Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Napoli mund Bolognan (VIDEO)” plus 19 more

loading...

Albeu: “Napoli mund Bolognan (VIDEO)” plus 19 more


Napoli mund Bolognan (VIDEO)

Posted: 17 Sep 2016 02:09 PM PDT

Napoli ka marrë tri pikë në xhiron e katërt në Serie A pasi mposhti në shtëpi Bolognan me rezultat 3:1. Në këtë ndeshje shkëlqeu transferimi i ri, Arkadiusz Milik, i cili shënoi dy gola (67? dhe 78?), derisa golin tjetër e shënoi Jose Maria Callejon (14?). /Albeu.com/

Matteo Renzi zem�rohet me Evrop�n

Posted: 17 Sep 2016 02:01 PM PDT

Kryeministri italian, Matteo Renzi shfaqi një mospëlqim këtë fundjavë kundrejt një Evrope që e gjykon shumë të ndrojtur përballë sfidave të emigracionit dhe rritjes ekonomike, dy çështje të ndjeshme për italianët. ?Nuk besoj se është e drejtë që Italia të bëjë sikur s?ka ndodhur gjë ndërsa gjërat

Vdekja e n�n�s me f�mij�n, ndalohen 2 mjek� t� maternitetit

Posted: 17 Sep 2016 02:00 PM PDT

Të blutë e Tiranës me urdhër të prokurorisë kanë ndaluar dy mjekë të maternitetit 'Koço Glozheni' pasi po hetohen për vdekjen e nënës 35-vjeçare së bashku me fëmijën para dy ditësh në Tiranë. Mjekët e ndaluar janë Helidon Klosi dhe Dritan Decka. Aida Çajka ndërroi jetë dje në maternitet së bash

Aksident tragjik/ Makina hyn mes tuf�s s� deleve dhe p�rplas fatalisht �obanin

Posted: 17 Sep 2016 01:47 PM PDT

Një aksident i rëndë ka ndodhur në dalje të fshatit Shkallë në Konispol gjatë mbrëmjes së sotme. Sipas burimeve, një automjet është futur në mes të një tufe delesh që ishin në rrugë dhe ka përplasur disa syresh, por edhe çobanin. Ky i fundit ka gjetur vdekjen nga përplasja. Ai është Ilia Puri

Protesta n� t� gjith� Evrop�n kund�r paktit tregtar BE-SHBA (FOTO)

Posted: 17 Sep 2016 01:43 PM PDT

Marrëveshja e tregtisë mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian po kundërshtohet ashpër nga shumë vende të unionit. Sot rreth 320 mijë njerëz kanë protestuar në qytete të ndryshme të Gjermanisë, Austrisë dhe Suedisë. Sipas protestuesve, marrëveshja e Investimeve të partne

Qytetari "i ngre z�rin", Rama: Mustaqet nuk na b�jn� m� t� fort� (VIDEO)

Posted: 17 Sep 2016 01:26 PM PDT

Kryeministri i vendit, Edi Rama gjatë ditës së sotme ishte në Pukë, ku shpërndahu legalizime për banorët. Në këtë takim me banorë, Rama nuk kurseu as batutat. Gjatë shpërndarjes së certifikatave të pronësisë, një qytetar nisi të fliste nga vendi duke u ankuar për infrastrukturën e zonës. Ram

10 foto q� flasin m� shum� se fjal�t (FOTO)

Posted: 17 Sep 2016 01:13 PM PDT

A keni shikuar ndonjëherë një fotografi duke menduar një histori të jetës? Ndonjëherë , fotografitë mund të përcjellin ndjenja të fuqishme, duke ju prekur në shpirt dhe në mendje. Fotot e mësipërme flasin më shumë se çdo fjalë për situata që ndërtojnë jetën tonë çdo ditë. /albeu.com/

Vritet n� Siri ministri i Informacionit t� ISIS-it

Posted: 17 Sep 2016 12:59 PM PDT

Pentagoni ka deklaruar që në një sulm ajror nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka mbetur i vdekur një nga liderët më të lartë të Shtetit Islamik, Wa?il Adil Hasan Salman al-Fayad, në Siri. I njohur si ?Dr Wa?il? ai ka bërë mbikëqyrjen dhe prodhimin e videove të cilat kanë paraqitur ekzekutime të

Aksident i r�nd� n� Fush�- Kruj�, dy persona n� rrezik

Posted: 17 Sep 2016 12:51 PM PDT

Dy persona kanë mbetur të plagosur rëndë nga një aksident në aksin rrugor Fushë- Krujë- Rinas. Bëhet fjalë për një Volkswagen me targa AA 423 LB me drejtues Lulëzim Lokën 30-vjeç, ndërsa tjetra 'Sharon' AA 089 NC me drejtues Besmir Kasmin. Dy makinat janë përplasur te Ura e Gjolës, njëra ka pë

Alarm n� Florida/ 980 mln litra l�ng radioaktiv derdhet n� burimin e ujit t� pijsh�m (VIDEO)

Posted: 17 Sep 2016 12:38 PM PDT

Një gropë e madhe është hapur në një fushë pranë një fabrike plehrash në SHBA, duke shkaktuar rrjedhjen e rreth 980 mln litrave uji radioaktiv në një prej burimeve të mëdha të ujit të pijshëm në Florida. Gropa e cila ka një diametër prej 14 metrash ishte hapur poshtë një impianti fertilizuesish k

