Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Liverpool kualifikohet tutje me spektakël (VIDEO)” plus 19 more

loading...

Albeu: “Liverpool kualifikohet tutje me spektakël (VIDEO)” plus 19 more


Liverpool kualifikohet tutje me spektakël (VIDEO)

Posted: 20 Sep 2016 01:42 PM PDT

Skuadra e Jurgen Klopp është futur në një seri të mirë fitoresh si në kampionat ashtu edhe në Kupë. Këtë herë Liverpooli eliminoi Derby Countryn me rezultat të pastër 3-0 nga Kupa EFL. Serinë e golave në këtë ndeshje e nisi mbrojtësi Ragnar Klavan në minutën e 24-të. Pjesa e parë u mbyll ve

Dështon seanca Gjyqësore në rastin e Azem Sylës

Posted: 20 Sep 2016 01:30 PM PDT

Seanca e mundësisë së veçantë hetuese në rastin e Azem Sylës dhe të tjerëve të dyshuar për krim të organizuar në rastin e njohur si ?Pronat?, që ishte parashikuar të mbahej ditën e sotme është shtyrë. Avokati i Azem Sylës, Tomë Gashi për KALLXO.com ka konfirmuar se seanca nuk është mbajtur dhe se

Pamjet e rrëzimit të helikopteri ushtarak Apache në Greqi (VIDEO)

Posted: 20 Sep 2016 01:29 PM PDT

Një helikopter ushtarak Apache është rrëzuar mëngjesin e sotëm në Greqi gjatë një stërvitjeje ushtarake. Videoja e mësipërme tregon momentet kur helikopteri AH-64D gjatë një manovre të gabuar u rrëzua në det. Fatmirësisht nuk pati asnjë viktimë, ndërsa pilotët pësuan disa lëndime. Helikoptero

RTVM kërkon falje për lëshimin e intervistës së prokurores Katica Janeva (Video)

Posted: 20 Sep 2016 01:13 PM PDT

Përmes një njoftimi zyrtar, Radio-Televizioni i Maqedonisë ka sqaruar çështjen e intervistës së prokurores speciale, Katica Janeva, intervistë kjo që ka shkaktuar reagime të shumta pasi është publikuar e plotë dhe e pa edituar. Sipas njoftimit zyrtar, rrjedhja e inçizimit karakterizohet si një te

Granit Xhaka shënon sërish një supergol

Posted: 20 Sep 2016 01:11 PM PDT

Granit Xhaka është duke kaluar një formë të shkëlqyer tek Arsenali. Mesfushori me origjinë shqiptare shënoi në fundjavë golin e parë me Arsenalin nga më shumë 30 metra largësi, ndërsa sot në mbrëmje shënoi një tjetër supergol. Këtë herë kundër Notingham Forest në përballjen e kupës. Xhaka goditi

Misteri i vendndodhjes së pilotit italian, ja ku ?fshihet? Guidi (VIDEO)

Posted: 20 Sep 2016 12:48 PM PDT

Gazetarë dhe deputetë po diskutojnë këtë mbrëmje në emision ?Studio e Hapur? të Eni Vasilit për problemin më të madh të ditëve të fundit, atë të rrëzimit të avionit në Ishëm të Durrësit. Në lidhje telefonike përballë gazetarëve të kronikës së ?News 24?, Artan Hoxha dhe Klodiana Lala, ka folur avo

BE ndau 5 milion euro për mediat, sa për qind e tyre shkuan për mediat shqiptare!?

Posted: 20 Sep 2016 12:46 PM PDT

Bashkimi Evropian ka ndarë pesë milionë euro vitin e kaluar përmes granteve të ndryshme, ndërsa më së tepërmi përmes Instrumentit për ndihmë përqasëse (IPA) në mbështetje të lirisë së shprehjes, mediave, gazetarisë investigative dhe projekteve tjera të ngjashme në Republikën e Maqedonisë. Kjo mu

Provokon gazetarja shqiptare, shfaqet live në TV me kanabis në dorë (VIDEO)

Posted: 20 Sep 2016 12:37 PM PDT

Rrëzimi i avionit në Ishëm të Durrësit ende vijon të mbetet tema më e nxehtë në vend. Kultivimi i kanabisit dhe lufta ndaj narkotikëve janë fokusi që gazetarja Eni Vasili ka zgjedhur të trajtojë në puntatën e mbrëmjes së sotme të emisionit ?Studio e Hapur?. Por Vasili është shfaqur në hyrje

Artan Hoxha: Ende nuk më kanë kthyer telefonat

Posted: 20 Sep 2016 12:35 PM PDT

Gazetari investigativ i ?News24?, Artan Hoxha i ftuar në ?Studion e Hapur? të Eni Veslit ka thënë se nuk i ka marrë telefonat që i sekuestroi Prokuroria e Krimeve të Rënda të enjten e kaluar, pas deklaratave të tij se piloti italian Guido Andrea Guidi kishte pranuar se e kishte ulur avionin në Ishëm

Kamerat kapin "fantazmën" e një vajze të re në mes të rrugës (VIDEO)

Posted: 20 Sep 2016 12:26 PM PDT

Ajo që duket si ?fantazma? e një vajze të re është kapur nga kamerat CCTV-së. Shumë janë skeptikë në lidhje me pamjet, por në video tregohet momenti kur në një rrugë kryesore gjatë natës, fantazma e një vajze të re materializohet në mes të rrugës ku kalojnë zakonisht këmbësorët tek vijat e bardha

