Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Investimet në energji, OSSHEE: 9 mld lekë për përmirësimin e rrjetit” plus 9 more 24 ore lajme

loading...

“Investimet në energji, OSSHEE: 9 mld lekë për përmirësimin e rrjetit” plus 9 more 24 ore lajme


Investimet në energji, OSSHEE: 9 mld lekë për përmirësimin e rrjetit

Posted: 26 Sep 2016 07:32 AM PDT

Investimet e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë për vitin 2016 kapin shifrën e 9 miliardë lekëve. Administratori i OSHEE, Ardian Çela thotë se harta e investimeve shtrihet nga veriu në jug, por përqëndrimin më të madh e ka në qytetet kryesore, si dhe zonat strategjike, veçanërisht ato turistike. Megjithatë, pjesën e luanit në investime e ...

Rama emëron tek Prokurimet drejtoreshën e Kryeministrisë

Posted: 26 Sep 2016 07:24 AM PDT

Në valën e ndryshimeve në administratën e lartë shtetërore sot mësohet largimi i kreut të Komsionit të Prokurimit Publik, Gentian Këri. Po kështu ka dhënë dorëheqjen anëtarja, Juliana Hoxha. Kryeministri Edi Rama ka bërë menjëherë zëvendësimet. Kështu, vendin e kryetarit në Komsionin e Prokurimit Publik e ka zënë Evis Shurdha e cila deri dje ka ...

Sulm me armë në një supermarket në Paris

Posted: 26 Sep 2016 07:15 AM PDT

Policët francezë kanë hapur zjarr pranë një supermarketi në perëndim të Parisit, pasi një person mashkull qëlloi disa herë me armë në brendësi të objektit. Sipas raporteve paraprake i dyshuari besohet se është rreth 70 vjeç. Deri më tani raportohen dy persona të plagosur rëndë. Mediat vendase theksojnë se personi i dyshuar hyri ne supermarketin në ...

Kauzat fluturake dhe një popull pa krahë

Posted: 26 Sep 2016 07:09 AM PDT

Nga Alqi Koçiko Miratimi i ligjit për importin e mbetjeve, qoftë ky dhe "listë e gjelbër", i zuri të gjithë pa mendje, me përjashtim të iniciatorëve. Protesta e kujtdo që e perceptoi këtë si pabesi, ishte e ligjshme, por edhe e pafuqishme, për sa kohë që mazhoranca paralelisht me sqarimet që po jepte për këtë ...

Gjykata liron Vladimir Gjutën

Posted: 26 Sep 2016 06:55 AM PDT

Gjykata e Tiranës vendosi lirimin e menjëhershëm të Vladimir Gjutës, me argumentin se akuza që rëndon ndaj tij, ajo e dhunës në familje, nuk u provua gjatë hetimit paraprak. Gjyqtari Astrit Faqolli, i cili tha se për veprën tjetër, atë të largimit nga vendi ku po vuante dënimin, urdhërohet gjithashtu lirimi nga paraburgimi, pasi Gjuta ...

Fotografi të çuditshme të Kim Kardashian

Posted: 26 Sep 2016 06:51 AM PDT

Kim Kardashian sa vjen dhe bëhet më e çuditshme dhe së fundi ka pozuar për revistën "Wonderland" me disa veshje që nuk i nevojiten askujt…vetëm nëse bëhet fjalë për "Halloween". Përsa u përket këtyre veshjeve nuk kemi ndonjë koment, thjeshtë i vezhgojmë dhe pyesim veten se çfarë po mendonte Kim Kardashian ndërkohë që fotografohej me ...

Divorci, Angelina Jolie mbështetet tek Johny Deep

Posted: 26 Sep 2016 06:43 AM PDT

Angelina Jolie ka shkuar tek shoku i saj i vjetër për mbështetje pas ndarjes nga Brad Pitt. Aktorja ka diskutuar për problemet në martesën e saj me yllin e "Piratët e Karaibeve" madje ka punësuar edhe avokaten e këtij të fundit, Laura Wasser. Sipas një burimi të "The Sun" Jolie e ka pasur idhull Johny ...

Edhe Jennifer Aniston drejt ndarjes

Posted: 26 Sep 2016 06:25 AM PDT

Pas Brad Pitt dhe Angelina Jolie, edhe çifti Jennifer Aniston-Justin Theroux po shkojnë drejt ndarjes. Sipas "In Touch", Aniston është e pasigurtë për këtë lidhje për shkak të martesës së saj të kaluar. "Jennifer i ka ende të freskëta problemet nga marrëdhëniet e mëparshme, përfshirë martesën e dështuar me Brad. Ajo u ka thënë miqve ...

Tom Hanks: Nuk do i futem politikës

Posted: 26 Sep 2016 06:21 AM PDT

Tom Hanks ka hedhur poshtë zërat se ka dëshirë t'i futet politikës dhe se një ditë do të kandidojë për President të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. "Kush dreqin do e donte atë punë? Nuk dua asnjë punë ku më duhet të përgjigjem në telefon", tha duke qeshur aktori i famshëm për "60 Minutes". Ai ...

Tahiri: Aksidentet fatale do të konsiderohen vrasje

Posted: 26 Sep 2016 06:15 AM PDT

Në kohën kur shumica e aksidenteve tragjike në Shqipëri ndodhin për shkak të mbishpejtësisë dhe përdorimit të alkoolit, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri njofton sërish ashpërsimin e Kodit Penal. Që do të thotë se çdo aksidentet me pasojë vdekjen e qytetarëve do të jetë i dënueshëm sipas kodit duke u klasifikuar si "vrasje rrugore". "Unë ...

Related Posts :