�Hashim Tha�i sponsorizon shkrime kund�r Ram�s�

Posted: 17 Sep 2016 12:37 PM PDT

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar pas postimit të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, i cili lëshoi kritika mbi protestat e sotme të studentëve te kisha në kampusin e UP-së. Ahmeti shkruan se ?nuk duhet lejuar që ky njeri dhe ekzistenca e tij të lë pasoja për shtetin tonë?. ?Has

Gjykata e d�non p�r grabitje n� Itali, shqiptari rezulton i vrar� n� Vlor�

Posted: 17 Sep 2016 12:22 PM PDT

Gjykata e Akuilës ka dënuar dy shqiptarë për grabitje me dhunë me nga 10 vjet burg. Bëhet fjalë për një grabitje dhe sulm fizik ndaj një 50¬-vjeçareje italiane, e cila u sulmua kur po tërhiqte paratë në një bankomat. Sipas burimeve bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur në shkurt të vitit 2013 dhe i

Dy stjuardesa shqiptare mes m� t� bukurave n� bot� (Foto)

Posted: 17 Sep 2016 12:07 PM PDT

Blogeri ?A Fly Guy? ka grumbulluar një seri fotosh të stjuardesave më të bukura në botë, ku mes tyre janë edhe dy shqiptare: njëra bjonde dhe tjetra brune. Ai thotë se ka mbledhur foto nga gjysmë milioni stjuardesa nga 49 vende të botës dhe ka përzgjedhur 60 prej tyre, mes të cilave edhe një foto

Goli i Xhak�s �mendi t� gjith�, edhe..Bellerinin (VIDEO)

Posted: 17 Sep 2016 12:05 PM PDT

Hector Bellerin është shtangur me supergolin e Granit Xhakës. Arsenali mori fitoren e tretë me radhë në Premierligë pasi mposhti 4:1 Hull Cityn. Mbrojtësi spanjoll, Hector Bellerin, është shprehur i lumtur me paraqitjen e bashkëlojatrëve dhe supergolin e Xhakës. ?Paraqitje fantastike nga djelm

Agostineli: Duhet ende t� p�rmir�sohemi

Posted: 17 Sep 2016 11:58 AM PDT

Trajneri i Skënderbeut, Andrea Agostineli, është shprehur i kënaqur që pas 3 javësh kampionat skuadra ka grumbulluar pikë të plota. Ai thekson se është e rëndësishme që ekipi nuk po gabon në rezultat dhe kjo gjë do ta ndihmojë të rrisë lojën e bukur në vazhdim. ?Jemi shumë të lumtur dhe kjo është

Ajo l� Norvegjin� p�r t� jetuar m� t� dashurin n� Tiran�, por ja �far� i ndodh

Posted: 17 Sep 2016 11:42 AM PDT

Një e re ka lënë Norvegjinë për të jetuar me njeriun që dashuronte në Tiranë, por, fati nuk ka qenë më të pasi ajo ka rënë pre e dhunës së tij. Burime zyrtare nga policia kanë bërë të ditur se një ditë më parë u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, për 27-vjeçarin I.K, ba

Qielli n� flak�/ Fenomen i rrall� natyror n� Shkup dhe Tetov� (FOTO)

Posted: 17 Sep 2016 11:39 AM PDT

Një fenomen i rrallë natyror ka ndodhur pak para perëndimit në Maqedoni që ka shqetësuar qytetarët. Pak kohë para perëndimit të diellit qielli në Tetovë ka marrë ?flakë? gjë që ka mobilizuar qytetarët për ta dokumentuar pasi asnjëherë nuk ka ndodhur një gjë e tillë më parë. Fenomeni i shfaqjes

�Aid�n dhe �ngj�llin e saj i vrau indiferenca dhe urgjenca shpartallin�

Posted: 17 Sep 2016 11:32 AM PDT

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar nëpërmjet një statusi në FB ku i bën thirrje Prokurorisë së Tiranës që të veprojë për vdekjen e nënës shtatzënë Aida Çajka dhe fëmijës së saj në maternitetin ?Koço Gliozheni?. Berisha i ka shprehur ngushëllimet familjes për humbjen dhe akuzon shërbimin shë

�Tuna shkak i sherrit mes Cozman dhe Noizy�

Posted: 17 Sep 2016 11:23 AM PDT

Sherri mes Cozman dhe Noizy-t ka qenë i paralajmëruar. ?Cozman e ka kërcënuar që pas deklaratës që ai bëri se kishte pasur një marrëdhënie me Tunën?, është kjo ajo që thonë miqtë nga Tirana të reperit të mirënjohur. Sipas tyre, Cozman i kishte dërguar disa herë mesazhe Noizy-t që të mos dukej

Shp�rthen drejtoresha e "Ko�o Glozhenit": Rasti i Aid�s 1 n� 1 milion�

Posted: 17 Sep 2016 11:15 AM PDT

Diagnoza nga e cila humbi jetën 35-vjeçarja Aida Cakaj, në muajin e nëntë të shtatzënisë është shumë e vështirë për tu zbuluar në fazën e hershme të saj, aq më tepër në gratë shtatzëna. Aida dhe fëmija i saj në bark humbi jetën dje në maternitetin ?Koço Glozheni? dhe sipas mjekëve shkaku i vdek

Related Posts :