Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Martohet djali i Ylli Ndroqit, ja fotot e dasm�s luksoze (FOTO LAJM)” plus 19 more

loading...

Albeu: “Martohet djali i Ylli Ndroqit, ja fotot e dasm�s luksoze (FOTO LAJM)” plus 19 more


Martohet djali i Ylli Ndroqit, ja fotot e dasm�s luksoze (FOTO LAJM)

Posted: 11 Sep 2016 02:01 PM PDT

Mbrëmjen e së shtunës u zhvillua një nga ceremonitë martesore më të përfolura të momentit. Ylli Ndroqi martoi djalin e tij Redon me Marjanën aty ku asnjë dasmë nuk është bërë ndonjëherë, në Pallatin e Kongreseve. Nuk mund të mungonin figurat më të njohura shqiptare si nga politika, gazetaria

�Brexit�/ iPhone 7 m� i shtrenjt� n� Britani se n� vendet e tjera t� BE

Posted: 11 Sep 2016 01:57 PM PDT

Me 23 Qershor, Britania votoi për të dalë nga Bashkimin Evropian. Vetëm për një periudhë të shkurtër kohore, Paundi Britanik u zhvlerësua shpejt dhe tani ka arritur nivelin më të ulët në tridhjetë vitet e tij të fundit. Kjo është pasuar edhe me ndikime në çmimet e pajisjeve teknologjike që përdor

Inter shijon fitoren e par� n� Serin� A nga golat e Icardit (VIDEO)

Posted: 11 Sep 2016 01:45 PM PDT

Pas barazimit me Palermon dhe humbjes befasuese nga Chievo Verona, Interi ka shijuar fitoren e parë në Serinë A, pasi e mposhti Pescaran si mysafirë me rezultat 2:1 në xhiron e tretë Tre golat erdhën në pjesën e dytë. Fillimisht shënuan vendasit përmes Jean-Christophe Bahebeck në minutën e 63?të.

Shkenc�tar�t: Ja �far� ndieni kur vdisni

Posted: 11 Sep 2016 01:36 PM PDT

Vdekja dhe jeta janë hulumtuar gjerësisht nga shkencëtarët përgjatë gjithë shekujve. ?Shoqëria e Kimistëve Amerikanë? ka dalë në një teori interesante duke krahasuar ndjenjën para vdekjes me ndjenjën kur shihni një film shumë të frikshëm horror, ku ata zbuluan se truri reagon në të njëjtën mënyrë në

Tmerr n� Gjermani/ i moshuari gjerman shtyp me makin� 3 f�mij� shqiptar�

Posted: 11 Sep 2016 01:27 PM PDT

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Ruhpolding të Gjermanisë, pasi një 64-vjeçar, nën drejtimin e një makine ka shtypur tre prej pesë fëmijëve të cilët po kalonin rrugën. Siç raportohet nga mediat e ndryshme gjermane, të gjithë fëmijët ishin shqiptarë. Bëhet me dije se tre fëmijët janë jashtë rr

50 persona t� l�nduar nga t�rmeti q� goditi Shkupin

Posted: 11 Sep 2016 01:21 PM PDT

Dhjetëra pacientë janë trajtuar ditën e sotme në spitalin e Shkupit ?8 Shtatori?, pas tërmetit të fuqishëm që goditi Shkupin me intesitet prej 5.3 shkallëve të Rihterit. Mjekët nga spitali informojnë se ende po bëhen kontrollet e nevojshme e një pjese të pacientëve për të përcaktuar lëndimet, njo

Flamurtari shkat�rron Luft�tarin n� Vlor� (VIDEO)

Posted: 11 Sep 2016 12:59 PM PDT

Flamurtari ka shënuar goleadën e parë të këtij sezoni në Kategorinë Superiore, duke mundur me rezultatin e thellë 5¬0 Luftëtarin në Vlorë. Skuadra e Maganit, e ka fituar me lehtësi këtë ndeshje duke shfrytëzuar çdo pasiguri të skuadrës mike për të dërguar topin në rrjetë. Golat e shpejtë të

Familja q� jetonte n� tend� b�het me sht�pi nat�n e Kurban Bajramit (VIDEO)

Posted: 11 Sep 2016 12:56 PM PDT

Nuk është lehtë që burrat në moshë të derdhin lot. Mirëpo, Mehmet Ymerit i ka ndodhur diçka e mirë, ndaj vështirët t'i kontrollonte emocionet: atij sot iu dorëzuan çelësat e shtëpisë së re. Deri të dielën, bashkë me familjen ai kishte jetuar në dy tenda. I biri i tij, Selimi, ende nuk beson se fa

Tabaku: Opozita po i jep nj� m�sim t� mir� mazhoranc�s

Posted: 11 Sep 2016 12:50 PM PDT

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, ka folur për mediat në lidhje me zgjedhjet që po mbahen në Dibër. ?Të dhënat deri tani tregojnë se Shehu është fitues. Opozita po i jep mësim shumë të mirë mazhorancës. Për incidentet, thirrje Prokurorisë të nisë hetimet. Të identifikohen të gjitha ato që kemi d

E moshuara: M� dhan� 20 mij� lek� q� t� votoja Muharrem Ram�n (VIDEO)

Posted: 11 Sep 2016 12:40 PM PDT

Rahim Etemi vëzhgues nga radhët e PD-së në qendrën 11/00 në Maqellarë akuzon kryetaren e këshillit bashkiak të Dibrës, Lule Dani, duke thënë se ka ushtruar presion duke detyruar një të moshuar të votojë për kandidatin e Partisë Socialiste. Gazetari i ?News24? në Dibër, Enver Doçi, ka tentuar të m

