Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Kështu duket realisht interneti në Korenë e Veriut” plus 19 more Express AutoTech

loading...

“Kështu duket realisht interneti në Korenë e Veriut” plus 19 more Express AutoTech


Kështu duket realisht interneti në Korenë e Veriut

Posted: 21 Sep 2016 05:17 PM PDT

Koreja e Veriut kufizon shumë qasjen në Internet për qytetarët e saj. Në fakt ajo ka disa ueb faqe të cilat mund të shihen edhe jashtë shtetit komunist, transmeton koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është Volkswagen-i më i shpejtë në botë (Foto)

Posted: 21 Sep 2016 05:15 PM PDT

Origjinali i Volkswagen Beetle ishte gjithmonë çuditërisht i shpejtë, për një veturë kaq të vogël me dy dyer, me një motor nën 100 kuaj fuqi, shkon nga 96 km në orë deri në 112 km për orë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zëvendësimet e Galaxy Note 7 arrijnë në masë

Posted: 21 Sep 2016 05:14 PM PDT

Thirrja globale nga Samsung Electronics për tërheqjen e smartfonëve Galaxy Note 7, të cilët eksplodonin për shkak të një problemi me bakter, ka qarkulluar në të gjithë botën, por është vënë gjithmonë në dyshim, nëse Samsung mund të plotësojë kërkesën për të zëvendësuar këto pajisje, transmeton koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lamborghini Huracan mahnitës me 830 kuajfuqi [foto/video]

Posted: 21 Sep 2016 05:11 PM PDT

Kompania Novitec Torado deri më tani ka modifikuar shumë herë modelin Lamborghini Huracan, ndërsa projekti i saj i fundit përfshin modelin e modifikuar Huracan LP580-2 me sistemin e tërheqjes në rrotat e pasme

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Google shkel premtimin e privatësisë

Posted: 21 Sep 2016 02:48 PM PDT

Në muajin maj Google prezantoi Allo, një aplikacion i gjigantit amerikan të teknologjisë për të komunikuar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

McLaren mohon blerjen e mundshme nga Apple

Posted: 21 Sep 2016 02:46 PM PDT

Kompania McLaren ka mohuar raportimet se brendi britanik i super veturave është në bisedime me Apple, për një blerje të mundshme nga gjiganti teknologjik, transmeton koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo është veçoria më e re e Instagramit (Foto)

Posted: 21 Sep 2016 02:45 PM PDT

​Mund të ketë qenë cilësia më e kërkuar pas asaj për të zmadhuar fotot dhe videot në Instagram dhe më në fund është gati.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Skemë mashtrimi me USB

Posted: 21 Sep 2016 02:43 PM PDT

Sikur të mos mjaftonte rreziku i përhershëm nga lundrimi në faqe të pasigurta në internet që mund t'u infektojnë kompjuterat, australianët po përballen së fundmi me një fenomen tjetër më të çuditshëm.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

BMW, rikthehet Seria 8 e shumë përfolur [foto]

Posted: 21 Sep 2016 02:31 PM PDT

BMW duket se do të rikthejë modelin e shumë pritur Seria 8 si një model luksoz GT për të rivalizuar Mercedes S-Class Coupe, transmeton koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Njihuni me Mercedes E-Class All-Terrain (Foto/Video)

Posted: 21 Sep 2016 01:15 PM PDT

Kompania prestigjioze gjermane Mercedes tani ka shpalosur zyrtarisht modelin E-Class All-Terrain, përmes një seti të fotografive zyrtare dhe një videoklipi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

SanDisk sjell SD kartën e parë në botë me kapacitet 1TB

Posted: 21 Sep 2016 12:25 PM PDT

​SanDisk ka prezantuar kartën SDXC më të madhe në botë, e cila është e para që mund të mbajë deri në një terabajt memorie.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja sa i vogël është rrjeti i internetit i Koresë së Veriut

Posted: 21 Sep 2016 10:17 AM PDT

​Koreja e Veriut është shteti më i shtypur dhe më sekret në botë. Atje nuk ka media të pavarura, shtyp të lirë dhe një numër shumë i vogël njerëzish mund të përdorin internetin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kujdes kur blini iPhone 7 të zi, ja e meta [FOTO]

Posted: 21 Sep 2016 09:50 AM PDT

Kur porosisni një iPhone 7 të zi, kompania Apple ju tërheq vëmendjen për ndjeshmërinë e tij ndaj gërvishtjeve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

iPhone 6s me performancë të dobët në testimin e antenave të telefonave (FOTO)

Posted: 21 Sep 2016 06:43 AM PDT

Gert Frolund Pedersen, profesor në Universitetin e Aalborg në Danimarkë u bë fillimisht i njohur me skandalin "iPhone4 Antennagate". Që atëherë, ky ekspert ka studiuar me kujdes të shtuar antenat e të gjithë telefonave, e sidomos atyre të brendeve të njohura dhe performancën e tyre.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sa i njihni veturat në bazë të dritave të frenave [KUIZ]

Posted: 21 Sep 2016 05:56 AM PDT

Fansat e veturave njohin çdo pjesë të veturave të cilat ata i adhurojnë. Provojeni veten nëse i njihni sa duhet këto vetura bazuar në dritat e frenave.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është piloti më me fat në botë, ja nga çfarë shpëtoi [VIDEO]

Posted: 21 Sep 2016 04:53 AM PDT

Garat Formula 1 Air janë gara ku rreziqet janë shumë të mëdha, sidomos gjatë ngritjes në ajër.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Google lëshon aplikacionin Allo

Posted: 21 Sep 2016 02:27 AM PDT

Google kishte premtuar se gjatë verës do të lëshonte dy aplikacionet për chat dhe thirrje video.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjermania kundër SHBA [VIDEO]

Posted: 21 Sep 2016 01:57 AM PDT

Veturat sportive Gjermane njihen si veturat më të avancuara në botë, por veturat Amerikane karakterizohen me fuqinë e madhe që ato kanë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kujdes kur blini iPhone 7

Posted: 21 Sep 2016 01:21 AM PDT

Kur porosisni një iPhone 7 të zi, kompania Apple ju tërheq vëmendjen për ndjeshmërinë e tij ndaj gërvishtjeve.The Verge ka testuar një model të zi të iPhone 7 dhe ka nxjerr një rezultat befasues me gërvishtjet e shumta të cilat i janë shkaktuar në këtë model gjatë një periudhe të shkurtër testimi

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nokia e re do të ofrojë Facebook, Internet dhe bateri që zgjat 24 orë në ditë (Foto)

Posted: 20 Sep 2016 06:01 PM PDT

Do të kushtoj rreth 30 dollarë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :