Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Obama reagon ndaj deklaratave të Trump për njerëzit me ngjyrë” plus 19 more

loading...

Albeu: “Obama reagon ndaj deklaratave të Trump për njerëzit me ngjyrë” plus 19 more


Obama reagon ndaj deklaratave të Trump për njerëzit me ngjyrë

Posted: 23 Sep 2016 01:40 PM PDT

Presidenti amerikan, Barack Obama ka kritikuar kandidatin republikan për president, Donald Trump, i cili në fillim të javës ka thënë se njerëzit me ngjyrë në Amerikë nuk kanë qenë kurrë më keq se tani. ?Edhe një tetë vjeçar mund të na tregojë që skllavëria nuk ishte e mirë për njerëzit me ngjyrë?

Duka: Cana i mirëpritur në pankinën e Kombëtares Shqiptare

Posted: 23 Sep 2016 01:25 PM PDT

Armando Duka i ka hapur derën Lorik Canës për në pankinën e kombëtares së futbollit shqiptar, por pa folur konkretisht nëse kjo prek postin e Gianni de Biasit. Duka në një intervistë për Top-Channel ka treguar sesi Cana dëshiron ende të luajë futboll. Por pavarësisht kësaj, me licencën e sapomarr

Një person lëviz me një kufomë në rrugët e Tiranës (VIDEO)

Posted: 23 Sep 2016 01:16 PM PDT

Në një video që është publikuar këtë pasdite nga ?Jeta Osh Qef? shfaqen pamje tipike të një skenë filmi horror. Një person lëviz në rrugët e Tiranës me një karrocë në të cilën ka një kufomë. Nuk dihet nëse është ndonjë punonjës i ndonjë agjencie funerale, apo i afërm i të vdekurit, por skena k

Cozman rrëfen se si ndodhi përleshja me Noizyn: Ishim 2 me 15

Posted: 23 Sep 2016 12:45 PM PDT

Ylli i Babastars, Cozman, ka folur për herë të parë në lidhje me incidentin e përleshjes me Noizyn dhe grupin e tij, i cili mori një vëmendje të jashtëzakonshme në media. Cozman publikisht pranoi se u përlesh me grupin e Noizyt, por vetëm pasi u provokua nga ta. Sipas reperit, ai ishte në kont

Njihuni me Sofinë e radhës të Arjan Çanit (FOTO)

Posted: 23 Sep 2016 12:38 PM PDT

Mesa duket Çani nuk po bie rehat me Sofinë e emisionit të tij, Zonë e Lirë. Edhe këtë emision Sofia ka ndryshuar fytyrë. Vajza e re ?Sofi?, është bionde, si të gjitha ?Sofitë? e tjera. Ajo quhet Lori Danaj dhe është modele. Lori ka qenë gjithashtu edhe imazh i ?Pierre Cardin? . /albeu.com

Skivi flet për sherrin me Noizyn: Ata e nisën të parët

Posted: 23 Sep 2016 12:30 PM PDT

Reperi i Babastars, Skivi, ka vendosur të thyej heshtjen duke folur për herë të parë për incidentin me Noizyn, duke thënë se grupi i këtij të fundit ka nisur incidentin. Skivi ka folur për incidentin se si ndodhi ngjarja dhe këtë ai e bëri në një lidhje direkte me Cozmanin për Top Show në Top Cha

Valeri tall Luana Vjollcën dhe Getoarin (Foto)

Posted: 23 Sep 2016 12:23 PM PDT

Valeri tashmë është një nga opinionistët e "Top Show Magazine" për këtë sezon. Ish-banori i "Big Brother Albania", Valer Kolnikaj ka postuar në Instagram, një foto ku ndodhet së bashku me Sara Kapon, vajzën e Ema Andreas. Ai mban në dorë një libër mbrapsht, njësoj siç ?lexonte? disa ditë më pa

Polici gjobit X5-n, plas sherri me dy kuksianët (VIDEO)

Posted: 23 Sep 2016 12:22 PM PDT

Një ngjarje aspak e këndshme ka ndodhur në qendër të qytetit të Kukësit, ku dy kuksianë kanë rrahur dhe kërcënuar një polic rrugor, pasi ky i fundit ka tentuar t?ju vendosë gjobë për bllokim rruge automjetit të tyre BMW X5, shkruan ?Jeta Osh Qejf?. Menjëherë pasi shikojnë policin rrugor, dy të ri

"Mourinho do të rikthejë Unitedin aty ku e ka vendin"

Posted: 23 Sep 2016 12:15 PM PDT

Tre humbjet me radhë në stolin e Manchester Unitedit, kanë lëkundur paksa karrigen e trajnerit portugez, Jose Mourinho. E megjithatë, bashkëkombësi i tij, Deco, është i bindur se ish trajneri i Chelseat është njeriu i duhur për ta rikthyer Unitedin aty ku e ka vendin. ?Mourinho do ta rikthejë

Sondazhet në SHBA/ Clinton kryeson me 48% kundrejt Trump

Posted: 23 Sep 2016 12:08 PM PDT

Nga sondazhet e kryera mbas debatit të parë midis kandidatëve, Hillary Clinton, kandidatja demokrate për presidente të Shteteve të Bashkuara të Amerikës kryeson me një diferencë prej 7% krahasuar me kundërshtarin e saj Donald Trump. Clinton kryeson me 48% përballë Donalt Trump me 41 %. ?Ju nuk

