Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Këto janë detajet e iPhone 7 të përmbledhura në një video” plus 13 more Express AutoTech

loading...

“Këto janë detajet e iPhone 7 të përmbledhura në një video” plus 13 more Express AutoTech


Këto janë detajet e iPhone 7 të përmbledhura në një video

Posted: 14 Sep 2016 10:29 PM PDT

Apple ka lansuar iPhone7 dhe iPhone 7 Plus javën e kaluar dhe pajisjet do të dalin në shitje të premten më 16 shtator.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Synohet të përdoret 5G brenda vitit 2025

Posted: 14 Sep 2016 06:04 PM PDT

Bashkimi Europian kërkon ta bëjë teknologjinë e gjeneratës së pestë të telekomunikacionit të disponueshme anembanë bllokut, duke pasur lidhje "wireless" falas në çdo qytet dhe vend publik, brenda dekadës së ardhshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky autobus elektrik përshkon 563 km me një karrikim të vetëm

Posted: 14 Sep 2016 06:03 PM PDT

Një kompani prodhimi automjetesh elektrike në Amerikë, Proterra, ka prezantuar një seri të re autobusësh të cilët mund të udhëtojnë deri në 563 km më një karikim të vetëm.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Microsoft ka lansuar një nga përditësimet më të mëdha të sigurisë gjatë këtij viti

Posted: 14 Sep 2016 06:01 PM PDT

Microsoft ka lansuar një nga përditësimet më të mëdha të sigurisë gjatë këtij viti, duke rregulluar 50 dobësi në produktet e tij dhe 26 të tjerë në Flash player, të cilat lidhen me shfletuesin e tij Edge, transmeton koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Volkswagen Golf R Estate spiunohet gjatë testimit [foto]

Posted: 14 Sep 2016 05:59 PM PDT

Volkswagen Golf është duke bërë gati versionin R Estate, të cilin pritet ta lansojë në fund të këtij viti, i cili është spiunuar gjatë testimit në rrugë, transmeton koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gmaili bie nga sistemi në SHBA e Europë

Posted: 14 Sep 2016 02:14 PM PDT

Bie shërbimi i emaileve i Google, Gmail në shumë vende të botës, ndërsa në SHBA dhe Mbretëri të Bashkuar vërehet më së shumti, transmeton koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mercedesi i ri GLB kthehet në G-Wagen

Posted: 14 Sep 2016 02:12 PM PDT

Mercedesi GLB do të ofrojë stilin e G-Class dhe do të zë vend mes modeleve GLA e GLC.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrjedhin specifikat e Samsung Galaxy A8

Posted: 14 Sep 2016 02:10 PM PDT

Samsung është duke kaluar në kohë të vështirë me tërheqjen e Galaxy Note 7, por kjo kompani ende ka disa pajisje të reja që do t'i lansojë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Jeep Grand Cherokee SRT super i shpejtë garon me aeroplan në pistë [video]

Posted: 14 Sep 2016 02:06 PM PDT

Vetura që shtyhen me aeroplan është një betejë që është parë edhe më parë, por zakonisht ato bëhen me vetura multi milionëshe dhe me aeroplan ushtarak, transmeton koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

iOS 10 ndryshon mënyrën e hapjes së iPhone (Foto)

Posted: 14 Sep 2016 01:39 PM PDT

iOS 10, që Apple e ka lëshuar të martën, i ka sjellë fundin njërit prej funksioneve më karakteristike të iPhone, që është bërë pjesë e jetës tonë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo është një prej veçorive më të mira të iOS 10 (Foto)

Posted: 14 Sep 2016 01:22 PM PDT

Një risi e vogël, por shumë e pritur: iOS 10, i lëshuar të martën nga Apple, i ofron mundësinë çdo përdoruesi që të ç'instalojë aplikacionet origjinale të Apple që janë të instaluara në iPhone dhe iPad.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Super Mario Run pritet të arrijë 1.5 miliard shkarkime pasi të lëshohet

Posted: 14 Sep 2016 01:15 PM PDT

​Nintendo lajmëroi se Super Mario do të vinte më në fund edhe në pajisjet e iOS: smartfonë, tabletë dhe Apple Watch 2.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Adoleshentja saudite propozon emojin me shami

Posted: 14 Sep 2016 09:00 AM PDT

Rayouf Alhumedhi, adoleshentja siriane 15 vjeçare e cila jeton në Gjermani, ka propozuar dizajnimin e një emoji me shami.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Forconi WiFi-në me vetëm një kanaçe (Video)

Posted: 13 Sep 2016 11:27 PM PDT

Të gjithë kemi nevojë për sinjale të mira të Wi-Fi, por nganjëherë kemi probleme. Kjo është metoda që funksionon edhe ndonse kërkon t'a provoni disa herë. Në këtë video tregohet efekti i një kanaçe të birrës në zgjerimin e sinjaleve të Wi-Fi. Për më tepër, ju mund të provoni këtë metodë me mjete të thjeshta që gjenden në shtëpi. Krejt çka ju duhet është një palë gërshërë, një shirit ngjitës, një prerës i letrës dhe një kanaçe e zbrazur.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :