Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Forumi shqiptaro-gjerman, Rama: Shqipëri-Serbi, si Gjermania e Franca pas luftës” plus 9 more 24 ore lajme

loading...

“Forumi shqiptaro-gjerman, Rama: Shqipëri-Serbi, si Gjermania e Franca pas luftës” plus 9 more 24 ore lajme


Forumi shqiptaro-gjerman, Rama: Shqipëri-Serbi, si Gjermania e Franca pas luftës

Posted: 27 Sep 2016 07:20 AM PDT

Kryeministri Edi Rama, duke folur në Forumin Ekonomik Shqiptaro-Gjerman, ka deklaruar se marrëdhëniet tregtare e diplomatike mes dy vendeve kanë avancuar ndjeshëm. "Kemi një rritje të shkëmbimeve mes Shqipërisë dhe Gjermanisë", ka thënë Rama, në prani edhe të ish-kancelarit gjerman Gerhard Schroeder. Duke theksuar se, "ardhja e tij në Shqipëri, por edhe ajo e kancelares ...

Banka Botërore: Ekonomia në Evropën Juglindore shënon rritje

Posted: 27 Sep 2016 07:15 AM PDT

Në prezantimin e edicionit të 10-të nga seria e raporteve për gjendjen e ekonomive në Evropën Juglindore (Shqipëri, Kosovë, Bosnje e Hercegovinë, Maqedoni, Mal i Zi dhe Serbi) me titull "Rritje e qëndrueshme në kushte në rreziqe gjithnjë e më të mëdha", u deklarua se “ekonomia viteve të fundit në Evropën Juglindore është në rritje ...

PD: Pas ligjit qëndron mafia e plehrave, Edi Rama do helmojë vendin, ta ndalim

Posted: 27 Sep 2016 07:07 AM PDT

Partia Demokratike përmes sekretares për marrëdhëniet me Publikun, Grida Duma tha se kanë nisur të zbulohen arsyet e vërteta se pse Rama riktheu importin e mbetjeve. Sipas PD-së akoma pa hyrë në fuqi ky ligj, qeveria ka vrapuar të hapë tenderin dhe të japë koncesionin e parë për djegien e mbetjeve. Por Duma thekson se ...

Adriana Lima, selfie nudo; ‘çmenden’ fansat

Posted: 27 Sep 2016 07:02 AM PDT

Ylli i Javës së Modës në Milano, supermodelja Adriana Lima i ka dhuruar fansave të saj selfie-n e parë nudo. Bukuroshja 35-vjeçare braziliane ka realizuar një foto nga pasqyra e banjos. "Unë kurrë nuk e kam postuar një foto të tillë", thotë modelja. Por duket se fotoja u prit mirë. Mbi 230 mijë pëlqime dhe ...

Meta: Zhvillimi i bujqësisë është projekt madhor, Kina jep 10 eskavatorë me vlerë 2 milionë dollarë

Posted: 27 Sep 2016 06:59 AM PDT

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta mori pjesë në ceremoninë e dorëzimit të 10 ekskavatorëve me vlerë 2 milionë dollarë, donacion i qeverisë së Kinës. Në ceremoninë e zhvilluar në Shkozet të Durrësit të pranishëm ishin Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Edmond Panariti dhe Ambasadorja e Republikës Popullore të Kinës në Tiranë, ...

Tahiri: Do të marrim kod shtetëror, vetëm Shqipëria mund të aplikojë për ne

Posted: 27 Sep 2016 06:54 AM PDT

Ministrja Edita Tahiri i ka reaguar Marko Gjuriqit, shefit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, i cili ka thënë se Kosova do ta marrë kodin vetëm për përdorim në kuadër të zonës territoriale të Serbisë. Tahiri në një prononcim për Gazetën Express ka thënë se Kosova do të marrë kod shtetëror dhe se ...

Nuk ndalen divorcet VIP

Posted: 27 Sep 2016 06:53 AM PDT

Pas ndarjes së Brad Pitt dhe Angelina Jolie, lidhjet e arta të hollivudit marrin një tjetër goditje. Naomi Watts dhe Liev Schrieber konsideroheshin si njëri prej çifteve të famshëm më të qëndrueshëm, por edhe lidhja e tyre 11-vjeçare u mbyll me një kapitull të trishtë. Përpara pak ditësh, në Festivalin e Filmit në Toronto ata ...

Italia, gati të ndihmojë financiarisht për linjën hekurudhore Tiranë -Rinas- Durrës

Posted: 27 Sep 2016 06:49 AM PDT

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Sokol Dervishaj, zhvilloi një takim me ambasadorin e Italisë në Tiranë Alberto Cutillo. Ministri Dervishaj vlerësoi vendimin e parlamentit dhe të qeverisë italiane, për heqjen e taksës "fikse" dhe atë të "qarkullimit", duke lehtësuar transportuesit e mallrave ndërkombëtare shqiptarë, por edhe duke i dhënë një shtysë rritjes së shkëmbimeve tregtare ...

INSTAT: Tregtia me pakicë u rrit me 6.2% në tremujorin e dytë

Posted: 27 Sep 2016 06:45 AM PDT

Instituti i Statistikave publikoi të dhënat për tregtinë me pakicë në tremujorin e dytë. Sipas INSTAT indeksi i volumit të shitjeve në Tregtinë me Pakicë u rrit me 6.2% krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit paraardhës. Ndërkaq, në grupin e Tregtisë me Pakicë, pa përfshirë këtu Tregtinë me Pakicë të Hidrokarbureve, ky indeks ka ...

Bëhet publik numri personal i Kylie Jenner

Posted: 27 Sep 2016 06:46 AM PDT

Të papriturat e familjes Kardashian-Jenner nuk kanë të sosur dhe sa më shumë lajme dëgjojmë për ta aq më të çuditshëm na duken. Këtë herë Kylie Jenner bëhet viktimë e vëllait të saj Rob Kardashian. Të gjithë jemi në dijeni se Black Chyna është shtatzënë me fëmijën e Rob dhe para se fëmija të lindë ...

Related Posts :