Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“E vërteta rreth universeve paralele” plus 13 more Mistere

loading...

“E vërteta rreth universeve paralele” plus 13 more Mistere


E vërteta rreth universeve paralele

Posted: 10 Sep 2016 08:38 AM PDT

Shumë libra dhe filma fanta-shkencor janë munduar të tregojnë konceptin e universeve paralele. Ideja prapa tyre fillon me fjalët: "Çka nëse...".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tronditëse: Qeni bart në gojë trupin e pajetë të foshnjës (Video +18)

Posted: 10 Sep 2016 06:50 AM PDT

Një video tronditëse është duke qarkulluar në internet ku shihet një qen endacak duke vrapuar nëpër rrugë me një fetus të vdekur në gojë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Konspiracion: Ja kush u përpoq ta vriste Putinin… (Video/Foto)

Posted: 10 Sep 2016 04:32 AM PDT

Kanë filluar të dalin teori të reja të konspiracionit, rreth aksidentit të tmerrshëm që ndodhi para disa ditëve në Moskë gjatë të cilit humbi jetën shoferi i presidentit rus, Vladimi Putin. Teoritë e reja flasin se aksidenti ishte i planifikuar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pyjet në botë reduktohen për një të dhjetën që nga viti 1990

Posted: 09 Sep 2016 04:59 PM PDT

Një e dhjeta e botës së egër është zhdukur në dy dekadat e fundit, thonë hulumtimet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çfarë do të mbetet kur të jenë zhdukur bletët

Posted: 09 Sep 2016 04:58 PM PDT

Rrush, avokado, tranguj: nëse bletët do të zhdukeshin, lista e frutave dhe perimeve që nuk do të mund të hanim më, do të ishte e gjatë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Natyra e egër po zhduket me shpejtësi

Posted: 09 Sep 2016 04:56 PM PDT

Revolucioni industrial i dha një tjetër hov shtrirjes së dorës së njeriut në natyrë dhe sot, sipas një grupi shkencëtarësh, situata është alarmante.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia skoceze konfirmon aktivitetin paranormal

Posted: 09 Sep 2016 04:53 PM PDT

Policët skocezë kanë thirrur në ndihmë pjesëtarët e Kishës katolike, në lidhje me një rast që përfshinte fenomene paranormale në një shtëpi

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çka është ky objekt misterioz në hënë?

Posted: 09 Sep 2016 02:04 PM PDT

Një 'gjuetar alienësh' ka zbuluar një tjetër objekt misterioz në hënë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rituali horror, zhvarrosin të vdekurit dhe bëjnë foto me ta (Foto+18)

Posted: 09 Sep 2016 01:19 PM PDT

Festivali "Ma'nene" në Indonezi u jep të gjithë njerëzve mundësinë që të respektojnë edhe një herë pas vdekjes njerëzit e tyre të afërt, pjesëtarët e familjes, të cilët kanë ndërruar jetë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fotografohen UFO mbi Shkup

Posted: 09 Sep 2016 01:14 PM PDT

Qytetarët e Shkupit kanë vërejtur diçka të pazakontë sot në qiell, duke mbetur të shtangur nga pamja që kishin përpara.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Psikologia: Ja çfarë duhet të bëni kur jeni të stresuar

Posted: 09 Sep 2016 01:11 PM PDT

Susan David, psikologe në Shkollën Mjekësore të Harvardit dhe autore e librit "Emotional Agility", ka folur për rëndësinë që ka etiketimi i saktë i emocioneve. Kur ajo punon me klientë, ata gjithmonë i thonë se ndjehen të stresuar, p.sh., ajo i pyet: Cilat janë dy mundësi tjera?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkencë: Si foshnjat i shohin prindërit e tyre?

Posted: 09 Sep 2016 01:08 PM PDT

Shkencëtarët kanë zbuluar se si foshnjat e porsalindura i shohin prindërit e tyre – dhe është diçka shumë interesante!

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kujdes, orizi plastik nga Kina po përhapet

Posted: 09 Sep 2016 10:48 AM PDT

Prodhimet e ushqimit po vazhdojnë të kontaminohen me të madhe nga dita në ditë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Misterioze, qindra zogj të ngordhur bien nga qielli në SHBA (Foto)

Posted: 09 Sep 2016 10:19 AM PDT

Qindra zogj kanë rënë nga qielli në Boston dhe kanë ngordhur, duke i lënë inspektorët e shëndetit të habitur.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :