Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Del në shitje çanta nga macja e ngordhur, që ende e ka kokën e paprekur (Foto)” plus 1 more Telegrafi Dështime

loading...

“Del në shitje çanta nga macja e ngordhur, që ende e ka kokën e paprekur (Foto)” plus 1 more Telegrafi Dështime


Del në shitje çanta nga macja e ngordhur, që ende e ka kokën e paprekur (Foto)

Posted: 20 Sep 2016 01:25 PM PDT

Në një ueb-faqe nga Zelanda e Re, po reklamohet çanta bizare e cila është e punuar nga një mace e ngordhur.

Tërë trupi i kafshës me ngjyrë portokalli është mbështjellë në një strukturë me katër kënde që hapet në mes, transmeton Telegrafi.

Ajo çfarë e bën edhe më të çuditshëm aksesor, është koka që ka mbetur komplet e paprekur.

Del në shitje çanta nga macja e ngordhur qe ende e ka koken e paprekur foto 2

Nuk dihet se kush e ka përpunuar dhe balsamosur, por dihet se jo shumë njerëz kanë dëshirë ta blejnë.

Për çantën që kushton 1,400 dollarë janë dhënë shumë kritika negative, pa asnjë ofertë nga ndonjë blerës potencial.

"Si mund të dëshirojë dikush, që të ketë pranë një kafshë të ngordhur", është një koment lidhur me rastin. /Telegrafi/

The post Del në shitje çanta nga macja e ngordhur, që ende e ka kokën e paprekur (Foto) appeared first on Telegrafi.

Editime e dobëta të fotografive, që nuk dihet se si janë botuar në revista (Foto)

Posted: 20 Sep 2016 10:54 AM PDT

Shumica e fotografive që dalin në ballinat e revistave apo në billboard të ndryshëm, i nënshtrohen procesit të editimit.

Por, këto intervenime përfshijnë vetëm mënjanime të vogla, për ta bërë fotografinë më të bukur, transmeton Telegrafi.

Në këtë rast, kemi të bëjmë me ndërhyrje të tepruara, ku modeleve iu është hequr komplet këmba apo dora.

Më e çuditshme është se si këto fotografi të dëmtuara rëndë, kanë përfunduar të botuara në revista apo magazina në internet.

Madje, në disa raste kemi të bëjmë me të famshme si Sara Jessica Parker, të cilës i është zvogëluar beli në masë të madhe, si dhe Paris Hilton që i është dredhuar dora.

Shikoni fotografitë e postuara më poshtë, që janë marrë nga medie të ndryshme. /Telegrafi/

Editime e dobëta të fotografive qe nuk dihet si jane botuar ne revista foto 2

Editime e dobëta të fotografive qe nuk dihet si jane botuar ne revista foto 3

Editime e dobëta të fotografive qe nuk dihet si jane botuar ne revista foto 4

Editime e dobëta të fotografive qe nuk dihet si jane botuar ne revista foto 5

Editime e dobëta të fotografive qe nuk dihet si jane botuar ne revista foto 6

Editime e dobëta të fotografive qe nuk dihet si jane botuar ne revista foto 7

Editime e dobëta të fotografive qe nuk dihet si jane botuar ne revista foto 8

Editime e dobëta të fotografive qe nuk dihet si jane botuar ne revista foto 9

Editime e dobëta të fotografive qe nuk dihet si jane botuar ne revista foto 10

Editime e dobëta të fotografive qe nuk dihet si jane botuar ne revista foto 11

Editime e dobëta të fotografive qe nuk dihet si jane botuar ne revista foto 12

The post Editime e dobëta të fotografive, që nuk dihet se si janë botuar në revista (Foto) appeared first on Telegrafi.

Related Posts :