Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “P�r�arje n� koalicionin PS-LSI?! Ja �far� thot� ministri Manjani” plus 19 more

loading...

Albeu: “P�r�arje n� koalicionin PS-LSI?! Ja �far� thot� ministri Manjani” plus 19 more


P�r�arje n� koalicionin PS-LSI?! Ja �far� thot� ministri Manjani

Posted: 14 Sep 2016 02:16 PM PDT

Ministri Manjani ka folur në fund të intervistës dhe për marrëdhënien mes koalicionit qeverisës. Manjani ka thënë se ka pranuar se jo çdo gjë ecën mirë mes PS dhe LSI, por se nuk i takona tij të flasë për këtë. Ndërsa nuk ka pohuar ndryshimet në qeveri. ?Në aleancë me PS nga marrëveshja e

Gabimet n� baterin� e Note 7 jan� shkaktuar q� n� prodhim

Posted: 14 Sep 2016 02:15 PM PDT

Galaxy Note 7 ka qenë në titujt kryesorë të lajmeve teknologjike kohëve të fundit për shkak të tërheqjes së pajisjes si pasojë e disa njësive që kanë marrë flakë. Problemi i shkaktuar nga bateria, nuk i ka prekur të gjitha pajisjet. Tani, Samsung ka zbuluar se problemi i baterisë në pajisje k

Kampioni e nis me fitore (VIDEO)

Posted: 14 Sep 2016 01:55 PM PDT

Real Madrdi ka fituar Sportingut të Lisbonës me rezultat 2-1. Qe një ndeshje e hapur, ku mysafirët befasuan me paraqitjen e tyre të mirë. Goli i parë në këtë takim erdhi në 48-të nga Bruno Cesar, pas një asistimi nga Ruiz. Atëherë kur menduan se mysafirët do të largoheshin me tre pikë, në ske

A e parashikoi Noizy p�rleshjen nj� muaj m� par� (Foto)

Posted: 14 Sep 2016 01:50 PM PDT

Mbrëmë mori një plumb dhe pas trajtimit që mori në Qendrën Klinike Universitare, Noizy vazhdoj jetën e tij të përditshme. Por konflikti i djeshëm me armë zjarri i cili i terrorizoi jo vetëm kryeqytetasit, nuk ishte i rastësishëm, shkruan Kolona.al. Duket se ka qenë Noizy që kishte planifikuar

Juventus barazon pa gola me Sevillan (VIDEO)

Posted: 14 Sep 2016 01:47 PM PDT

Skuadra italiane Juventus nuk e ka nisur shumë mirë edicionin e ri në Ligën e Kampionëve, pasi ka barazuar pa gola me Sevillan. Sevilla ka luajtur më mirë në pjesën e parë, por Juventus ka pasur shumë raste të mira dhe ka mundur të fitoi në pjesën e dytë. Në ndeshjen tjetër të Grupit H, Lyon k

Fiton City, shk�lqen Aguero (VIDEO)

Posted: 14 Sep 2016 01:40 PM PDT

Skuadra e Manchester Cityt e ka nisur furishëm edicionin e ri në Ligën e Kampionëve, pasi në stadiumin e saj ka mposhtur 4:0 Borussia Monchengladbach. Më i miri në këtë ndeshje ishte Sergio Aguero, i cili shënoi het trik kundër skuadrës gjermane, ndërsa golin tjetër e shënoi Ihenacho. Pas kësa

�iljeta nuk ka b�r� �operacion� vet�m gjoksin, por edhe... (FOTO LAJM)

Posted: 14 Sep 2016 01:30 PM PDT

U komentua shumë pas operacionit për zvogëlimin e gjoksit kur vetë këngëtarja e bëri të ditur këtë gjë. Çiljeta Xhilaga njihet si një ndër personazhet pa komplekse dhe që gjithnjë pranon edhe të ?metat? që mund të ketë apo ndërhyrjet estetike që ka bërë. Por mesa duket ajo nuk i ka rezistuar tun

Tre t� ndaluarit u paguan p�r rrahjen e biznesmenit libanez

Posted: 14 Sep 2016 01:09 PM PDT

Policia e Durrësit ka ndaluar tre persona të cilët dyshohen se kanë rrahur dhe kërcënuar me jetë biznesmenin libanez, Fadi Mitri pak ditë më parë në Rinas. Sipas burimeve bëhet me dije se ata janë dërguar në Tiranë, për t?u marrë në pyetje për ngjarjen. Emrat e tyre jane: Skënder Krahja, Land

Atleti invalid fiton 2 medalje ari n� dy sporte t� ndryshme

Posted: 14 Sep 2016 01:02 PM PDT

Atleti australian Dylan Alcoot mund të festojë për së dyti pasi fitoi medaljen e dytë të artë në Paralimpiket e Rios në dy sporte të ndryshme. Alcott fitoi në finalen double në tenisin për meshkuj të martën bashkë me partnerin Heath Davidson, duke mundur kundërshtarët amerikanë. 8 vite më parë

Juncker propozon seli ushtarake p�r Evrop�n

Posted: 14 Sep 2016 12:52 PM PDT

Bashkimi Evropian ka nevojë për një seli ushtarake, për të pasur mundësi të punojë drejt një force të përbashkët ushtarake. Kështu është shprehur presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker përpara europarlamentarëve në Strasburg. Ai tha se mungesa e një ?strukture të përhershme? rezult