Berisha sulmon Ramën, e krahason me personazhin e "Oktapodit" (FOTOT)

Posted: 23 Sep 2016 12:01 PM PDT

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar një fotomontazh në faqen e tij në Facebook, ku shihet Edi Rama dhe personazhi i njohur i filmit ?Oktapodi?. ?Edi Karidi? shkruhet në diçiturën e fotos, duke luajtur kështu jo vetëm me bashkimin e dy imazheve të kryeministrit Rama me aktorin italian, Remo G

Rrahja e biznesmenit libanez/ Ja çfarë thotë i ashtuquajturi "kositësi i barit"

Posted: 23 Sep 2016 11:50 AM PDT

71-vjeçari Pal Seçuni, njeriu të cilit iu vendos epiteti i ?kositësit të barit?, e konsideron veten aksidentalisht të kthyer në qendër të vëmendjes, pasi, siç thotë, ai është pronar me tokë të trashëguar nga të parët. ?Trashëgoj pronën e babait. Më ka nxjerrë kositës, ku di unë? Ku më ka parë ai?

Njihuni me hardhucën që ngjan me Spiderman (FOTO)

Posted: 23 Sep 2016 11:42 AM PDT

Kjo hardhucë me lëkurën ngjyrë të kuqe dhe të kaltër, lehtë mund të ngatërrohet me heroin e librave të animuar ?Njeriu Merimangë? (Spider-Man). Kjo hardhucë me pamje si të Spider-Man është në fakt një hardhucë mashkull, që u vërejt nga një fotograf në Kenia. Jennifer Gold, 64 vjeç, e fotografo

Tahiri: Javën e ardhshme Kosova bëhet me kod telefonik

Posted: 23 Sep 2016 11:40 AM PDT

Ministrja për Dialogun në Kosovë, Edita Tahiri ka deklaruar se BE-ja ka vendosur që javën e ardhshme të mbahen bisedime tre ditore mes Kosovës dhe Serbisë. Ajo thotë se BE-ja i ka vënë kusht Serbisë që kjo e fundit të dërgojë letër te ITU ku pajtohet për të mos penguar Kosovën në marrjen e kodit

Sulmet ajrore mbi Alepo/ 80 të vdekur, mes tyre shumë fëmijë

Posted: 23 Sep 2016 11:27 AM PDT

Të paktën 80 persona, duke përfshirë kwtu shumë fëmijë, janë vrarë në dhjetëra sulme ajrore nga forcat qeveritare sot në Alepo të Sirisë dhe në provincën e saj. Observatori Kombëtar për të Drejtat e Njeriut në Siri (Ondus) njofton se në një nga këto sulme, në fshatin Beshqati, në perëndim të Ale

Spitali i Burrelit pa gjinekolog, fëmija vjen në jetë në "Rrugën e Kombit"

Posted: 23 Sep 2016 11:20 AM PDT

Skandalet në vendin tonë nuk kanë të mbaruar. Këtë herë, një nënë lindi fëmijën e saj në Rrugën e Kombit, pasi për shkak të mungesës së një gjinekologu në spitalin e Burrelit, ajo u nis me autoambulancë drejt Tiranës. Mirëpo koha nuk priti aq gjatë dhe foshnja erdhi në jetë në mes të rrugës. Nëna

Ja çfarë thotë Enca për Kanabis-in (FOTO)

Posted: 23 Sep 2016 11:09 AM PDT

Këngëtarja Enca Haxhia ka publikuar në rrjetin social ?SnapChat? një foto ku shfaqet e veshur me një bluzë, në të cilën është stampuar një foto e kanabisit. ?Nëse po e vesh këtë bluzë, nuk do të thotë se e pi atë, gjithashtu nuk do të thotë se nuk e pi...do të thotë asgjë,?-shkruan Enca. Ajo

Zyrtare/ Veseli më në fund mund të luajë me Empolin

Posted: 23 Sep 2016 11:03 AM PDT

Skuadra italiane tashmë zyrtarisht ka njoftuar se ka nënshkruar kontratë me mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Frederik Veseli. 23 vjeçari ka nënshkruar kontratë me Empolin deri më 30 qershor të vitit 2018. Kontrata mes klubit dhe lojtarit nuk ishte nënshkruar deri më tani pasi Veseli nuk e ki

Të tjerë avionë ?droge? në periferitë e Tiranës?

Posted: 23 Sep 2016 10:53 AM PDT

Ende pa përfunduar hetimet në lidhje me rrëzimin e avionit italian në Ishëm të Durrësit, të enjten e kaluar, të tjera dyshime shtohen nëse në vend vazhdon trafiku i drogës me avionë. ?Jeta Osh Qef? ka publikuar foto dhe pamje të dy rasteve të ndryshme në Tiranë, ku vihen re, dy avionë të vegjël d

AKR: S?ka koalicion me PDK-në

Posted: 23 Sep 2016 10:43 AM PDT

Aleanca Kosova e Re(AKR) ka bërë të ditur se nuk ka një koalicion të mundshëm me Partinë Demokratike të Kosovës(PDK) dhe ka shprehur se nuk do të bëjë asnjëherë koalicion me PDK-në. "Aleanca Kosova e Re, përgënjeshtron edhe njëherë shpifjet nga disa mediume të caktuara lidhur me Aleancën Kosova e

Related Posts :