Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Audi RS7 Sportback super-makina sportive me 745 kuajfuqi” plus 9 more Lajmi i Fundit

loading...

“Audi RS7 Sportback super-makina sportive me 745 kuajfuqi” plus 9 more Lajmi i Fundit


Audi RS7 Sportback super-makina sportive me 745 kuajfuqi

Posted: 11 Sep 2016 08:35 AM PDT

Kompania gjermane e cila merret me modifikimin e veturave, PP-Performance, prezanton modelin e modifikuar Audi RS7 Sportback. Ky model, para se gjithash, karakterizohet me eksterierin shkëlqyes me ngjyrë Sparkling Berry dhe rrotat Schmidt nga alumini me diametër prej 21-inç. Po ashtu, kompania gjermane ofron edhe sistemin e shkarkimit të gazrave Akrapoviç nga titani, frenat më ...

Fotot e sulmit të 11 shtatorit që tronditën botën

Posted: 11 Sep 2016 08:33 AM PDT

Gjithsej 3 mijë njerëz u vranë dhe qindra të tjerë u plagosën nga sulmi që ndodhi drejtë Kullave Binjake më 11 shtator të vitit 2001 Sot shënohet 15 vjetori i sulmeve terroriste ndaj Kullave Binjake. Sulmi kishte ndodhur nga grupi terrorist Al-Kaida, i cili kishte në krye Osama Bin Ladenin, shkruan Express. Këto janë fotografitë ...

Kjo do të jetë makina më e lirë e vitit 2017

Posted: 11 Sep 2016 08:31 AM PDT

Nissan ka menduar dhe e ka krijuar një model që është luksoz dhe i fuqishëm, ndërsa ka çmim mjaftë të ulët. Versa është modeli që lansohet vitin e ardhshëm, i cili do të kushtojë 10.800 euro. Në këtë mënyrë, të gjithë kanë mundësi të drejtojnë një automobil komod, por që një pjesë të madhe nuk ...

Moment i mrekullueshëm, ja çfarë bëjnë mbi 1.5 milionë myslimanë në malin e Arafatit

Posted: 11 Sep 2016 08:27 AM PDT

Pelegrinazhi i përvitshëm i Haxhit në Arabinë Saudite ka shënuar kulmin, pasi 1.5 milionë myslimanë janë mbledhur në malin Arafat për të ofruar lutje dhe për të lexuar pjesë nga Kurani. Nën masa të larta sigurie, pelegrinët janë mbledhur që në agim në vendin ku ata besojnë se Profeti Muhamed bëri predikimin e tij të ...

Bes Kallaku rrezikon burgun me këtë postim në Fb

Posted: 11 Sep 2016 08:24 AM PDT

Aktori i humorit, Bes Kallaku ka publikuar një foto e cila mund t'i kushtojë atij një gjobë të majme. Së bashku me një person tjetër, Kallaku ka publikuar foton pasi ka përfunduar gjuetinë. Por, mesa duket ai ka anashkaluar një detaj të rëndësishëm. Në Shqipëri prej disa vitesh është vendosur moratoriumi i gjuestisë dhe shkelja ...

“Lypsari” kërkon bukë në furrat e Kosovës, ja si reagojnë shitësit

Posted: 11 Sep 2016 08:19 AM PDT

Anëtarët e grupit "GJ07 Prank", kanë organizuar një eksperiment social në Gjakovë. Njëri nga djemtë është veshur si lypës dhe ka hyrë në disa furra buke, ku ka kërkuar ushqim. Ai është prezantuar si një i varfër i uritur dhe që i duhet një copë bukë. Si sillen punonjësit e këtyre furrave? Shikoni reagimin në ...

Tërmeti i fortë në Shkup, dalin fotot e para të dëmeve

Posted: 11 Sep 2016 08:14 AM PDT

Shkupi u godit nga një termet i fuqishmëm, 5.4 ballë sot në orën 15:10, fuqia e të cilit u ndje jo vetëm më qytetet e tjera të Maqedonisë por edhe në Kosovë e Shqipëri. Qytetarët janë duke shpërndarë fotografi nga vendet e dëmtuara nëpër shtëpitë e tyre dhe nëpër rrugë. Gjithashtu televizionet vendore kanë raportuar ...

Samsung zgjidh gabimin e Galaxy Note 7, ja si ti dalloni telefonat origjinalë

Posted: 11 Sep 2016 07:27 AM PDT

Me gjithë raportimet mbi Galaxy Note 7, pa dyshim që tani njerëzit hezitojnë para se të vendosin për të blerë ose jo një telefon të tillë. Samsung megjithëse ka njoftuar zyrtarisht se tani çështja e 'baterisë' është zgjidhur, ajo ka zgjedhur edhe një metodë tjetër për t'i bërë konsumatorët e saj të ndihen më të ...

Kjo ishte epiqendra e termetit që tronditi Kosovën

Posted: 11 Sep 2016 07:19 AM PDT

Sipas dy referencave në ueb faqe të cilat përcjellin pa ndërprerë aktivitetin e dridhjeve siezmike në botë, edhe dridhja në Kosovë ka një epiqendër. Epiqendra e këtij tërmeti është në mes Chentos dhe Indzhikovos, 9 kilometra nga Shkupi dhe 3 kilometra nga Haraqina. Fuqia e tërmetit thuhet të jetë 5.1 shkallë të Rihterit. Ndërsa koha ...

Chelsea bën ofertë rekord për sulmuesin e Atlecito Madridit

Posted: 11 Sep 2016 07:09 AM PDT

Sulmuesi i Atletico Madridit, Antonie Griezmann është qëllimi kryesor i Chelseat për sezonin e ardhshëm. Sipas mediave britanike, trajneri i 'Bluve' të Londrës, Conte është i gatshëm t'ia ofrojë francezit një ofertë marramendëse. Ylli francez edhe gjatë tregut të verës ka qenë i lidhur me kalimin në Londër, por lojtari vendosi që edhe këtë sezon ...

Related Posts :