Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “PSP hap një hetim të ri të koduar ?Thesari"” plus 19 more

loading...

Albeu: “PSP hap një hetim të ri të koduar ?Thesari"” plus 19 more


PSP hap një hetim të ri të koduar ?Thesari"

Posted: 27 Sep 2016 02:10 PM PDT

Prokuroria Speciale Publike (PSP), ka paralajmëruar një konferencë për shtyp për nesër në orën 10:00 të mëngjesit. Sipas PSP, gjatë kësaj konference do të behet publik fillimi i një hetimi të ri, me emrin e koduar "Thesari". Ky do të jetë hetimi i gjashtë i nisur nga PSP, por ende nuk ka nj

Deputetët gjeorgjianë kapen sërish me grushta (VIDEO)

Posted: 27 Sep 2016 01:56 PM PDT

Është përsëritur sërish një skenë dhune gjatë transmetimit direkt në televizionet gjeorgjiane. Edhe kësaj radhe dy deputetët kundërshtarë të forcave politike, janë përfshirë në një përleshje fizike gjatë një debati televiziv. Përleshja ka nisur pasi njëri nga deputetët ka lagur me ujë kundërsh

Juventus mund Dinamon e Zagredit (VIDEO)

Posted: 27 Sep 2016 01:45 PM PDT

Skuadra e Juventusit ka shënuar fitore të pastër prej 4:0 kundër Dinamo Zagrebit, në kuadër të Grupit H të Ligës së Kampionëve. Golat për Juventusin në këtë ndeshje i shënuan Pjanic, Higuain, Dybala dhe mbrojtësi brazilian Dani Alves. Fitore në kuadër të këtij grupi ka shënuar edhe Sevilla, që

Kirurgët ja marrin valles në mes të operacionit (VIDEO)

Posted: 27 Sep 2016 01:42 PM PDT

Një video ku shfaqen mjekët duke vallëzuar nën tingujt e muzikës pop ndërsa po kryenin një ndërhyrje kirurgjikale tek një pacient, është bërë virale në sekondat e para që është postuar në internet. Në video shihet një mjek i kirurgjisë plastike duke vallëzuar me infermieren gjatë ndërhyrjes kirur

Dortmund dhe Real ndahen në paqe (VIDEO)

Posted: 27 Sep 2016 01:40 PM PDT

Borussia Dortmund dhe Real Madrid kanë barazuar 2:2 në kuadër të Grupit F të Ligës së Kampionëve. Real Madrid shënoi e para me golin e Ronaldos,por deri në fund të pjesës së parë rezultatin në 1:1 e barazoi Aubameyang. Në pjesën e dytë ishte sërish Reali që shënoi golin e dytë me anë të Varane

Suzana Shkreli shqiptarja e parë në Kongresin Amerikan

Posted: 27 Sep 2016 12:55 PM PDT

Suzanna Shkreli është 29 vjeç dhe është gruaja më e re kandidate për Kongresin Amerikan, dhe shqiptarja e parë që kandidon për të qenë pjesë e Kongresit në Shtetet e Bashkuara, duke përfaqësuar distriktin 8 të Michigan. Prokuroja shqiptaro amerikane, fitoi përballë kandidaturave të tjera demokra

Tenton të vrasë të moshuarin pasi i tha ?të dhj*fsha mustaqet

Posted: 27 Sep 2016 12:40 PM PDT

Një i moshuar ka tentuar të vrasë me thikë 81¬vjeçarin, pasi ky i fundit gjatë një debati të çastit mes tyre i ka sharë atij mustaqet. Ngjarja me këtë motiv, në dukje komik, për pak përfundoi tragjikisht pasi 71¬vjeçari Dilaver Ibro tentoi të qëllojë me mjet prerës shtetasin me inicialet R.K.

Zyrtare/ Allardyce jep dorëheqje nga Anglia

Posted: 27 Sep 2016 12:20 PM PDT

Sam Allardyce zyrtarisht nuk është më trajner i Anglisë, duke vendosur një rekord të zi pas ka udhëhequr ekipin e ?Tre Luanëve? vetëm për 67 ditë. Trajnerin e ka fundosur një investigim i publikuar në mediat angleze, nga gazetarë që shtireshin si investitorë nga Azia dhe kërkonin të futeshin në t

Në Alepo ka fëmijë shqiptarë

Posted: 27 Sep 2016 12:20 PM PDT

Një shqiptar i Kosovës, ishte larguar ne Siri për të luftuar me forcat rebele kundër presidentit Bashar Al Assad. Më pas ai është penduar dhe është kthyer pas disa kohësh qëndrimi në një kamp në qytetin e Alepos. I intervistuar nga Zëri i Amerikës, 25-vjeçari tregon se mes shqiptareve në kamp

Dalin detaje të reja nga vrasja e Elvis Pistës

Posted: 27 Sep 2016 12:05 PM PDT

Kandidati për deputet, Elvis Pista, më 15 qershor 2014 ishte qëlluar nga një distancë prej 7 metrash me një pistoletë derisa po dilte nga një restorant në Rahovec. Për hetimin e kësaj ngjarje Policia përgjoi 33 persona dhe intervistoi 94 dëshmitarë. Në gjashtë faqe përshkrim Policia e Kosovës ka

?Çdo të ndodhë më gjuhën shqipe në komunën e Strumicës??

