Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Forumi Shqiptar: “Ekuivalentimi i diplomave me WES” plus 11 more

loading...

Forumi Shqiptar: “Ekuivalentimi i diplomave me WES” plus 11 more


Ekuivalentimi i diplomave me WES

Posted: 11 Sep 2016 05:07 PM PDT

Pershendetje,

A ka ndonjeri ekpserience se si ka pergatitur ne Shqiperi dokumentat per ekuivalentimin e diplomave ne Kanada, sic kerkohet nga WES ?

A ka perdor dikush ndonje sherbim tjeter pervec Wes?

Si Te Marrim Views Ne Youtube Dhe Fitojme para

Posted: 11 Sep 2016 12:11 PM PDT

Si Te Marrim Views Ne Youtube Dhe Fitojme para ? Mjaft te hyni ne faqen me te klikuar www.alentraffic.ga
Faqja qe ne muaj arrin 100000 views . Ja Vlen Ta Provosh eshte Falas dhe e Sigurt :)

Si Te Marrim Views Ne Youtube Dhe Fitojme para

Posted: 11 Sep 2016 12:08 PM PDT

Si Te Marrim Views Ne Youtube Dhe Fitojme para ? Mjaft te hyni ne faqen me te klikuar www.alentraffic.ga
Faqja qe ne muaj arrin 100000 views . Ja Vlen Ta Provosh eshte Falas dhe e Sigurt :)

Si Te Marrim Views Ne Youtube Dhe Fitojme para

Posted: 11 Sep 2016 12:02 PM PDT

Si Te Marrim Views Ne Youtube Dhe Fitojme para ? Mjaft te hyni ne faqen me te klikuar www.alentraffic.ga
Faqja qe ne muaj arrin 100000 views . Ja Vlen Ta Provosh eshte Falas dhe e Sigurt :)

Si Te Marrim Views Ne Youtube Dhe Fitojme para

Posted: 11 Sep 2016 12:00 PM PDT

Si Te Marrim Views Ne Youtube Dhe Fitojme para ? Mjaft te hyni ne faqen me te klikuar www.alentraffic.ga
Faqja qe ne muaj arrin 100000 views . Ja Vlen Ta Provosh eshte Falas dhe e Sigurt :)

Si te Regjistrohem ne Llotarine Amerikane

Posted: 11 Sep 2016 11:58 AM PDT

Si te Regjistrohem ne Llotarine Amerikane Ju lutem me ndihmoni .

Njoftime Takime Shoqeri SHBA

Posted: 11 Sep 2016 10:22 AM PDT

Jam nje djale 22 vjecar, studioj per Juridik, do te kisha kenaqesi te takoja per shoqeri, profesionalizem dhe karriere vajza shqiptare ne SHBA te moshes 20-25 qe studiojne per Juridik / Law aty.


Personat e cekur jane te mirepritur te me kontaktojne ne inbox dhe tia fillojme shoqerise :)

Ndihmo Shqiperine ne eRevollution

Posted: 11 Sep 2016 07:00 AM PDT

Emri: 0BB.jpg  Shikime: 83  Madhësia: 29.9 KB
eShqiperia (ashtu sic quhet Shqiperia ne lojen online eRevollution), eshte ne veshtiresi pasi po sulmohet nga Maqeodnia. I duhet ndihma e cdonjerit prej jush per ti cliruar territoret e pushtuara. Nese pyesni veten se cfare eshte eRevollution, ajo eshte nje loje online qe luhet direkt nga shfletuesi i internetit. Aty mund te shprehni kreativitetin dhe cilesite e tua ne aspektin ushtarak, diplomatik, ekonomik dhe mediatik. Pra bashkohuni me eShqiperine dhe ndihmojeni te clirohet nga eMaqedonia duke u futur ne kete link: https://www.erevollution.com/al/register/39690
Fotografitë e Bashkëngjitura
  

Ndihmo Shqiperine ne eRevollution

Posted: 11 Sep 2016 06:56 AM PDT

Emri: 1BB.jpg  Shikime: 49  Madhësia: 29.0 KB
eShqiperia (ashtu sic quhet Shqiperia ne lojen online eRevollution), eshte ne veshtiresi pasi po sulmohet nga Maqeodnia. I duhet ndihma e cdonjerit prej jush per ti cliruar territoret e pushtuara. Nese pyesni veten se cfare eshte eRevollution, ajo eshte nje loje online qe luhet direkt nga shfletuesi i internetit. Aty mund te shprehni kreativitetin dhe cilesite e tua ne aspektin ushtarak, diplomatik, ekonomik dhe mediatik. Pra bashkohuni me eShqiperine dhe ndihmojeni te clirohet nga eMaqedonia duke u futur ne kete link: https://www.erevollution.com/al/register/39690
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Mjalta vjehrris a jan : Nuset e shtëpis ...?

