Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Rama, kritikëve: Nuk kemi kthyer ligjin e vjetër por kemi bërë një ligj të ri (VIDEO)” plus 19 more

loading...

Albeu: “Rama, kritikëve: Nuk kemi kthyer ligjin e vjetër por kemi bërë një ligj të ri (VIDEO)” plus 19 more


Rama, kritikëve: Nuk kemi kthyer ligjin e vjetër por kemi bërë një ligj të ri (VIDEO)

Posted: 26 Sep 2016 01:42 PM PDT

Kryeministri Edi Rama ka postuar në Facebook një video ku tregohet një fabrikë e riciklimit të mbetjeve. Rama thotë se ligji i krijon këtij biznesi që ka punësuar mbi 3 mijë veta, mundësinë për të importuar lëndën e parë. Kritikët ai i cilëson ?një grusht politikanësh të diskredituar e mediash

Mësuesi akuzohet për rrahje brutale të nxënësit në Rahovec (VIDEO)

Posted: 26 Sep 2016 01:23 PM PDT

Kanë kaluar katër ditë, dhe ende shenjat e të rrahurave nuk i janë larguar nga trupi. Fitim Kastrati, 17-vjeçar, thotë se këto plagë i ka marrë pas dhunës fizike që ka ushtruar ndaj tij, mësuesi i shkollës ?12 Maji?, Zenun Gashi. Sipas tij, ngjarja ka ndodhur në korridorin e shkollës, ku mësue

Konflikti në Velipojë/ Babai me dy djemtë qëllojnë me armë fugonin, dy të arrestuar (FOTO)

Posted: 26 Sep 2016 01:07 PM PDT

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar mbrëmjen e sotme në fshatin Mal Kolaj të Velipojës. Tre persona, përkatësisht babai dhe dy djemtë e tij kanë qëlluar me armë në drejtim të një fugoni, bën të ditur Policia e Shkodrës. Megjithatë, banorë të zonën thanë për Ora News se paraprakisht ka pasu

Përlotet Fjolla Morina: Kam bërë shumë gabime në jetë (Foto)

Posted: 26 Sep 2016 12:55 PM PDT

Këngëtarja Fjolla Morina është përlotur në një moment gjatë emisionit ?Dance With Me? në çastin kur ka folur për e saj. Fjolla është shprehur se gjatë jetës së saj ka bërë shumë gabime, por është mjaft e lumtur që ka dy vajza. ?Kam mësuar prej gabimeve jam shumë e lumtur që kam dy vajza sot,

30 vende në zhvillim kërkojnë zhvillimin e programeve bërthamore

Posted: 26 Sep 2016 12:43 PM PDT

Rreth 30 vende në zhvillim po marrin në shqyrtim zhvillimin e programeve bërthamore, njoftoi sot shefi i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike (IAEA), Yukiya Amano. Bëhet fjalë për vende në Afrikën Veriore dhe në Lindjen e Mesme, të tilla si Maroku, Egjipti, Jordania dhe Arabia Saudite.

"Pordhët te blloku, kredia te banka"

Posted: 26 Sep 2016 12:34 PM PDT

Nga Olti Curri - Lekët e tepërta dhe koha e lirë e shkuar kot, janë armiku më i madh i të rinjve. Shembulli i rinisë shqiptare gjithnjë e më shumë po bëhen bashkëmoshatarë që postojnë objekte luksi. Por ai i shkretë ?instagram? do foto përditë, e kështu vrapi pas shopping-ut nuk ka të ndalur për

Serbia vazhdon të mos njohë diplomat e Kosovës

Posted: 26 Sep 2016 12:30 PM PDT

Përpjekjet e të rinjve nga Lugina e Preshevës për të diplomuar në Universitetin e Prishtinës vazhdojnë të kategorizohen si të kota. Kjo, pasi shteti serb nuk ua njeh diplomat e vulosura nga republika e Kosovës, duke ua ndërprerë në gjysmë synimin për të punuar në profesionin e zgjedhur në vendlin

Kosova i kërkon sqarime ambasadorit maqedonas në Prishtinë

Posted: 26 Sep 2016 12:17 PM PDT

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka kërkuar sqarim nga Ambasadori maqedonas në Prishtinë, për atë që ajo e ka quajtur gjuhë tendecioze të tij në fushatën parazgjedhore në raport me Kosovën dhe personalitete të saj. "Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës sot ka kërkuar sqarim nga Ambasado

Banorët e Mireshit të Vogël vetvendosin tabelat orientuese (FOTO LAJM)

Posted: 26 Sep 2016 12:16 PM PDT

Banorët e fshatit Miresh i Vogël në Komunën e Gjilanit me vetfinancimin e tyre kanë bërë atë që në fakt duhet ta bëjë komuna. Ata janë organizuar dhe kanë vendosur tabela orientuese në rrugët e fshatit, për të treguar lagjet ku jetojnë familjet e caktuara. Në vendin tonë, sinjalistika e vetme

Seanca për raportin e PSP-së do të vazhdojë nesër

Posted: 26 Sep 2016 12:08 PM PDT

Kryetari i Komisionit parlamentar për sistem politik dhe marrëdhënie mes bashkësive Vllatko Gjorçev për shkak të mospasjes së kushteve të punës ka caktuar për nesër seancën në të cilën do të bisedohet për raportin e Prokurorisë speciale. Prokurorja speciale, Katica Janeva, braktisi punën e Komisi

Diaspora shqiptare mund të përfaqësohet me dy deputetë në Parlament

Posted: 26 Sep 2016 11:55 AM PDT

Diaspora shqiptare më shumë se kurrë ka mundësinë që të përfaqësohet në Parlamentin e Maqedonisë më dy deputetë, nëse partitë politike tregohen më kooperative ndërmjet tyre. Ndryshimet e fundit të Kodit Zgjedhor që u bënë pas negociatave mes katër partive politike për zbatimin e Marrëveshjes së

Djali i ish-deputetit të PS shtypi policin 3 ditë pas përfundimit të dënimit

Posted: 26 Sep 2016 11:36 AM PDT

Vetëm tre ditë pasi kishte përfunduar dënimin dhe pikërisht po në atë vend ku ishte arrestuar për drejtim automjeti në gjendje të dehur, djali ish¬deputetit shkaktoi aksidentit tragjik. Drejtësia i dha atij një shans duke e dënuar me kusht për shkak të faktit se nuk kishte qenë herë tjetër i dënu

Ja kush është personi që dhunoi investitorin libanez

Posted: 26 Sep 2016 11:18 AM PDT

Personi në foto është pikërisht ai qe rrahu barbarisht përfaqësuesin e kompanisë Omnix Albania, Fadi Mitri, 16 dite me pare. Ne foton qe disponon vetë i dëmtuari si dhe Policia Shqiptare, duket se agresori ka zbritur nga makina pasi kishte kryer me pare aksidentin e qëllimshëm me automjetin ku n

Revolucioni Laraman sërish në protestë (VIDEO)

Posted: 26 Sep 2016 11:10 AM PDT

Revolucioni Laraman rikthehet me protesta në përkrahje të PPS-së. Ashtu siç edhe u paralajmërua sot në orën 17.00 filloi protesta para Parlamentit, pjesëmarrësit e të cilës kërkojnë që të ndërpriten obstruksionet ndaj PPS. Protestuesit kërkuan nga qeveria që të ndalojnë pengimin e punës së Pr

Schröder: Gjermania pro integrimi të Shqipërisë, por luftoni korrupsionin

Posted: 26 Sep 2016 10:54 AM PDT

Ish-Kancelari gjerman, Gerhard Schröder gjatë vizitës në Tiranë në konferencën ?Sfidat ekonomike të migracionit dhe integrimit brenda projektit evropian?, deklaroi se Shqipëria duhet të vazhdojë reformat për integrimin në BE dhe se vendet kandidate nuk duhet që të demoralizohen nga largimi i Britani

Shkodër/ Konflikt i armatosur mes dy grupeve në Velipojë

Posted: 26 Sep 2016 10:35 AM PDT

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar mbrëmjen e sotme në fshatin Mal Kolaj të Velipojës. Sipas informacioneve paraprake nga vendi i ngjarjes, dy grupe janë përplasur mes tyre dhe kanë qëlluar me armë në drejtim të njëri-tjetrit teksa udhëtonin me dy automjete. Paraprakisht dyshohet se gjith

Vogëlushi 10-vjeçar policisë: Më ndihmoni, nëna ime do të më vrasë me thikë

Posted: 26 Sep 2016 10:30 AM PDT

?Më ndihmoni, nëna ime donte të më vriste me thikë?. Kjo ka qenë dëshmia tronditëse e një djali 10 vjeç para policisë. Ai i tmerruar është paraqitur vetë në stacionin e policisë në Napoli, ku ka rrëfyer çastet që kishte kaluar. Ai ka treguar me lot në sy dhe i frikësuar se nëna e tij shqipta

Vetëm një shqiptar i punësuar në bibliotekën shtetërore të Maqedonisë

Posted: 26 Sep 2016 10:18 AM PDT

Vetëm një shqiptar rezulton i punësuar në Bibliotekën Kombëtare dhe Universitare ?Shën Klimenti i Ohrit? në Shkup. Sipas raportit të fundit të vitit 2015 të Avokatit të Popullit, nga gjithsej 113 të punësuar në këtë institucion, vetëm 1 prej tyre është shqiptar që figuron në listën e të punësuar

Sonte, 80 milion njerëz me sy te debati presidencial

Posted: 26 Sep 2016 10:03 AM PDT

Pas një fushate të gjatë që nisi në fillim të vitit 2015, tani ndodhemi pikërisht gjashtë javë që nga dita e votimit. I pari nga tre debatet presidenciale zhvillohet sot, e hënë në mbrëmje, dhe janë shumë njerëz që shikojnë kandidatët, cili do të jetë në diferencë nga njëri tjetri. Debatet j

Nishani për VOA: Ligjin për mbetjet do ta shqyrtoj sapo të kthehem në vend

Posted: 26 Sep 2016 09:47 AM PDT

Presidentin Bujar Nishani miratimi i ligjit për importin e mbetjeve nga Kuvendi i Shqipërisë e gjeti në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Nishani tha se nuk është njohur ende me ligjin dhe se do ta konsultojë me këshilltarët e tij sapo të vijë në Tiranë.

Related Posts :