Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Las Palmas trondit Real Madridin (VIDEO)” plus 19 more

loading...

Albeu: “Las Palmas trondit Real Madridin (VIDEO)” plus 19 more


Las Palmas trondit Real Madridin (VIDEO)

Posted: 24 Sep 2016 01:45 PM PDT

Real Madridi i Zinedine Zidane ka regjistruar barazimin e dytë me radhë në La Liga. Pas barazimit me Villarrealin të mërkurën mbrëma, ?Los Blancos? janë ndalur edhe nga Las Palmas, skuadra surprizë për këtë sezon. ?Los Blancos? dy herë kaluar në epërsi gjatë ndeshjes, por nuk arritën të ruajnë av

Berisha rrëfen detaje për jetën e tij: Ja për çfarë u operova para 8 vitesh

Posted: 24 Sep 2016 01:40 PM PDT

Ish-kryeministri Sali Berisha ka treguar se 7-8 vite më parë është operuar pas një dëmtimi që pësoi në gjunjë. Duke folur në emisionin ?Xing me Ermalin? në tv Klan, Berisha tha se kjo ndodhi kur eci për 2 orë e gjysmë në dëborë. ?Pësova një dëmtim të gjunjëve dhe u operova në këmbë nga ai mars

Sulmuesi kamikaz hedh në erë kryengritësit sirianë gjatë konferencës (VIDEO)

Posted: 24 Sep 2016 01:36 PM PDT

Një sulm tjetër kamikaz mban autorësinë e grupit terrorist ISIS. Teksa liderët e Ushtrisë së Lirë Siriane bëheshin gati për një konferencë për shtyp, pjesëtari i Shtetit Islamik (ISIS) ka kryer aktin vetëvrasës që la 20 persona të vrarë. Xhirimi i shpërthimit ka dalë në internet, ndërsa bëhet

Berisha: Edi Rama është artificial dhe ta shpif

Posted: 24 Sep 2016 01:15 PM PDT

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin më të ri në TV Klan. Në këtë intervistë me Ermal Mamaqin, Berisha ka folur për familjen, politikën dhe Partinë Demokratike. Ndërkohë mes tjerash, Ermal Mamaqi duke dashur ta provokojë, e pyeti nëse e ka parë

Alban Skënderaj, trajneri i ri i "The Voice of Albania"

Posted: 24 Sep 2016 01:07 PM PDT

Alban Skënderaj është zyrtarisht një prej trajnerëve të ?The Voice of Albania 6?. Ende nuk e dimë se kë do të zëvendësojë Albani, Sidrit Bejlerin apo Genc Salihun. Artisti u rikthye në majat e klasifikimeve këtë vit dhe realizoi disa prej koncerteve më të bukur të vitit. ?Artisti Mashkull i

BBC WORLD / Masat e Turqisë pas tentativës së grushtit të shtetit: Në shënjestër shkollat e Gylen në mbarë botën

Posted: 24 Sep 2016 12:55 PM PDT

?Mendoj se është e trishtueshme dhe tejet e gabuar teksa dëgjon që ata mendojnë se ne jemi terroristë. Ne nuk jemi aspak të tillë?, thotë Chilla, një nxënëse shumë e zgjuar dhe elekuente në vitin e fundit të shkollës së mesme, e cila studion në një nga shkollat më elitare të vendit të saj, në kolegj

Zaev u shkruan ambasadorëve: VMRO dhe BDI po punojnë kundër zgjedhjeve

Posted: 24 Sep 2016 12:53 PM PDT

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev u dërgoi një letër ambasadorëve garantues të Marrëveshjes së Përzhinës në të cilën ai nënvizon përpjekjen e partisë së tij për organizimin e zgjedhjeve korrekte më 11 dhjetor, por shpreh shqetësimin e tij edhe për sjelljen e VMRO DPMNE-së, që sipas tij ka qëllime të tjer

Kapet "mat" 40-vjeçarja shqiptare, ja çfarë po vidhte në dyqan

Posted: 24 Sep 2016 12:50 PM PDT

Një shqiptare 40-vjeçare, tentoi të vidhte një xhaketë në një dyqan, në Aquila të Italisë por nuk ia doli. Sipas mediave italiane, ajo e kishte futur një xhaketën në çantë kur tentoi të dilte nga dyqani, por për fatin e saj të keq nisi të binte alarmi. Kjo bëri që punonjësit të kontrollonin në ça

Capital T fansi më i zjarrtë i Shaqirit (FOTO)

Posted: 24 Sep 2016 12:41 PM PDT

Rreperi nga Kosova, Capital T, ka qëndruar në Staffordshire për të ndjekur ndeshjen e futbollit ndërmjet Stoke Cityt dhe West Bromwich Albion. E gjitha kjo për të parë nga afër mesfushorin shqiptar, Xherdan Shaqiri, i cili është rikthyer nga dëmtimi. ?Erdha të mbështes vëllanë tim, Xherdan Sha

Madhështore çfarë bën tifozët e Arsenalit për Granit Xhakën

Posted: 24 Sep 2016 12:30 PM PDT

Arsenali fitoi në ?Derbin e Londës? ndaj Chelseat me rezultat 3-0. Në këtë takim nga minuta e parë luajti Shkodran Mustafi, ndërsa Granit Xhaka u inkuadrua në minutën e 32-të pas lëndimit të Francis Coquelin. Dyshja shqiptare edhe këtë herë ishin në mesin e më të mirëve në fushë. Por, ajo që