Posted: 11 Sep 2016 03:17 AM PDT

Emri: 10.jpg  Shikime: 61  Madhësia: 56.6 KB
përshndetje i rrespektueshmi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Gjermania prapë i qet kushte Serbisë: Në BE kur ti sqaroni raportet me Kosovën

Posted: 11 Sep 2016 03:01 AM PDTGjermania prapë i qet kushte Serbisë: Në BE kur ti sqaroni raportet me Kosovën


Kur Serbia të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian, me Kosovën çdo gjë duhet të jetë e qartë, ka thënë sot ministri për BE në Ministrinë gjermane të Punëve të Jashtme Michael Roth, transmeton Koha.net.

Roth në intervistën për gazetën e Beogradit "Blic" ka theksuar se marrëdhëniet e Serbisë me Kosovën para anëtarësimit në BE duhet që "juridikisht dhe detyrimisht të jenë të normalizuara".

Ai ka thënë kështu duke u përgjigjur në pyetjen nëse Serbia është e detyruar ta njohë Kosovën para hyrjes në Bashkimin Evropian.

-------------------------------------Gjermania nuk lëshon pe ndaj Serbisë kur është fjala për Kosovën

Autori: Lajmi.net

17:15, 13 July 2016
David McAllister
Raportuesi për Serbinë në Parlamentin Evropian, David McAllister, ka deklaruar se procesi i anëtarësimit të Serbisë në BE, kërkon angazhim të qëndrueshëm dhe të dukshëm në përmirësimin e raporteve me Kosovën.


Në një intervistë për portalin "European Western Balkans", eurodeputeti McAllister ka thënë se procesi i integrimit, si për Serbinë ashtu edhe për Kosovën, do të varet nga përmirësimi i raporteve të ndërsjella, transmeton lajmi.net.

"Nga Serbia kërkohet një angazhim i vazhdueshëm në përmirësimin e raporteve me Kosovën në mënyrë të dukshme dhe të qëndrueshme. Ky proces do të sigurojë që të dyja palët të vazhdojnë secila në rrugën e saj evropiane, duke iu shmangur bllokadës së njëra-tjetrës në këto çështje", ka thënë ai.

Duke folur për politikën gjermane ndaj Serbisë, eurodeputeti gjerman, McAllister ka thënë politika e Berlinit është e njëjtë dhe se ai nuk do të ndryshojë.

"Kancelarja Merkel është duke zhvilluar një dialog të ngushë dhe të hapur me kryeministrin Aleksandar Vuçiq, përveç procesit të nisur në takimin e Berlinit në vitin 2014. Kur është fjala për Bundestag, dokumenti relevant është rezoluta për Serbinë në vitin 2013 në të cilën veçanërisht potencohet normalizimi i raporteve Kosovë-Serbi dhe të njëjtën qasje do ta ketë edhe Gjermania, kur është fjala për dialogun e integrimit të Serbisë në BE", ka thënë ai./lajmi.net

"Edhe Kosova e ka perspektivën e anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Nuk guxojmë të lejojmë importimin e konflikteve bilaterale. Normalizimi duhet të avancojë sepse me të përmirësohet jeta e përditshme e qytetarëve serbë dhe e kosovarëve", ka thënë Roth.

I urojëm sot ditlindjeve antarve t'forumit shqiptar 11 - 09 - 2016 g e z u a r .

Posted: 11 Sep 2016 01:35 AM PDT

Emri: 1.jpg  Shikime: 49  Madhësia: 24.0 KB


easytiger,
Th3 Bad Guy,
selatin (47),
Steve76 (40),
SpLeeN (39),
bani dani (39),
Erika (38),
Xholi (38),
lauryn (37),
Atilushka (36),
Shkupjani (35),
aulona119 (35),
Dr. Leone (35),
Hasani,
bashari,
breil11 (34),
mr love (33),
demons&wizards (33),
Djali mir (33),
maniak_depresiv (33),
kokishtja (30),
Kumanova (29),
Xhemil (29),
betim_01 (29),
Adela B (26),
Fatime-uk,
soo_not (23)
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Related Posts :