Posted: 27 Sep 2016 12:03 PM PDT

Anëtari i kryesisë qendrore të LR-PDSH z.Osama Muadini, sot në një shkrim "Kërkesë drejtuar Z.Zaev..." kërkon publikisht nga kreu i LSDM-së, por edhe si kryetar komune i Strumicës, një përgjigje zyrtare pikërisht nga komuna e tij, se do ta zbatojë ai barabarësinë e gjuhës shqipe fillimisht nga atje

Klopp: Ky është lojtari më i mirë i Premierligës

Posted: 27 Sep 2016 11:55 AM PDT

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp është shprehur se futbollisti i Manchester Cityt, David Silva është lojtari më i mirë i Premierligës. Ai deklaroi se Silva gjendet në çdo pjesë të fushës dhe e pëlqen shumë mënyrën e tij të lojës. ?Më pëlqen David Silva. Është lojtar i jashtëzakonshëm, ai ë

3-vjeçari irlandez kuron epilepsinë me kanabis

Posted: 27 Sep 2016 11:42 AM PDT

Një djalë 3-vjeçar nga Irlanda që vuan nga një formë e pashërueshme e epilepsisë ka shfaqur përmirësime që kur ka filluar të trajtohet me vaj kanabisi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Tristan Cahalane vuan nga sindroma Dravet, që e bën atë të vuajë disa goditje epilepsie në ditë. Por me anë

Shkodrani i jep fund jetës duke u mbytur në lumë

Posted: 27 Sep 2016 11:40 AM PDT

Një burrë 62-vjeçar i ka dhënë fund jetës ditën e sotme duke u mbytur në lum. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Shkodër. Burime nga policia bënë të ditur se në mëngjes, rreth orës 08 :45, është marrë njoftim se në fshatin Zues në Shkodër, në breg të lumit Buna, është gjetur i mbytur në ujë

Haradinaj: Demarkacioni dhe Asociacioni, dëm i përjetshëm për Kosovën

Posted: 27 Sep 2016 11:34 AM PDT

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dekaruar se Demarkacioni me Malin e Zi ekziston si çështje e hapur dhe që duhet që të mbyllet në mënyrë që të vazhdojë procesi i zhvillimit në vend dhe që të mos ketë ngecje në shumë çështje të tjera. Në një intervistë për ?Indekso

Plagosja e instruktorit të palestrës/ Ja detajet e ngjarjes

Posted: 27 Sep 2016 11:20 AM PDT

Të blutë e Tiranës tashmë kanë identifikuar autorin e plagosjes së instruktorit të palestrës, Halim Hysa, 32¬vjeçar, që u godit me thikë në ish-¬Bllok pranë Gjykatës Kushtetuese. Ndërkohë, ?Panorama.al? sjell detaje nga ngjarja. Halim Hysa sapo kishte zbritur nga automjeti i një shoku në rrugicë

Bashkëshorti i Adrolës flet për të vërtetën e ndarjes

Posted: 27 Sep 2016 11:17 AM PDT

Ndarja e ish-miss Shqipëria, Adrola Dushi, nga bashkëshorti i saj Adis Patushi, pas disa konflikteve dhe mosmarrëveshjeve ku Adrola së bashku me djalin e tyre janë larguar drejt SHBA-ve, ka bërë bujë në mediat online. Menjëherë pas këtij momenti thashethemet u shpërndanë shpejt në portale online

E rrihte dhe më pas e përdhunonte gruan, arrestohet shqiptari

Posted: 27 Sep 2016 11:00 AM PDT

Mediat lokale në Itali kanë sjellë në kujtesë një ngjarje aspak të këndshme që ka ndodhur pak kohë më parë, ku një gruaje ka rënë pre e dhunës së bashkëshortit të saj shqiptar në Giugliano të Italisë. 28-vjeçarja është dhunuar për disa muaj e muaj me radhë, madje edhe në prani të fëmijëve të saj

Takim Zaev-Zhbogar: Në dhjetor zgjedhje të rregullta dhe qeveri demokratike

Posted: 27 Sep 2016 10:53 AM PDT

Kryetari i LSDM, Zoran Zaev i shoqëruar nga nënkryetarja Radmila Shekerinska, sot në pasdite është takuar me shefin e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Maqedoni, Samuel Zhbogar. Gjatë fjalës së tij, Zaev ka thënë se zgjedhjet e dhjetorit të cilat sipas tij do të jenë të lira dhe demokratike,

Fiori Dardha padit në gjykatë gazetaren për shpifje, ja për kë bëhet fjalë

Posted: 27 Sep 2016 10:50 AM PDT

Moderatorja Fiori Dardha, ka paditur në gjykatë shoqërinë ?Anabel? me administratore Dalina Buzi, pasi pretendon se kjo e fundit ka shpifur. Artikulli të cilit i referohet ish-prezantuesja e ?Fiks Fare?ka titullin: Fiori Dardhës nuk i del inati ndaj Top Channel: ?Kontrata është nona!? Në artik

Related Posts :