�Veseli ka sjell energji t� re�

Posted: 14 Sep 2016 12:51 PM PDT

Nënkryetari më i ri i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili që është njëkohësisht edhe shef i stafit të kryeparlamentarit Kadri Veseli ka deklaruar se Partia Demokratike e Kosovës dhe lideri i ri i saj po fuqizohen dhe po sjellin energji të reja. Ismaili i cili ka marrë detyrën e nënkryeta

Labinot Tahiri mbledh 200 mij� euro p�r sh�rimin e 3-vje�arit (VIDEO)

Posted: 14 Sep 2016 12:35 PM PDT

Falë iniciativës së këngëtarit të mirënjohur Labinot Tahiri, është siguruar shuma e kërkuar për shërimin e një vogëlushi 3- vjeçar. Besim Kurtolli nga Podujeva ka probleme të mëdha shëndetësore dhe ka nevojë për transplant të veshkave. Shumë njerëz me vullnet të mirë kanë kontribuar me shuma t

�Higuain vlen 90 milion� euro, Ronaldo sulmuesi m� i mir� n� histori�

Posted: 14 Sep 2016 12:30 PM PDT

Sulmuesi i Interit, Mauro Icardi beson se Juventus kishte të drejtë kur pagoi 90 milionë euro për Gonzalo Higuain, pasi ai shënoi 36 gola edicionin e kaluar. ?Higuain vlen aq sa Juventus pagoi për të, pasi shënoi 36 gola edicionin e kaluar?, tha Icardi për mediat italiane. Argjentinasi po asht

I arrestuari tenton t� arratiset duke u hedhur nga dritarja e komisariatit (VIDEO)

Posted: 14 Sep 2016 12:15 PM PDT

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur para pak minutash në Komisariatin e Policisë Sarandë. Sipas dëshmitarëve, bëhet e ditur se një person, identiteti i të cilit nuk dihet, tentoi të arratisej duke u hedhur nga dritarja e komisariatit. Por me sa duket nuk i bëri mirë llogaritë dhe u dëmtua keq

Shkup/ Mbi 100 t�rmete vet�m n� tri dit�

Posted: 14 Sep 2016 12:02 PM PDT

Seria e tërmeteve në rajonin e Shkupit po vazhdon ende teksa lëkundja e fundit ka ndodhur sot edhe pse ka qenë më e dobët se ato të 3 ditëve më parë. Këto lëkundje i kanë nxjerrë sërish njerëzit në rrugë dhe në parqe. Të larguar nga banesat dhe vendet e punës ata thonë se ende frikësohen nga

Herrmann faj�son Merkel p�r celul�n terroriste n� Bavari

Posted: 14 Sep 2016 11:47 AM PDT

Ministri i Brendshëm i Bavarisë, Joachim Herrmann fajësoi kancelaren gjermane, Angela Merkel për praninë e një celule terroriste islamike në Gjermani, si pasojë e politikës së dyerve të hapura për refugjatët, një ditë pasi janë arrestuar tre të dyshuar të Shtetit Islamik të paraqitur si azilkërkues.

Horror n� trenin italian, shqiptar�t rrahin dhe kafshojn� n� tren gruan shtatz�n�

Posted: 14 Sep 2016 11:40 AM PDT

Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur në një tren të Italisë, ku protagonistë janë dy shqiptarë. Bëhet me dije se dy 23-vjeçarët kanë dhunuar një grua shtatzënë 8-muajshe e gjysmë. Bëhet fjalë për 28-vjeçaren nigeriane, e cila ka qenë duke udhëtuar me trenin e linjës Milano-Venecia dhe po fliste në

�Shi� pellushash p�r f�mij�t e s�mur� (VIDEO)

Posted: 14 Sep 2016 11:29 AM PDT

Një ndeshje futbolli që po zhvillohej në Amerikë nuk kishte në tribunë thjesht mbështetës të skuadrave si zakonisht. Të ftuar nderi gjatë kësaj ndeshjeje ishin një grup fëmijësh, të gjithë pacientë në një spital pediatrik. Organizatorët i kishin paralajmëruar tifozët për të ftuarit e nderit kë

E trisht�/ Ja letra emocionuese q� 18-vje�ari i vrar� n� Pogradec ia kushtoi n�n�s

Posted: 14 Sep 2016 11:15 AM PDT

18-vjeçari Fabio Hila, që u vra ditën e djeshme në Pogradec nga një bashkëmoshatar i tij për shkak të një konflikt ku në mes ishte një femër, në një status të gjatë në Facebook, shprehet i penduar para nënës për shqetësimet që i ka sjellë asaj. Hila shkruan se nuk është djali ideal, por do të jet

�Shqiptar�t nuk mund t� privohen nga shqipja�

Posted: 14 Sep 2016 11:03 AM PDT

?Shqiptarët nuk duhet të privohen nga e drejta e përdorimit të gjuhës shqipe, përkundrazi ata duhet të gëzojnë këtë të drejtë si në arsim ashtu edhe gjatë komunikimit me institucionet.? Kështu ka deklaruar kryetari i LSDM-së Zoran Zaev në Prilep i pyetur lidhur me shkrimet në media se LSDM po pla

Related Posts :