Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Villareal mposht Zurichun e Sadikut (VIDEO)” plus 19 more

loading...

Albeu: “Villareal mposht Zurichun e Sadikut (VIDEO)” plus 19 more


Villareal mposht Zurichun e Sadikut (VIDEO)

Posted: 15 Sep 2016 02:00 PM PDT

Skuadra spanjolle Villareal ka shënuar fitore kundër Zurichut me rezultat 2:1 në kuadër të Grupit L të Europa Leagues. Golin e parë e shënoi sulmuesi shqiptar Armando Sadiku, por Villareal u kthye në lojë me golat e Patos dhe Dos Santos. Në këtë ndeshje për 90 minuta luajti edhe mesfushori i kom

Franc�/ Protesta dhe greva kund�r reform�s s� pun�s

Posted: 15 Sep 2016 01:59 PM PDT

Franca është përfshirë nga protestat masive, shpeshherë edhe të dhunshme si pasojë e reformës së punës, e cila kundërshtohet ashpër nga sindikatat. Problemi qëndron në faktin se ligji i ri u jep më shumë kompetenca punëdhënësve të pushojnë apo punësojnë punonjës. Nga ana tjetër, për të njëjtin

Piloti i avionit F16 humb ndjenjat, e shp�ton autopiloti (VIDEO)

Posted: 15 Sep 2016 01:35 PM PDT

Një pilot i ?Air Force Air National Guard? ka humbur ndjenjat teksa drejtonte një avion F16. Videoja e më sipërme e publikuar nga ?AviationWeek? tregon momentin kur avioni bie nga 5200 metra lartësi, në 1300 metra vetëm brenda 20 sekondash. Por, fatmirësisht gjatë rënies avioni aktivizon auto

Piloti italian �dor�zohet" n� polici: Ja pse erdha n� Shqip�ri dhe sa drog� do transportoja

Posted: 15 Sep 2016 01:35 PM PDT

Piloti italian Guido Andrea Guidi është ?dorëzuar? përpara policisë dhe ka pranuar se ka ardhur në Shqipëri për të provuar pistën e improvizuar në grykederdhjen e Ishmit, për tu kthyer një muaj më vonë me qëllim transportimin e 200 kg lëndë narkotike. ?News24? dhe ?BalkanWeb? kanë zbuluar se pil

Zbulohet shuma, ja sa paguhen pilot�t p�r transportimin e drog�s me avion�

Posted: 15 Sep 2016 01:23 PM PDT

Pilotët që transportojnë drogë nga Shqipëria për në Itali përmes ajrit, mesa duket paguhen me mijëra euro për çdo rrugë. Të paktën deri tani janë dy raste të dyshuara që janë paguar për të bërë transport droge. Artan Hoxha deklaroi gjatë emisionit ?Opinion?, se piloti italian Riformato që u rrëz

Ende pa dal� n� treg iPhone 7 krijon radh� pa fund para dyqaneve

Posted: 15 Sep 2016 01:17 PM PDT

Lajm i keq për të gjithë adhuruesit e "Apple". Kush nga klientët nuk ka pasur mundësi që të porosisë online ?iPhone 7 Plus? dhe ?iPhone 7 Jet Black? do t?i duhet të pres presë disa javë për të pasur mundësinë që të pajiset me gjeneratën e re të iPhone-nëve të Apple. ?Gjatë fazës së paraporsive o

Bregu sulmon Bash�n: Sa t� mallkosh err�sir�n ndiz nj� qiri

Posted: 15 Sep 2016 01:15 PM PDT

Majlinda Bregu ka lëshuara kritika të ashpra kundrejt kreut të opozitës për rezultatin e dobët të marrë në Bashkinë Dibër. Bregu, në një status në Facebook, tregon për debatin me dyer të mbyllura. Sipas asaj që shkruan ish-ministrja e Integrimit, ka dënuar qëndrimin e mbajtur nga Basha pas shpall

Avioni i rr�zuar/ Zbulohen hyrje-daljet e pilotit italian n� Shqip�ri

Posted: 15 Sep 2016 01:00 PM PDT

Pak orë pasi avioni me të cilin udhëtonte u rrëzua në grykëderdhjen e Ishmit bëhet me dije se Guido Andrea Guidi rezulton se, ka hyrë dy herë në vendin tonë, një herë nga Rinasi dhe një herë nga Muriqani, përkatësisht në vitin 2013 dhe 2014. Po ashtu mësohet se 71­-vjeçari ka hyrë në Shqipëri ng

�Bon Bon� e Era Istrefit d�gjohet n� Santiago Bernabeu (VIDEO)

Posted: 15 Sep 2016 12:56 PM PDT

?BonBon? po dëgjohet gjithandej nëpër botë. Kënga hit e këngëtares nga Kosova me të vërtetë ka pushtuar të gjitha vendet e Evropës dhe jo vetëm. Madje, "Bonbon" ka shoqëruar mbrëmë tifozët e futbollit derisa ishin duke u mbledhur në stadiumin e madh të Real Madridit në Spanjë, ?Santiago Bernab

E pabesueshme/ Nj� tjet�r turist �ek humb jet�n nga nj� aksident n� Elbasan

Posted: 15 Sep 2016 12:43 PM PDT

Një turist çek ka humbur jetën në Elbasan pasi u përplas nga një automjet tip ?Mercedes-Benz?. Ngjarja ndodhi në fshatin Papërr në aksin rrugor Elbasan ? Peqin kur automjeti me targa AA 771 JR përplasi turistin nga Çekia Stanislav Pitrun, 69 vjeç. Ai nuk mundi t?i mbijetonte përplasjes nga aut

Sadiku �mend Vilarealin me nj� supergol (VIDEO)

Posted: 15 Sep 2016 12:35 PM PDT

Sulmuesi i kombëtares kuqezi, Armando Sadiku e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën në Europa League. Sadiku ka shënuar një supergol që në minutën e dytë të takimit me Vilarealin spanjoll. Ai ka goditur nga një distancë e konsiderueshme duke mposhtur portierin kundërshtar./albeu.

Bella Hadid e p�son nga takat 15 cm t� larta (VIDEO)

Posted: 15 Sep 2016 12:31 PM PDT

Sa janë të bukura, janë edhe po aq të rrezikshme. Takat mund të tw tradhtojnë në çdo moment, madje ato kanë ?turpëruar? edhe modelet me të bukura në botë. Kështu ka ndodhur edhe me modelen më të paguar në botë, Bella Hadid, e cila është rrëzuar ndërsa ishte duke sfiluar për Michael Kors gjatë ja

"Rripi i zi sizmik" paraqet rrezik t� madh p�r Shkupin

Posted: 15 Sep 2016 12:06 PM PDT

Tërmetet eventuale në Shkup, mund të shkaktojnë dëme shumë më të mëdha të objekteve në qendrën e Shkupit, te Stacioni i Vjetër Hekurudhor dhe Shtëpia e Ndërtimtarëve, por edhe te lagjet Karposh 1 dhe Porta Vllae, të cilat janë ndërtuar në tokë të brishtë, ka paralajmëruar ?Dnevnik? në një tekst të v

Unitedi i Mourinhos mposhtet nga Feyenoord (VIDEO)

Posted: 15 Sep 2016 12:00 PM PDT

Jose Mourinho me Manchester Unitedin e kanë nisur me humbje aventurën e tyre në garat Evropiane, pasi janë mposhtur nga Feyenoord me rezultat minimal 1:0. Skuadra holandeze ka treguar karakter në këtë takim dhe golin e epërsisë e arriti në minutën e 79, me golin e Vilhena. /Albeu.com/

Roma me Plzen ndajn� pik�t (VIDEO)

Posted: 15 Sep 2016 11:55 AM PDT

Roma ka barazuar 1:1 me Plzenin e Ergys kaçes, në kuadër të Grupit E të Europa Leagues. Roma ka kaluar e para në epërsi në minutën e 3-të me golin e Perottit, por vendësit barazuan me golin e shënuar nga Bakos në minutën e 11?. Në këtë ndeshje për 90 minuta luajti mesfushori i Kombëtares Ergys

B�hen bashk� pozita dhe opozita, k�rkojn� zgjidhje p�r Demarkacionin

Posted: 15 Sep 2016 11:40 AM PDT

Çështja e Demarkacionit me Malin e Zi ka bërë bashkë për herë të parë pozitë e opozitë. Në takimin që është mbajtur sonte është diskutuar pikërisht për të gjetur një zgjidhje rreth Demarkacionit. Prezent kanë qenë edhe anëtarë të Lëvizjes Vetëvendosje. Takimi i cili tashmë ka përfunduar është

Franc�/ Merkel takon Hollande, k�rkojn� miratimin e nj� agjende p�r BE

Posted: 15 Sep 2016 11:38 AM PDT

Kancelaria gjermane Angela Merkel është takuar me presidentin Francez, Francois Hollande në Paris. Dy liderët evropianë kanë rënë dakord për një linjë të përbashkët në samitin e BE që do zhvillohet në Bratislavë. Angela Merkel është takuar në Paris me Francois Hollande në vigjilje të samitit të

Bonucci: M� tundoi oferta e klubit anglez

Posted: 15 Sep 2016 11:29 AM PDT

Leonardo Bonucci rrëfen se ai ishte i tunduar nga një ofertë nga Anglia, por Juventus është shtëpia e tij dhe ëndrra e tij është për të fituar këtu. Mbrojtësi italian ishte gjurmuar nga Manchester City i Pep Guardiolës dhe Chelsea i Antonio Conte këtë verë. Mediat italiane shkruajne se propozi

Gjukanovic: Kosova betej� e humbur

Posted: 15 Sep 2016 11:20 AM PDT

Kryeministri i Malit të Zi, Millo Gjukanovic, ka deklaruar ditën e sotme se askush në Mal të Zi nuk ka dëshiruar ta dëmtoj Serbinë me pranimin e pavarësisë së Kosovës, dhe se autoritetet në Serbi duhet ta kuptojnë se Kosova ishte betejë e humbur më herët. ?Askush në Mal të Zi, duke filluar prej v

Hillary Clinton i kthehet fushat�s mbas 4 dit�sh rikuperim (VIDEO)

Posted: 15 Sep 2016 11:11 AM PDT

Kandidatje Demokrate për presidente i është rikthyer sërish fushatës presidenciale mbas 4 ditësh shkëputje. Clinton u detyrua të ndërpriste fushatën pas përkeqësimit të gjendjes së saj shëndetësore gjatë ceremonisë përkujtimore të viktimave të 11 shtatorit në SHBA. Kandidatja demokrate për pre

Related Posts :