Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Keni puçrra në fytyrë? Ky i ri ju tregon zgjidhjen” plus 1 more Telegrafi Shendetesi

loading...

“Keni puçrra në fytyrë? Ky i ri ju tregon zgjidhjen” plus 1 more Telegrafi Shendetesi


Keni puçrra në fytyrë? Ky i ri ju tregon zgjidhjen

Posted: 24 Sep 2016 01:29 PM PDT

Gjatë gjithë jetës së tij që prej pubertetit, ky i ri ka vuajtur nga puçrrat e mëdha në fytyrë. Ka kërkuar zgjidhje pafund tek mjekët, por pa rezultat.

Brian Turner, 23-vjeç, u tregoi ndjekësve të tij se si arriti të humbiste puçrrat e mëdha me qelb. Shumë të rinj e vuajnë këtë.

Këshilla distike duket e habitshme për të pastruar fytyrën. Në një video të postuar në Istagram, ai u tregoi ndjekësve se si arriti të pastronte përfundimisht fytyrën.

Ai tha se ka përdorur një ilaç të rëndë i quajtur "Accutane", të cilin e ka përdorur rreth 70 herë, por pa rezultat.

Sapo përfundonte lyerja, puçrrat rishfaqeshin sërish. Për të arritur tek suksesi, ai hoqi dorë përfundimisht nga qumështi, ndërsa ka konsumuar vazhdimisht sasi të mëdha ujë dhe perimesh çdo ditë.

"Kështu që unë nuk konsumoj më produkte me bazë shtazore", tha ai. Z. Turner 'garantuar' se recetë e tij e ujit dhe perimeve do të ndihmojë sufferers puçrra fytyre.

"Nëse keni puçrra në fytyrë, hiqeni qumështin nga dieta juaj. Pini sa më shumë ujë gjatë ditës dhe hani të paktën 10 deri në 16 porcione me perime në ditë", tha ai.

"Nëse ju bëni këto dy gjëra, unë ju garantoj se do të shihni ndryshime në lëkurën tuaj", shtoi.

38B5589900000578-3803461-image-m-32_1474613625948

The post Keni puçrra në fytyrë? Ky i ri ju tregon zgjidhjen appeared first on Telegrafi.

Të pështjellët e stomakut në mëngjes zbulon gjininë e bebes?

Posted: 24 Sep 2016 10:51 AM PDT

Njëri ndër mitet më të përhapura i cili ka të bëjë me shtatzëninë është që të pështjellët e mëngjesit mund të paralajmërojë nënat e ardhshme për gjininë e fëmijës.

Rezulton që ai mit mund të jetë i vërtetë, transmeton Telegrafi.

Shtatzënat të cilat kanë të pështjellët intensiv të stomakut në mëngjes mund të lindin vajza.

Shumica e nënave të ardhshme gjatë shtatzënisë kanë të pështjellët në stomak, ndërsa një numër i madh i tyre ka të pështjellët ekstrem në mëngjes (hiperemeza e shtatzënisë) të shoqëruar me vjellje që jo rrallë çojnë në dehidratim, në dobësim të vrullshëm për shkak të humbjes së apetitit.

absfree74-shutterstock_185869052

Një hulumtim i ri ka treguar që shtatzënat të cilat vuajnë nga të pështjellët më ekstrem të mëngjesit shpesh lindin vajza.

Në një të tretën e rasteve ndodh që forma ekstreme e të pështjellët të mëngjesit të përfundojë me abort.

Hulumtuesit thonë që vajzat në stomak kanë më shumë shanse se sa djemtë të mbijetojnë hiperemezën e shtatzënisë.

Profesoresha Lena Edlund, nga Universiteti i Kolumbisë, thotë që 56 për qind të rasteve kur shtatzënat kanë të pështjellët ekstrem në mëngjes lindin vajza. /Telegrafi/

The post Të pështjellët e stomakut në mëngjes zbulon gjininë e bebes? appeared first on Telegrafi.

Related Posts :