Zgjedhjet presidenciale në SHBA/ "New York Times" mbështet Hillary Clinton

Posted: 24 Sep 2016 12:16 PM PDT

Gazeta prestigjioze amerikane, New York Times, ka mbështetur kandidaten demokrate Hillary Clinton për Presidente të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Gazeta thotë se Clinton, shërbimi i saj dhe idetë pragmatike të saj, përfaqëson zgjedhjen më të mirë për të trajtuar sfidat me të cilat po përball

Kapet në Greqi shqiptari i shumëkërkuar për vrasje

Posted: 24 Sep 2016 12:15 PM PDT

Policia greke këtë të shtunë ka arrestuar në ishullin e Kretës një shtetas shqiptar, i shpallur në kërkim ndërkombëtar për vepra të rënda penale. Sipas një njoftimi zyrtar, është arrestuar shtetasi Karafil Beqiri, 54 vjeç nga fshati Hormovë i Tepelenës. Beqiri, i shpallur në kërkim nga drejtësia

Mustafa e Veseli ftojnë opozitën në takim

Posted: 24 Sep 2016 12:12 PM PDT

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa dhe kryeparalementari Kadri Veseli, do të ftojnë në takim drejtuesit e partive opozitare në Kosovë në fillim të muajit tetor, për të diskutuar për çështjen e projektligjit për shënimin e vijës kufitare në mes Kosovës dhe Malit të Zi. Vet kryeministri Mustafa e k

Shkatërrimi i përmendoreve, kryeministri bullgar kërcënon Shkupin

Posted: 24 Sep 2016 11:54 AM PDT

Kryeministri bullgar Borisov ka lëshuar një sërë pyetjesh tek presidenti Ivanov në lidhje me shkatërrimin e përmendores së ushtarëve të vrarë bullgarë në Kajmakcalan gjatë kohës së Luftës së parë botërore. ?Unë e informova se nëse nuk marrin masa lidhur me shkatërrimin e përmendoreve do ketë shum

Pikëpyetjet (dritëhijet) e tentativës së grushtit të shtetit në Turqi

Posted: 24 Sep 2016 11:53 AM PDT

Müyesser Yildiz / Odatv.com Çfarë ka ndodhur atë natë në dhomën e sigurisë? Shefi i Shërbimeve Sekrete Hakan Fidan doli përmes puçistëve! Nga kush ka ardhur urdhri? Pavarësisht se kanë kaluar 2 muaj nga tentativa e grushtit të shtetit, ende mbeten të paqarta zgjatimet politike dhe roli dhe qëndr

Berisha: Ja si është marrëdhënia ime me Arminën

Posted: 24 Sep 2016 11:50 AM PDT

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha mbrëmjen e sotme do të jetë i ftuar në një intervistë në ?TV Klan?. Në këtë intervistë me Ermal Mamaqin, Berisha ka folur për familjen, politikën dhe Partinë Demokratike. Ndërkohë duke folur për Arminën, e cila është në lidhje me djalin e tij, Berisha u shp

Përplasen dy automjete në Korçë, rrezikon jetën njëri prej shoferëve

Posted: 24 Sep 2016 11:35 AM PDT

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në Korçë, pranë fshatit Sovjan, ku janë përplasur një kamion, me targa KO7579B, me një automjet Mercedes-Benz, me targa AA 722 NA. Nga aksidenti mësohet se ka mbetur i plagosur rëndë drejtuesi i automjetit Benz. Ndërkohë, drejtuesi i kamionit me in

Obama përuron muzeun e parë afro-amerikan (FOTO)

Posted: 24 Sep 2016 11:33 AM PDT

Barack Obama, presidenti i parë me ngjyrë i Shteteve të Bashkuara, hapi zyrtarisht muzeun e parë afroamerikan, në Uashington. Në fjalën e tij, Obama u shpreh se muzeu i ri do të tregojë një histori të Amerikës si asnjëherë më parë. Muzeu është projektuar nga arkitekti britanik David Adjaye. Në

Arsenali fiton derbin londinez, Londra vishet me të kuqe (VIDEO)

Posted: 24 Sep 2016 11:25 AM PDT

Arsenali ka fituar derbin londinez ndaj Chelseat. Ekipi i Arsene Wenger u tregua më i fortë se ai i Antonio Contes, fituar me rezultat 3:0 në ndeshjen që u zhvillua në ?Emirates Stadium?. Golin e parë për ekipin e Wenger e shënoi sulmuesi Alexis Sahnchez në minutën e 11?të, pas një gabimi të Gary

Ja si të aplikoni pa gabime për lotarinë amerikane

Posted: 24 Sep 2016 11:14 AM PDT

Programi i Lotarisë Amerikane është një mënyrë që iu ofrohet shtetasve të huaj, për të ardhur si emigrantë në SHBA, duke u dhënë të drejtën të punojnë e jetojnë në mënyrë të përhershme në këtë vend së bashku me familjet e tyre( bashkëshorten dhe fëmijët e pamartuar nën moshën 21 vjeç). Aplikimet

Related Posts :