Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Forumi Shqiptar: “Byrek” plus 10 more

loading...

Forumi Shqiptar: “Byrek” plus 10 more


Byrek

Posted: 03 Sep 2016 02:04 AM PDT

Shpend Ahmetin mori mito kur punësoi 250 militantë partiakë

Posted: 27 Aug 2016 04:43 AM PDTPDK akuzon Shpend Ahmetin se mori edhe mito kur punësoi 250 militantë partiakë


GazetaExpress E shtune, 27 Gusht 2016 13:31


Partia Demokratike e Kosovës ka paralajmëruar se do ta padisë Shpend Ahmetin për punësimin e 250 militantëve partiakë. Veç kësaj, PDK ka denoncuar Ahmetin se ka marrë edhe mito kur ka punësuar militantët e Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës.

Sipas PDK, Shpend Ahmeti ka kryer katër vepra penale kur ka favorizuar anëtarët e Vetëvendosjes duke i punësuar në komunën e udhëhequr prej tyre.

"1. Shpend Ahmeti dhe të tjerët, me punësimin joligjor të mbi 250 militantëve kanë kryer vepër penale, keqpërdorim të detyrës zyrtare.

2. Shpend Ahmeti ka kryer vepër penale të ushtrimit të ndikimit joligjor.

3. Shpend Ahmeti në këtë mënyrë ka privuar të tjerët nga mundësia e barabartë.

4. Shpend Ahmeti dhe të të tjerët kanë kryer vepër penale të marrjes së mitos për këto punësime", thuhet në njoftimin e PDK'së.

Komunikata e plotë e PDK'së:

Partia Demokratike e Kosovës ditë më parë ka ngritur shqetësimin për veprimet inkriminuese të Komunës së Prishtinës, përkatësisht kryetarit të komunës Shpend Ahmeti për punësimet e paligjshme të mbi 250 militantëve partiak.

Këto punësime paraqesin favorizime të përkatësisë partiake dhe janë shkelje e rëndë ligjore.

Komuna e Prishtinës në vend të punësimeve sipas ligjit dhe meritokracisë, është shndërruar në vatër të nepotizmit politik dhe familjar.

PDK ka mbledhur dokumentacionin e plotë zyrtar për këto keqpërdorime flagrante, prandaj bëjmë me dije opinionin publik se në fillim të javës së ardhshme, Grupi i kuvendarëve komunalë të PDK-së në Prishtinë do të ngre kallëzim penal në Prokurrinë Speciale ndaj Shpend Ahmetit dhe krerëve të tjerë bashkëpjesëmarrës në ndërmarrjen e tyre inkriminuese.

Padia do të ngrihet mbi bazë të fakteve të pakontesturshme:

1. Shpend Ahmeti dhe të tjerët, me punësimin joligjor të mbi 250 militantëve kanë kryer vepër penale, keqpërdorim të detyrës zyrtare.

2. Shpend Ahmeti ka kryer vepër penale të ushtrimit të ndikimit joligjor.

3. Shpend Ahmeti në këtë mënyrë ka privuar të tjerët nga mundësia e barabartë.

4. Shpend Ahmeti dhe të të tjerët kanë kryer vepër penale të marrjes së mitos për këto punësime.

Ka ardhur koha që kryetari i kryeqytetit të përballet me shkeljet e shumta ligjore dhe mos të vazhdojë punën edhe më tutje si kryetar i arsyetimeve dhe i rrjeteve sociale. Prishtina ka nevojë për një kryetar që punon e jo për një kryetar që tërë mandatin qëndron duke u ankuar dhe duke e mbajtur peng zhvillimin e Prishtinës.

Pershendetje dhe prezentim

Posted: 26 Aug 2016 11:45 AM PDT

Me kete rast desha t'pershendes stafin e forumit dhe natyrisht forumistet.

Jam "Theofani", mbi 40 vjeq, i martuar.
Perndryshe jam Shqipetar prej Kosoves, Prishtinë.

Ka kohe qe si vizitore shpalosi dhe lexoj ket forum por deri me sot, me ket rast, pa u regjistruar.
S'mund te pohoj qe kam qene vizitore i rregullt. Perkundrazi.
Megjithate, pas shume medyshjeve, ne fund morra kurajo dhe u regjistrova.

Perndryshe, jam nje tip i qete, i edukuar dhe i arsimuar.
Fjala, apo me mir te them, fjalia me e shkurt qe do te me pershkruante mua, do te ishte:
Lexues i pasionuar ; dhe ate qe prej se di per vehten time, femijrise pra.

Aq sa mundem, ne tere shqiptarine dhe me tej, si dhe globalisht, percjelli :
Ngjarjet ditore.
Me interesojne : TE GJITHA.

Per fund, edhe nje her :

Pershendetje te perzemerta te gjithve, bashkatdhetareve-bashkkombasve te mi, ku t'ja(e)n e ku t'gjenden, nga t'ja(e)n e nga t'viejn,
pa dallim arsimimi ( por jo edhe edukimi ), rrethi-regjioni apo ane, feje apo religjioni.

a mund te shkoj ne greqi nese jam mbi moshen 16 vjec i pashoqeruar?

Posted: 26 Aug 2016 07:16 AM PDT

pershendetje miq .kam nevoje per informacion per kalimin jashte kufirit shqiptar . un jam 17 vjec dhe dua te vizitoj te afremit e mi ne greqi . a mund te shkoj atje vetem i pashoqeruar?? ju lutem me ndihmoni!!

Sherbtori i dashuris është : Durimi .

Posted: 25 Aug 2016 10:43 AM PDT

Emri: 12.jpg  Shikime: 253  Madhësia: 118.6 KB
përshndetje i rrespektueshmi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Lirohet Azem Syla nga paraburgimi

Posted: 25 Aug 2016 10:35 AM PDT
Lirohet Azem Syla nga paraburgimi (Dokument)

Më: 25 gusht 2016 Në ora: 18:47


Ish-deputeti i PDK-së, Azem Syla është liruar nga paraburgimi.

Indeksonline ka siguruar vendimin ku i pandehuri Syla është i detyruar të paraqitet në Policinë e Kosovës.

Ushqehuni me dashuri t'sinqert .

Posted: 25 Aug 2016 03:00 AM PDT

Emri: 3.jpg  Shikime: 145  Madhësia: 118.5 KB
përshndetje i nderuemi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Si mund te shkoj edhe te marr qendrrimin nje minoren ne Angli?

Posted: 24 Aug 2016 05:25 PM PDT

Si mund te realizohet ?

T'ë përpiqemi e t'lutemi , ta rrisim paqen e dashurin : N'shoqri e n'familjet tona .

Posted: 24 Aug 2016 11:11 AM PDT

Emri: 4.jpg  Shikime: 328  Madhësia: 105.4 KB
përshndetje i rrespektueshmi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

1 pytje rreth mbiemrit

Posted: 24 Aug 2016 09:02 AM PDT

Desha te di cilet jan mbiemrat qe fillojn me B ne Kavaje, perkatsissht Bra qe fillojn sepse e kom dit mbiemrin e 1 shokut po spom kujtohet e ndoshta masi ta shoh um kujtohet por e di qe eshte me B fillon kush ka mundsi mema gjet ja kisha dit per nder..
Faleminderit per mirekuptim

Të përpiqemi ti n'gjajëm : Drejtësis .

Posted: 24 Aug 2016 04:11 AM PDT

Emri: WWWWWWWWWWWWWWWWWWWW.jpg  Shikime: 285  Madhësia: 107.9 KB
përshndetje i rrespektueshmi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Related Posts :