Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Hawking: Nëse alienët thërrasin, duhet të kemi shumë kujdes” plus 17 more Mistere

loading...

“Hawking: Nëse alienët thërrasin, duhet të kemi shumë kujdes” plus 17 more Mistere


Hawking: Nëse alienët thërrasin, duhet të kemi shumë kujdes

Posted: 24 Sep 2016 08:16 AM PDT

Fizikani Stephen Hawking është më i bindur se kurrë më parë se njerëzit nuk janë të vetmit në univers që bëjnë jetë inteligjente.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Blen me 1 euro shpellën dhe ja si e transformon atë (Foto)

Posted: 24 Sep 2016 04:58 AM PDT

Aleks Lamouro, 23 vjec, nga Franca vendosi të blinte shpellën që tezja e tij nxori në ankand. Ai arriti ta blinte atë vetëm me 1 euro pasi askush nuk ishte i interesuar për të.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kishte vdekur para 300 viteve, kufoma e vajzës së shenjtë i hapë sytë (Video +18)

Posted: 24 Sep 2016 03:31 AM PDT

Ky është momenti tmerrues kur kufoma e një fëmije të shenjtë – i cili kishte vdekur para 300 viteve – i hap sytë papritmas.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kamera e fshehtë më e frikshme që e keni parë ndonjëherë (VIDEO)

Posted: 24 Sep 2016 03:02 AM PDT

Pamjet që gjeni më poshtë po bëjnë xhiron e botës, për shkak se bëhet fjalë për një kamera të fshehtë e cilësuar si ndër më të frikshmet që është realizuar në Youtube.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këso tatuazhe nuk keni parë kurrë (Foto)

Posted: 24 Sep 2016 01:48 AM PDT

Në Londër po zhvillohet këto ditë "Konventa Ndërkombëtare e Tatuazheve" ku janë mbledhur ata që mund të konsiderohen "maniakë" tatuazhesh.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kështu flet fallxhorja me njerëzit e vdekur

Posted: 23 Sep 2016 11:47 PM PDT

Një fallxhore pretendon se të komunikosh me të vdekurit është e mundur, madje ka edhe këshilla sesi ta bësh një gjë të tillë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kështu reagoi kjo grua kur hajdutët i hyrën në shtëpi (Video)

Posted: 23 Sep 2016 11:02 PM PDT

Një grua në Amerikë ka qëlluar mbi tre hajdutë, të cilët ishin futur në shtëpinë e saj për ta vjedhur. Në një video të publikuar shihet qartë se si gruaja ngrihet nga krevati dhe qëllon menjëherë me pistoletë në drejtim të tre hajdutëve, të cilët tentojnë të largohen, por njëri prej tyre ka gjetur vdekjen nga të shtënat e armës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çiftet ideale sipas shenjës së horoskopit

Posted: 23 Sep 2016 10:48 PM PDT

Sa besoni te shenjat e horoskopit? Pavarësisht skepticizmit tuaj, duhet të dini se janë shenjat e horoskopit, bazuar në ditën se kur keni, ato që përcaktojnë karakteristikat tuaja. Seksualiteti, parapëlqimet, fantazitë krijojnë situata tejet të ndërlikuara për t'i kaluar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Horoskopi sot, e shtunë 24 shtator 2016

Posted: 23 Sep 2016 09:49 PM PDT

Paraqitet një vjeshtë shumë e nxehtë për këtë shenjë. Emocione pa fund në horizont për ata që janë në një marrëdhënie. Beqarët do realizojnë disa takime interesante dhe mund të ndryshojnë edhe statusin. Në planin financiar kujdes me shpenzimet, tregohuni sa më të matur për të shmangur problemet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A mund të shkojmë te Toka 2.0 brenda 20 vjetësh?

Posted: 23 Sep 2016 05:38 PM PDT

Zbulimi i një planeti të ngjashëm me Tokën rreth yllit Proxima Centauri menjëherë ka ngjallë interesim si të arrijmë deri atje. Ky yll gjendet 4.25 vite drite larg nesh.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkencëtarët zbulojnë “galaktikën e fantazmave”

Posted: 23 Sep 2016 05:36 PM PDT

Shkencëtarët kanë zbuluar atë që e kanë quajtur "galaktikë të fantazmave", një galaktikë me madhësi përafërsisht sa galaktika jonë, por të përbërë në tërësi nga materia e zezë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hapet banka kombëtare e gjeneve kineze, më e sofistikuara në botë

Posted: 23 Sep 2016 04:45 PM PDT

Hapja zyrtare e Bankës Kombëtare të gjeneve kineze (CNGB) shënoi dje një fazë të re në bashkëpunimin gjenomik ndërkombëtar të Kinës duke u ofruar shkencëtarëve në mbarë botën akses në një nga direktoritë biologjike më të kompletuara dhe të sofistikuara në botë me qëllim avancimin e mëtejshëm në lidhje me kërkimet mbi shëndetin e njeriut dhe kontribues për ruajtjen e biodiversitetit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çfarë mesazhi fshehin këto vizatime në gur

Posted: 23 Sep 2016 04:44 PM PDT

Disa nga gurët e gdhendur gjenden në tokë, derisa një pjesë e simboleve janë gjetur edhe në varrezat antike

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shfaqet në qiell një hije misterioze: Filmohet objekti i çuditshëm duke u fshehur pas reve (Foto/Video)

Posted: 23 Sep 2016 04:41 PM PDT

Një kameraman kishte montuar pajisjet e tij për të filmuar qiellin, kurse të nesërmen e vërejti se objektivi i kamerës kishte kapur një objekt misterioz që ngjante me një pjatë fluturuese që fshihej pas reve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zbulimi i ri për Tokën, rrëzon gjithçka që dinim

Posted: 23 Sep 2016 04:39 PM PDT

Një studim i ri, i publikuar këtë javë, bën me dije se Toka dhe objektet e tjera planetare, të formuar gjatë viteve të hershme të sistemit diellor, kanë origjinë të ngjashme kimike, një zbulim ky që është në kundërshtim të ashpër me atë që shkencëtarët kanë besuar për dekada të tëra.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkencëtari Stephen Hawking: Gjeni alienët përpara se ata të na gjejnë ne

Posted: 23 Sep 2016 03:44 PM PDT

Shkencëtari Stephen Hawking paralajmëron njerëzimin që të bëjë kujdes, sa i përket jetës së mundshme jashtëtokësore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pamje e rrallë e Azem Galicës (Foto)

Posted: 23 Sep 2016 03:40 PM PDT

Në internet po qarkullon një foto që thuhet të jetë e vitit 1915, e që mund të jetë ndër të parat të luftëtarit shqiptar, Azem Galica.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

NASA të hënën ka një njoftim të rëndësishëm

Posted: 23 Sep 2016 02:08 PM PDT

NASA pritet që të hënën të bëjë një njoftim rreth 'aktivitetit të çuditshëm' në hënën e Jupiterit, Europa.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :