Qytetarët që kanë dalë në protestë kundër importit të mbetjeve i janë drejtuar tashmë selisë së Partisë Socialiste, ku dhe po zhvillohet mbledhja e grupit parlamentar. Mbledhja e PS drejtohet nga kryetari Edi Rama. Qytetarët po protestojnë para godinës së PS kundër ligjit të Qeverisë për impor

Nis mbledhja e Kryesis� s� PS, kryeministri Rama i pranish�m

Posted: 19 Sep 2016 09:40 AM PDT

Ka nisur mbledhja e kryesisë së Partisë Socialiste. Kryeministri Edi Rama dhe njëherazi kreu i PS, ka mbërritur në selinë rozë, ashtu siç edhe pritej. Kjo është mbledhja e parë e Kryesisë për ketë sesion parlamentar. Në seancën plenare pritet të diskutohen ligjet për reformën në drejtësi d

Niset me kunat�n p�r t� bler� librat e f�mij�ve, vdes v�llai i kryetarit t� Rrajc�s

Posted: 19 Sep 2016 09:24 AM PDT

Në aksin rrugor Librazhd­-Qafë Thanë ka ndodhur një aksident me pasojë vdekjen si pasojë e përplasjes së dy mjeteve. Policia në vendin e ngjarjes bën të ditur se ?mjeti me targa TR 1237 P drejtuar nga shtetasja B.Balla, 32 vjeçe, banuese në fshatin Rrajcë, është përplasur me mjetin me targa KO 42

Related Posts :