Regjistrohen l�kundje t� tjera n� Maqedoni

Posted: 11 Sep 2016 12:36 PM PDT

Lëkundje të tjera të tokës janë regjistruar në rajonin e Shkupit, këtë herë 3.9 ballë të shkallës Rihter. Kjo është goditja e radhës kur që nga mëngjesi deri më tani Shkupin dhe qytetet tjera e kanë goditur edhe 3 lëkundje të tjera tërmeti. Pasdite në Shkup janë regjistruar katër zjarre të s

Meta vizit� zyrtare n� Lond�r, i ftuar nga Parlamenti britanik

Posted: 11 Sep 2016 12:32 PM PDT

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ndodhet në Londër për një vizitë zyrtare, i ftuar nga Parlamenti britanik. Meta shoqërohet në këtë vizitë zyrtare nga deputetja socialiste, Arta Dade dhe ai demokrat, Gert Bogdani. Gjatë ndalimit në kryeqytetin britanik, kryeparlamentari shqiptar do të zhvillojë

Mesh� p�r Sh�n Terez�n n� Shkup

Posted: 11 Sep 2016 12:19 PM PDT

Në sheshin qendror të Shkupit sot u mbajt një meshë kushtuar shenjtërimit të Nënë Terezës. Meshën e drejtoi kardinali Vinko Puliç. Autoritetet maqedonase krenohen me origjinën nga Shkupi të Nënë Terezës, ku ajo ka lindur, ndonëse asnjëherë nuk e zënë në gojë përkatësinë etnike të saj. Në Shkup

Vrau me thik� shqiptarin azilk�rkues, d�nohet me vet�m 5 vite burg

Posted: 11 Sep 2016 12:18 PM PDT

Një shqiptar 29-vjeçar, i cili kishte vrarë me thikë një shqiptar tjetër 34-vjeçar, është dënuar me pesë vjet burg. Lajmin e kanë bërë të ditur mediat gjermane. Ai e ka goditur 13 herë me thikë bashkëpatriotin e tij. Të dy shqiptarët ishin azilkërkues. Ende nuk dihen motivet e kësaj ngjarje, ndër

Hapin dhurat�n e martes�s mbas 9 vitesh, ja �far� zbulojn� (FOTO)

Posted: 11 Sep 2016 12:07 PM PDT

Pritën më shumë se 9 vite për të hapur një dhuratë të dhuruar ditën e dasmën. Çifti është martuar më 1 shtator të vitit 2007 dhe që prej asaj kohe nuk e hapën dhuratë që u kishte bërë halla e tyre dhe kishte shkruar që të mos e hapnin atë nëse nuk ndodhte ndonjë grindje midis tyre. Sigurisht

Balla: Basha t� pranoj� rezultatin

Posted: 11 Sep 2016 11:49 AM PDT

Taulant Balla në një lidhje direkte nga Dibra, për News 24 ka deklaruar se zgjedhjet në Dibër ishin më të rregullta se sa ato të zhvilluara në Tiranë. ?Procesi i zgjedhjeve të zhvilluara sot në Dibër ishte më i rregullt se ato të zhvilluara në Tiranë. Unë nuk jam këtu për të shpallur rezultatin

Wenger flet p�r Shkodran Mustafin

Posted: 11 Sep 2016 11:45 AM PDT

Arsene Wenger ka deklaruar se Mustafi dhe Lucas ishin paksa të nervozuar për debutimin e tyre me Arsenalin në Premierligë Mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi dhe transferimi tjetër i Arsenalit, Lucas Perez, debutuan për ?Topçinjtë? të shtunën në fitoren prej 2:1 ndaj Southampton. Dy lojtarët bë

Nuk i hapet parashuta/ Shtatshkurtra 49-vje�are bie nga 4600 metra lart�si (VIDEO)

Posted: 11 Sep 2016 11:45 AM PDT

Një parashutiste që humbi jetën pasi parashuta pati disa probleme dhe nuk u hap, vdiq duke bërë atë që donte më shumë. Pamela Gower mori plagë të rënda pasi bëri një ulje fatale në një makinë të parkuar, ditën e djeshme. Një dëshmitar okular përshkroi se si Gower mbeti e varur në litarët pasi

Kroacia voton/ Sondazhet: Asnj� fitues i qart�

Posted: 11 Sep 2016 11:21 AM PDT

Nga ora 8:00 e mëngjesit deri në orën 19:00 kroatët kanë hedhur votën e tyre për qeverinë e re. Sipas sondazheve të fundit, asnjë prej partive nuk do të arrijë të krijojë e vetme qeverinë, teksa fati i kroatëve mbetet sërish në dorë të partive te vogla. Këto janë zgjedhjet e dyta në vend, pas

KQZ: Ja ecuria e procesit t� votimit dhe sa ishte pjes�marrja

Posted: 11 Sep 2016 11:17 AM PDT

Në orën 19:00 qendrat e votimit në Dibër nisën të mbyllen, dhe pak minuta më pas zyrtarisht njoftua se u mbyll procesi i votimit KQZ doli në një deklaratë për mediat pak pas orarit zyrtar të mbylljes së qendrave të votimit, ku njoftoi edhe pjesëmarrjen sipas QV-ve dhe gjininë. Sipas Komisionit

Related Posts :