Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Disiplina e FSHF gjobit dy ekipe të Superiores, ndëshkohet zv.trajneri” plus 9 more Lajmi i Fundit

loading...

“Disiplina e FSHF gjobit dy ekipe të Superiores, ndëshkohet zv.trajneri” plus 9 more Lajmi i Fundit


Disiplina e FSHF gjobit dy ekipe të Superiores, ndëshkohet zv.trajneri

Posted: 22 Sep 2016 08:52 AM PDT

Komisioni i Disiplines ne FSHF ka gjobitur e ndeshkuar tri klube. Skenderbeu eshte gjobiur, bashke me Flamurtarin ndersa zv.trajneri i Luftetarit, eshte pezulluar dy ndeshje. Me poshte, vendimi i plote i Komisionit te Disiplines ne FSHF: VENDIM I mbajtur sot me date 22 Shtator 2016, ne mbledhjen e Komisionit te Disiplines se FSHF-se per shqyrtimin ...

Lotaria Amerikane, ja kur nisin aplikimet dhe cfarë duhet të kini kujdes

Posted: 22 Sep 2016 08:47 AM PDT

Aplikimet per Lotarine Amerikane vazhdojne. Ambasada e SHBA, në Tiranë, ka njoftuar të gjithë qytetarët shqiptarë se nga ora 18:00 e 4 tetorit, mund të aplikojnë për lotarinë amerikane, për vitin 2018. “Mos përdorni fotografinë që përdorët vitin e kaluar, gjatë aplikimit dhe hiqini syzet kur të dilni në fotografi për lotarinë, përndryshe ju do ...

Foto e autobusit të përmbysur në Gjirokastër-Tepelenë, 28 plagosur

Posted: 22 Sep 2016 08:42 AM PDT

Shpejtësia dhe lagështia në rrugë dyshohet se u bënë shkak për daljen nga rruga të autobusit të linjës Tiranë -Athinë, në aksin Gjirokastër – Tepelenë. Aksidenti ndodhi rreth orës 04:40 pas mesnate, në vendin e quajtur "Uji i Ftohtë". Nga 41 pasagjerët që udhëtonin me autobus, 28 prej tyre mbetën të plagosur, mes të cilëve ...

Nga Ben Blushi: Të jetosh në kazan!

Posted: 22 Sep 2016 08:39 AM PDT

Ben Blushi Te jetosh ne kazan Kushdo qe kerkonte nje prove ngjashmerije mes Rilindjes dhe Partise Demokratike ja ku e ka sot: Rilindja po voton ligjin e PD per importin e mbetjeve, nje ligj te cilin e pati shfuqizuar vete ne vitin 2013. Besoj se me kete akt morali politik i ketij grupi te ndotur ...

Kandidatët parlamentarë grinden në transmetim direkt

Posted: 22 Sep 2016 08:28 AM PDT

Të mërkurën mbrëma gjatë një emisioni politik, kandidatët për parlamentin gjeorgjian, filluan të grindeshin. Kandidatët nga blloku politik i Lëvizjes Demokratike dhe asaj Industriale, filluan të ofendonin njëri-tjetrin para se të përfshiheshin në përleshje fizike, gjatë kohës që ishin drejtpërsëdrejti në televizionin kombëtar "Tv Qvemo Kartli". Klima politike ka filluar të nxehet në Gjeorgji për ...

Përplasen tri makina në Lezhë, humb jetën një person

Posted: 22 Sep 2016 08:20 AM PDT

Tri makina janë përfshirë në një aksident të ndodhur në Lezhë ku humbi jeten nje person. Policia ka thene se oër pasojë, një person ka humbur jetën, ndërsa katër të tjerë kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur në kryqëzimin e Blinishtit ndersa shkaqet e aksidentit ende mbeten të paqarta. Policia ka shkuar në vendin ...

Letra e emocionuese e Brad Pitt bën xhiron e botës, fjalët e tij prekëse për Angelina Jolie

Posted: 22 Sep 2016 08:16 AM PDT

Kjo letër është publikuar kohë më parë dhe ndoshta pjesa më e madhe njerëzve e kanë lexuar, por ajo është risjellë sërish në qendër të vëmendjes. Bota e shou­bizit u shokua me lajmin se Angelina Jolie ka kërkuar shkurorëzim nga Brad Pitt, pasi lidhja e tyre konsiderohej se do të zgjaste përgjithmonë. Fansat e kanë ...

Mesazhi i Ronaldos pas barazimit me Villarrealin

Posted: 22 Sep 2016 08:07 AM PDT

Cristiano Ronaldo duket i lumtur pavarësisht barazimit të ekipit të tij 1:1 me Villarrealin. Edhe përkundër se Real Madridi lëshoi dy pikë në 'Santiago Bernabeu' pasi barazoi 1:1 me Villarrealin në xhiron e pestë të La Ligës, ylli i kësaj skuadre, Cristiano Ronaldo, duket i kënaqur. Kjo për faktin se edhe rivalët e 'Los Blancos', ...

Ermal Mamaqi pyet publikisht Berishën: A do ta përqafoje Edi Ramë, ja përgjigja

Posted: 22 Sep 2016 08:03 AM PDT

Ermal Mamaqi ka bere nje pyetje publike per kryeministrin Edi Rama dhe ish-kryeministrin Sali Berisha. “A do pranoje ti publikisht qe ne diten nderkombetare te Paqes, te dalesh diku publikisht dhe bashke me Berishen, ti dhuroni njeri tjetrit nje perqafim?”, ka pyetur Ermali. Duke iu referuar faktit se ai kishte Sali Berishen ne studio, drejtuesi ...

Gjyqi i studentëve, kryeministri Edi Rama thirret dëshmitar

Posted: 22 Sep 2016 07:54 AM PDT

Kryeministri Edi Rama do të thirret dëshmitar në gjyqin e studentëve. Gjykata ka pranuar kërkesën e studentëve të ndaluar dhe proceduar pasi gjuajtën me vezë kryeministrin. Ata kërkuan që kryeministri Rama të thirrej si dëshmitar, kërkesë që është pranuar nga gjykata. Po kështu studentët kërkuan edhe pyetjen e tre gardistëve. 8 studentë që morën pjesë ...

Related Posts :