Skandal/ Qumështi shitet me bidonë nga kazanët e plehrave (VIDEO)

Posted: 20 Sep 2016 12:25 PM PDT

Megjithëse është e ndaluar, në të gjitha tregjet e qytetit të Tiranës, ende vazhdon të shitet qumësht në shishe plastike nga banorët e fshatrave rreth kryeqyetit. Bidonat, që në shumicën e rasteve janë të deformuar nga përdorimi i shpeshtë, mblidhen nëpër koshat e plehrave dhe u shiten këtyre banorë

Aksident te "Rruga e Dibrës", makina përplas qytetarin në vijat e bardha

Posted: 20 Sep 2016 12:12 PM PDT

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme te "Rruga e Dibrës, ku një këmbësor është përplasur nga një makinë tip "Fiat", teksa po kalonte vijat e bardha. Megjithëse ende nuk dihet identiteti i të plagosurit, dëshmitarët në vendngjarje bënë me dije se ambulanca është vonuar rreth 20 minuta

Ishulli kanadez ofron punë dhe tokë për këdo që dëshiron të jetojë aty

Posted: 20 Sep 2016 12:10 PM PDT

Dyqani vendas ?Farmer?s Daughter? në fshatin Whycocomagh, ishullin kanadez të Cape Breton, ka ndërmarrë një eksperiment të ri për të luftuar rënien demografike. Dyqani u ofron atyre që dëshirojnë të transferohen aty, punë dhe parcela prej më shumë 8000 metra katrorë. Pas publikimit të njoftimit

"Guardiola nuk është i suksesshëm, gjyshi im do ta fitonte Bundesligën"

Posted: 20 Sep 2016 12:04 PM PDT

Agjenti i Yaya Toure ka vazhduar ta sulmojë trajnerin e Manchester Cityt, për të cilin është shprehur se nuk është aq i suksesshëm sa duket. Ai deklaroi se në Barcelona kishte skuadrën e bërë gati, ashtu edhe sikurse në Bayern, me të cilën skuadër dominoi në Bundesliga. Madje ai tha se me atë

Ja çfarë thotë babai i dhëndrit të mitur në Malishevë (VIDEO)

Posted: 20 Sep 2016 11:53 AM PDT

Gëzimin e madh të familjes Shala nga fshati Guncat i Malishevës, e ndërpreu disi përhapja e videos së martesës në rrjetet sociale. Martesa e të miturve Fitimit dhe Zylfijes, u prit me shumë kritika në rrjetet sociale. Megjithatë, babai i tij Fazliu, nuk është pishman për këtë martesë të hershm

Maqedonia goditet nga një tërmeti i tretë

Posted: 20 Sep 2016 11:48 AM PDT

Një tërmet i tretë ka goditur sot Maqedoninë me fuqi prej 2.7 ballësh i shkallës rihter në orën 19:37. Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë 10 kilometra larg Karbincit. Më herët në territorin Maqedonisë u regjistrua një tërmet me intensitet 2.4 ballë rreth orës 15.57, ndërsa në orën 13:20

Vrasja e Ilia Karelit, gardianë të burgut grek pranojnë dhunën

Posted: 20 Sep 2016 11:35 AM PDT

Ditën e sotme është zhvilluar në Greqi seanca gjyqësore ndaj gardianëve që torturuan deri në vdekjen shqiptarin Ilia Kareli në burgun e Nigritas. Nga 14 persona të akuzuar, vetëm dy prej tyre kanë pranuar se përdorën dhunë ndaj 42-vjeçarit shqiptar. I pari prej tyre pranoi se e kishte qëlluar

Përplasen tre makina në rrugën Gostivar-Kërçovë, dy persona në gjendje të rëndë (FOTO LAJM)

Posted: 20 Sep 2016 11:34 AM PDT

Një aksident automobilistik ka ndodhur sot në rrugën Gostivar-Kërçovë në afërsi të Novo Sellës. Mësohet se si pasojë e aksidentit dy persona ndodhen në spital në gjendje të rëdë. Njëri prej tyre (J.A.) ka frakturë në kokë. Të dy persona së pari janë pranuar në spitalin e Gostivarit dhe njëri p

Albin Kurti paralajmëron luftë në Kosovë

Posted: 20 Sep 2016 11:18 AM PDT

Ish kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, paralajmëron se çështja e Demarkacionit mund të sjell sërish luftë në Kosovë brenda 5 viteve. ?Kufiri është çështje e ndarjes së territorit. Nuk kemi tokë për të falur. Në atë tokë është derdhur gjak dhe ne s?kemi gjak për të falur. Thaçi dhe Mustafa

Rusia mohon të ketë sulmuar autokolonën me ndihma në Siri

Posted: 20 Sep 2016 11:11 AM PDT

Ministria e Mbrojtjes së Rusisë, ka hedhur poshtë raportimet se autokolonës së OKB-së që po transportonin ndihma, janë sulmuar nga avionët ushtarë rusë, duke lënë të nënkuptohet se Moska beson se militantët dhe anëtarët e Frontit al-Nusra ose Helmetat e Bardha, që janë një grup i mbrojtjes civile n

Related Posts :