Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Këto janë kërcënimet më të mëdha ndaj njerëzimit” plus 6 more Mistere

loading...

“Këto janë kërcënimet më të mëdha ndaj njerëzimit” plus 6 more Mistere


Këto janë kërcënimet më të mëdha ndaj njerëzimit

Posted: 11 Sep 2016 08:19 AM PDT

Apokalipsi mund të jetë për dikë si kërcënimi më i madh ndaj njerëzimit, për shkak të filmave të shumtë fanta-shkencorë, teorive dhe besimeve fetare të cilat mund të bëhen realitet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky burrë hodhi poshtë teorinë e sulmeve të 11 shtatorit

Posted: 11 Sep 2016 08:04 AM PDT

Janë bërë 15 vite prej kur ndodhi ngjarja tragjike e 11 shtatorit në qytetin e Nju Jorkut.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Meteori shpërthen sipër Qipros

Posted: 11 Sep 2016 04:04 AM PDT

Zyrtarë të Qipros janë pushtuar me njoftime të qytetarëve se qielli është shndritur përnjëherë dhe se pastaj është dëgjuar një shpërthim shurdhues, transmeton Koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kamera e vëzhgimit incizon diçka të frikshme në një lokal

Posted: 10 Sep 2016 10:37 PM PDT

Pronarja e një kafeneje, Julie Cooper, kishte fikur celularin e tmerruar, pasi që kishte parë shenjat e fantazmës. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo video dëshmon se është e vërtetë që macet kanë 9 jetë (Video)

Posted: 10 Sep 2016 10:25 PM PDT

Kështu, si për mrekulli, një maçok është nxjerrë i gjallë nga rrënojat, 16 ditë pasi tërmeti shkatërrues dhe stuhi të vazhdueshme goditën qytetin e Amatrices në Itali. Maçoku me emrin Pietro gjendej në tubat e kullimit të ujit, të rrënojave të një shtëpie të shkatërruar. Ai është nxjerrë i gjallë prej aty nga një grup zjarrëfikësish, që po pastronin vendin nga dëmet e tërmetit të 25 Gushtit. Rreth 300 persona mbetën të vdekur nga tërmeti 6.0 ballësh ndërkohë që mijëra njerëz janë strehuar në çadrat e ngritura nga shërbimet e emergjencës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

NASA lëshon raketën për të ndalur asteroidin që mund ta zhdukë njerëzimin

Posted: 10 Sep 2016 12:38 PM PDT

NASA ka dërguar një anije eksploruese robot në një mision për të hetuar një asteroid i cili mund ta zhdukë njerëzimin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkencëtarët tregojnë çfarë ndjejmë pak minuta para vdekjes

Posted: 10 Sep 2016 09:51 AM PDT

Të gjithë jemi kureshtarë për vdekjen. Vdekja dhe jeta janë hulumtuar gjerësisht nga shkencëtarët përgjatë gjithë shekujve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :